Preview k zápasu

Po týdnu opět na hokej, dalším soupeřem v přípravě bude Beroun

Napsal 24.08.2009 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Dalším kdo vyzkouší připravenost Chomutova před začátkem sezony, bude tým HC Berounští Medvědi. Chomutovští hokejisté tak mají před sebou již osmé přípravné utkání, které se tentokrát bude odehrávat na domácím ČEZ stadionu. Úvodní buly bude vhozeno v úterý 25.srpna tradičně od 17:30. A vstupné? S tím si nemusíte dělat starosti. Jako omluva za poslední domácí zápas, při kterém vypadl elektrický proud a utkání bylo předčasně ukončeno, je vstup zcela ZDARMA.

Jak se hrálo minulou sezonu

V uplynulé sezoně 2008/2009 si Chomutov proti Berounu zahrál celkem 4 zápasy a do tabulky si připsal jedenáct bodů. První vzájemný zápas byl současně i úvodním zápasem sezóny. Krušnohorci se vydali na led Medvědů a výsledek? Úspěšnější byli Chomutovští, kteří svého soupeře jednoznačně přehráli a vysoko vyhráli 1:8.

Následující dva zápasy se odehrály na ledě chomutovského ČEZ stadionu, kde se ze zisku plného počtu bodů radovali v té době svěřenci trenéra Pešouta. V posledním vzájemném střetnutí zajížděli chomutovští hokejisté opět do medvědího brlohu a na konečné vítězství se nadřeli nejvíce ze všech střetnutí. Konečné dva body zajistil až úspěšný nájezd Mikšovice.

Beroun v přípravě

Medvědi doposud stačili odehrát v součtu šest přípravných zápasů. V prvním letošním utkání sezóny měli berounští co dočinění s pražskou Spartou, na jejímž ledě prohráli 2:1. Dále se představili na ledě Benátek nad Jizerou, kde si připsali první „bodový“ úspěch za remízu 3:3. Následovala dvě střetnutí s Kadaní. První duel skončil na kadaňském ledě smírem 1:1, doma potom Medvědi slavili těsné vítězství 3:2. Stejně jako s Kadaní odehráli svěřenci Davida Volka i dva duely s prvoligovým nováčkem z Tábora. V obou případech však Středočeši krutě narazili a v součtu inkasovali hned 13 branek.

Sparta Praha – Beroun	2:1
Benátky nad J. – Beroun	3:3
Beroun – Tábor	     2:6
Kadaň – Beroun	     1:1
Tábor – Beroun	     7:2
Beroun – Kadaň	     3:2