Chomutov na svém ledě jednoznačně přehrál Berounské Medvědy 8:1

Napsal 25.08.2009 David Matula, Jakub Novák
C h o m u t o v - V průběhu první třetiny bylo několik důležitých momentů. Mezi ně patřily úniky Eiselta a Tauše, kteří ale branku nedali. Beroun měl více střel a šanci, ale nedokázal je využít. Domácí naopak využili maximum ze svých možností a zásluhou Pulpána a Jíry se ujali vedení 2:0. Tento stav přečkal i sirénu, značící konec první třetiny.Ve druhé třetině Chomutov ukázal jeho sílu, alespoň v tlaku a počtu střel na branku. Neustále zasypával Štelmacha střelami, ale za jeho záda propadla jen jedna, kterou vyslal Eiselt. Beroun si moc šancí nevytvořil, ale jeden únik přesto skončil brankou. Mrňa proměnil šanci, kterou mu předložil jeden ze spoluhráčů. Ve třetí třetině domácí pokračovali v ostrostřelbě na hostujícího gólmana a po brankách Trochty, Jeslínka, Domina, Krafta a Skořepy skončilo utkání vysokým vítězstvím domácích 8:1.
přát. út 25.8.2009
8:1(2:0, 1:1, 5:0)
BER
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Malinský, Všetečka, Grof, Trefný, Pavlas, Bombic, Rutta - Procházka, Kraft, Míka - Boušek, Mikšovic, Jíra - Trochta, Skořepa, Eiselt - Tauš, Domin, Jeslínek
Beroun
Štelmach (Pavlů) - Vošmik, Nedvěd, Cunik, Malý, Bolf, Šafář, Javorek, Vejvoda, Luňák, Novotný, Šinágl, Tvrzník, Krätzer, Karpov, Kupec, Švagrovský, Mrňa, Rybecký, Rudovský, Bessonov

Úvod utkání začal lépe pro hosty, kteří několika jedovatými pokusy prověřili připravenost Miroslava Hanuljaka v domácí brance. Ve třetí minutě byl potom nejblíže brance hostující útočník Bessonov, jeho pokus se však otřel pouze o Hanuljaka a skončil mimo branku. Chomutovští se dokázali více před Štelmachem prosadit až v páté minutě, ten však s tvrdým projektilem Grofa neměl problém. Naopak to byli opět hosté, kdo měl na hokejce úvodní branku utkání, ale Krätzer a po něm i Mrňa si na pozorného Hanuljaka nepřišli. Následně přišel první trest v utkání a na lavici hanby usedl domácí kapitán Mikšovic. Medvědi sehráli přesilovkovou souhru dobře, ovšem v nejlepší pozici nechal Krätzer opět vyniknout Hanuljaka. Bezprostředně po skončení trestu měl obrovskou příležitost Mrňa, ale již ležícího chomutovského brankáře překonat nedokázal, a tak udeřilo na straně druhé. Situaci tří proti dvěma vyhodnotil Kraft parádní přihrávkou na najíždějícího Lukáše Pulpána, který již jen nastavil svou hůl a umístil kotouč za bezmocného Štelmacha - 1:0. Za necelé dvě minuty později udeřili bílomodří podruhé. Pokus Bouška od modré trefil pouze před brankou stojícího Petra Jíru, který se prosadil pohotovou střelou z otočky - 2:0. Od těchto chvil převzali otěže zápasu do svých rukou domácí. Sedm minut před koncem prvního dějství ujeli dva na jednoho Trochta s Eiseltem, ovšem druhý jmenovaný nabídkou svého spoluhráče pohrdl a poloprázdnou branku přestřelil. Další minuta uplynula a na vlas stejná situace s tím rozdílem, že tentokráte Tauš nehledal najíždějícího Jeslínka, ale zakončoval sám, leč Štelmacha nepřekvapil. V závěru první třetiny mohli hosté snížit, ale agilní Krätzer opět na Hanuljaka vyzrát nedokázal ani nadvakrát.

Začátek prostředního dějství se nesl v duchu přesilových her. Nejprve hráli oslabeni o jednoho hráče hosté, následně si stejný „luxus“ vyzkoušeli i domácí. Skóre se však neměnilo, navzdory povedené ráně Pulpána v oslabení, kterou Štelmach vytěsnil do ochranné sítě za jeho zády. Za necelou minutu však již nestačil na pohotové zakončení Václava Eiselta, kterého na útočné modré vysunul Zdeněk Skořepa - 3:0. V následujících minutách ostřelovali domácí střelci berounskou branku, další branky však prozatím přidat nedokázali, a tak se na druhé straně opět připomněl Krätzer a opět však uspěl domácí brankář. V polovině utkání se před bílomodrým fantomem v brance zjevil osamocený Bessonov, avšak opět jeho zakončení ztroskotalo na Hanuljakovi. V závěru druhé třetiny se hosté přeci jen dočkali branky. Parádním pasem našel jeden z hostujících obránců na modré čáře najetého Mrňu, který bekhendovým blafákem snížil - 3:1.

Po dvou třetinách tak vedli domácí o dvě branky, přesto do třetí třetiny vstoupili velmi aktivně a odměnou jim byla čtvrtá branka již po šestapadesáti vteřinách hry. Sám na Štelmacha se řítil Zdeněk Skořepa, jehož pokus Štelmach bravurně vyrazil, ale pouze před dojíždějícího Martina Trochtu, který si povedenou dorážkou připsal svůj první gól v chomutovském dresu - 4:1. Následoval jeden z dalších trestů pro domácího hráče, avšak to Krušnohorce příliš trápit nemuselo, páč se ve vlastním oslabení se zmocnil kotouče Michal Jeslínek, pláchl svým soupeřům a precizním blafákem zakončeným střelou pod horní tyčku nedal Štelmachovi šanci - 5:1. Domácí brankostroj neustával a o další tři minutky mohli chomutovští opět slavit. Jakub Grof posunul kotouč do prostoru mezi kruhy, kam si najel Petr Domin a rychlým švihem poslal kousek gumy za brankovou čáru - 6:1. Další minuta poskočila na časomíře, když se zpoza branky elegantně vymotal Procházka a na zlatém podnose předložil kotouč Milanovi Kraftovi, který pohodlně poslal kotouč za Štelmacha - 7:1. Bezprostředně po vstřelení branky se vydal hostující brankář směr střídačka, aby své místo na posledních deset minut přenechal Aleši Pavlů. Ten odolával chomutovským nájezdům pouze do osmapadesáté minuty, kdy nestačil na pohotové zakončení Zdeňka Skořepy, který usměrnil nezištnou přihrávku Martina Trochty. V závěru utkání na ledě trochu vzplály emoce, ale z drobných pošťuchovaček Trefného s Nedvědem a následně i Všetečky s Mrňou nic většího nebylo.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): Konečné skóre je pro nás velice lichotivé, ale musíme si přiznat, že do poloviny první třetiny jsme byli horším týmem. Postupem času, hlavně v druhé půlce zápasu, jsme určovali tempo hry, hráli jsme to, co jsme potřebovali a z toho vyplynul ten vysoký výsledek.

David Volek (HC Berounští Medvědi): Do desáté minuty první třetiny jsme byli lepším mužstvem, prakticky jediným na ledě. Po první inkasované brance jsme však přestali hrát svoji hru. Do stavu 2:0 nebo 3:1 jsme měli ještě šanci se do zápasu vrátit, ale po dalších brankách se sesypalo úplně všechno. Hlavní problém byl v tom, že jsme neproměnili klíčové šance a v psychice hráčů.