Chomutov porazil berounské Medvědy na jejich ledě

Napsal 07.02.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Ve 42. kole chomutovští hokejisté cestovali do středočeského kraje k utkání proti berounským Medvědům. Do sestavy se vrátil po zranění Josef Révay. Severočeši nastoupili do zápasu s novým čtvrtým útokem, Polanského s Kajerem doplnil už uzdravený Jan Stehlík. Chomutov vyhrál první třetinu 2:1, střelecky se prosadili Kostourek a Mikšovic a tento stav platil i po čtyřiceti minutách hry. V poslední třetině nejprve berounští vyrovnali, když využili už druhou dvojnásobnou přesilovku, ale poté bílomodří v rozmezí čtyř minut vstřelili tři branky a rozhodli tak o svém vítězství.
42. st 7.2.2007
BER
2:5(1:2, 0:0, 1:3)
Beroun
Handl - Jelínek, Lukačovič, Nakládal, Čížek, Novotný, Hrach, Vejvoda, Heřman, Vlček, Hobl, T. Černý, Dušek, Jech, Stromko, Hudíček, Pavel
Horčička - Bombic, Trefný, Filip, Chatrnúch, Nosek, K. Černý, Révay, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polanský, Stehlík, Kajer

Začátek zápasu vyšel lépe hostům, kteří šli už po 62 vteřinách hry do vedení. To si Petr Jíra všiml, že mu výhodně najíždí jeho spoluhráč Milan Kostourek a ten dokonalým blafákem zasunul puk za bezmocného Romana Handla - 0:1. Medvědi měli vzápětí výhodu přesilovky, kterou sice nevyužili, ale měli navíc výhodu dvou hráčů na ledě. Vyrovnání tak přišlo z hokejky Jiřího Novotného. Ten zužitkoval přesnou nahrávku Ctibora Jecha křížem přes brankoviště - 1:1. Chomutov odpověděl tím samým způsobem v polovině 7. minuty. Při vyloučení Ladislava Vlčka nahozený puk od modré čáry od Romana Chatrnúcha tečoval Stanislav Mikšovic - 1:2. Beroun hrál aktivně v útočném pásmu, kde hrozil zejména z rychlých brejků. Jen Jan Heřman trefil v rozmezí pěti minut dvakrát tyčku, úspěchem neskončil výpad Michala Pavla ani vyjetí Antonína Duška zpoza branky.

Prvních deset minut druhé třetiny se neslo ve znamení převahy Chomutova. Berounský brankář Roman Handl měl jen do sedmé minuty 12 zásahů, ale nikdo ho nepřekonal. Obě mužstva nevyužila po dvou přesilovkách, Medvědi měli přitom k dobru navíc i 20 vteřin přesilovky pěti proti třem. Na jejím konci měl možná největší šanci druhé části berounský Antonín Dušek, který se zjevil sám před Lubošem Horčičkou, ale neprostřelil ho.

V poslední třetině Medvědi zmobilizovali všechny síly a snažili se alespoň dohnat jednogólovou ztrátu. Podařilo se jim to přece jen ve 46. minutě a to v početní převaze dvou hráčů. Když už se zdálo že ji Medvědi nevyužijí, zblízka dorazil puk pohotově Ladislav Vlček - 2:2. Jenže zkušenější tým Chomutova si rozhodující úder schovával na poslední minuty. V 53. minutě nahodil puk zpoza branky do brankoviště Petr Polodna a berounská obrana si ho nešťastně srazila do branky - 2:3. O dvě minuty později si Milan Kostourek udělal solné sloupy z berounských obránců, bleskurychle mezi nimi projel a zakončil navlas stejným blafákem jako v úvodu zápasu - 2:4. Tečku za zápasem pak udělal obránce Roman Chatrnúch, který doklepl puk do branky v nájezdu tří na jednoho - 2:5.