Do cesty se Chomutovu postaví nevyzpytatelný Beroun

Napsal 06.02.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Po domácím gólovém veletrhu zajíždějí chomutovští hokejisté na led dvanáctých Berounských Medvědů. V letošních vzájemných zápasech Středočeši prokázali, že umí být velmi nebezpečným sokem, naposledy doma zvítězilo KLH až po prodloužení. Pokud si nechtějí modrobílý nechat utéct možnost dalšího ataku na vedoucí příčky, měli by naplno bodovat. Soupiska Berouna se po přestupním termínu zúžila o několik velkých opor a šanci tak dostali mladí hráči. Jak se domácím bude proti Severočechům dařit tentokrát, to se fanoušci obou táborů dozví ve středu 7. února od 18:00. Ti, kdo nebudou moci být přímo na Zimním stadionu v Berouně, mohou sledovat tradiční ON-LINE přenos.
9.(133g) Pořadí obrany 6.(109g)
Ladislav Vlček (8+6) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (26+20)
Ladislav Vlček (8g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (26g)
Michal Pavel (7 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (29 as.)
Vladimír Kameš (1+7) Nejproduktivnější obránce František Bombic (3+13)
Tomáš Protivný (+4) Nejlepší hráč v +/- Milan Kostourek (+16)
Radek Šíp (+16)
Jakub Trefný (+16)
Antoním Dušek (-16) Nejhorší hráč v +/- Martin Klaus (-3)
Tomáš Protivný (+4) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+16)
Adam Lukačovič (-13) Nejhorší obránce v +/- Martin Klaus (-3)
Adam Lukačovič (76 TM) Nejtrestanější hráč Jakub Trefný (97 TM)
Roman Handl (89,86%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (91,78%)
2 Čistá konta 4
5 Zápasy bez vstřelené branky 4

Sezónu chceme dohrát důstojně“ – generální manažer Medvědů

Během dvanácti kol od posledního vzájemného střetnutí s KLH pohřbili Medvědi definitivně šance na utkání ve vyřazovacích bojích zvláště neúspěšným vstupem do nového roku. Připsali si patnáct bodů za tři vítězství v základní hrací době, zbylé body si rozdělili v prodloužení či v samostatných nájezdech. Přestože již do bojů o play-off přímo mluvit nemohou, leckdy však dokáží berounští soupeře pěkně potrápit – doma podlehli až na nájezdy proti Mladé Boleslavi (30.kolo – 0:1 sn.) nebo v Hradci Králové nedovolili domácím naplno bodovat a odvezli si porážku až po prodloužení (37.kolo – 4:5 pr.).

Vzájemná bilance

V letošních duelech s Berounem padlo dohromady jedenáct branek, nejvíce kanadských bodů si v nich připsali Kostourek (0+3), Boušek (2+0) a Šíp s Trefným (oba 1+1) hájící barvy Chomutova a Křesťan (1+1) za Středočechy.

3.kolo: Chomutov – Beroun	3:0
16.kolo: Beroun – Chomutov	2:1 sn.
29.kolo: Chomutov – Beroun	3:2 pr.
V Chomutově byl 11. prosince minulého roku k vidění urputný hokej a bojovní hosté nedali modrobílým ani kousek ledu zadarmo. Po druhé třetině viděli domácí příznivci vedení svého týmu pouze dva jedna. Když už se zdálo, že KLH výsledek udrží až do závěrečné sirény, udeřili hosté v 59. minutě a poslali střetnutí do prodloužení. V něm měli přeci jen šťastnější mušku Severočeši a zásluhou Šípa si na své konto připsali alespoň dva body.

Z ekonomických důvodů odešla řada opor týmu

Předsezónní cíl, účast v play-off, je u Středočechů již pouze otázka z říše fantazie, poslední kapkou byla série porážek v novém roce a „to byl rozhodující moment, kdy jsme se ve vedení rozhodli, že uvolnění hráčů, o které byl zájem, zrealizujeme,“ uvedl generální manažer Berouna, Josef Drda. Na hostování odešla prakticky pětice nejlepších v kanadském bodování klubu.

Do konce sezóny již nebudou barvy středočeského celku hájit útočníci Josef Zajíc, David Nedorost (hostování ve Znojmě), Radek Křesťan s Janem Besserem (oba Lotyšsko, ASK Ogre). Dále Petr Šinágl (hostování v Hradci Králové), Martin Tvrzník (hostování Děčín), Rok Pajič (vedení Liberce stáhlo hráče a poslalo ho dohrát sezónu do Vrchlabí) a nakonec i obránce Lukáš Filip, který v současnosti obléká dres Chomutova.

Do klubu přišli místo nich mladíci jako například forvardi Jan Semorád s Ladislavem Jindřichem a obránce Jakub Nakládal (všichni tři z Pardubic). Z Liberce mladý bek Petr Hrach. Z Kladna Hudíček, ze Slavie Stromko nebo Mrňa ze Sparty. Šanci by prý mohli dostat i mladí odchovanci…