Piráti zůstávají stoprocentní, pohodlně přestříleli Klášterec

Napsal 12.12.2021 Kateřina Kundertová, Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Piráti ve třináctém kole krajské ligy mužů přivítali na vlastním ledě ROCKNET ARÉNY okresní rivaly z Klášterce nad Ohří, kteří tentokrát odjeli s osmičkou. Na produktivitě se výrazně podíleli Jaroslav Kůs a Josef Rindoš, za nimiž však nezaostal se čtyřmi kanadskými body Daniel Badinka, jenž se stal nejmladším chomutovským střelcem v historii už na prahu nedělního duelu.
13.kolo ne 12.12.2021
8:2(3:0, 2:2, 3:0)
TYG
D. Svoboda – Klapka, Kuncl, Bártek, Petrásek, Novák, Dominik Badinka, Ferbas – Josef Rindoš, Kůs, Daniel Badinka – Jaroš, Freiberg, Mála – D. Šilar, Mežnar, Huňady – Vostiňák
Klášterec n. O.
Tichý – Koblitz, Blažek, Videv, Hartman, Nerad, Týr, Kosina – Koreš, Bárta, Prokeš, Vlastník, Toman, Tenkač, Danyo, Dejmek, Kulich

3. Daniel Badinka (Rindoš), 10. Kuncl (Kůs, Daniel Badinka), 15. Huňady (Rindoš, Kůs), 22. Rindoš, 25. Kůs (Klapka, Daniel Badinka), 49. Mežnar, 50. Kůs (Kuncl), 52. Rindoš (Huňady, Daniel Badinka)

Dejmek (Klášterec n/O) do konce utkání

Na první trefu nečekali Piráti dlouho a už ve třetí minutě slavili díky Danielu Badinkovi, který brankáře prostřelil bekhendovým blafákem a stal se tak nejmladším střelcem v historii chomutovského áčka – 1:0. Přesně o sedm minut později se domácí radovali znovu, tentokrát po nahrávce prvního střelce, která mířila nejdříve k Jaroslavu Kůsovi a poté našla střelce Miroslava Kuncla – 2:0

Před koncem úvodního dějství se do soupeřovy sítě trefil ještě Patrik Huňady, který střílel z těsné blízkosti a využil tak přesilovku pět na čtyři – 3:0. O minutu později přišlo naopak oslabení tři na pět Pirátů, hosté ho však k brance nevyužili.

Do druhé třetiny vstoupili Tygři ve čtyřech kvůli nedovolenému bránění, které bylo odpískáno ještě na konci předchozí dvacetiminutovky. Početní převahu dokázali Chomutovští využít, i když podíl na trefě měly spíše brusle soupeře. Gól byl připsán Josefu Rindošovi – 4:0.

Netrvalo to dlouho a ROCKNET ARÉNOU se mohla rozeznít ,Pátá!‘ Za třikrát překaženou rozehrávku hostů byl totiž odměněn Jaroslav Kůs – 5:0. To už se Kláštereckým přestalo líbit a vyhecovali se dokonce ke dvěma trefám za sebou. Jako první střílel ve čtyřiatřicáté minutě Ladislav Dejmek a minutu po něm Michal Prokeš – 5:2.

Poslední třetina však už byla opět v režii domácích, což se prokázalo v její polovině. Pod horní tyčku zavěsil Erik Mežnar a o necelou minutu později přidal svůj druhý gól zápasu Jaroslav Kůs – 7:2.

Ani pětigólový náskok Pirátům ještě nestačil, a tak ještě osm minut před koncem utkání uzavřeli skóre přesnou střelou Josefa Rindoše z těsné blízkosti – 8:2. Na závěr si ještě hostující Ladislav Dejmek vysloužil osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Hra nebyla úplně ideální. Dobrý výsledek, ale hra byla taková, jaká byla. Bylo to takové ospalé, neměli jsme pohyb jako třeba v Kadani, kde jsme odehráli výborný zápas. Nicméně je dobré, že si to mladí kluci vyzkoušeli, a je vidět, že na to mají. Ale jak říkám, ten výkon nebyl ideální.“

David Suk (HC Tygři Klášterec nad Ohří): „Třetí zápas, třetí prohra... Přijeli jsme v trošku oslabené sestavě, takže myslím, že jsme odehráli to, na co máme. S tímhle týmem se v letošní sezóně nemáme zatím moc jak srovnávat, je to o něčem jiném.“