Ohlasy po utkání

„Zlepšili jsme pohyb,“ libuje si po vítězství Tomáš Káňa, autor vítězné branky

Napsal 10.04.2013 Petr Horčička, Tomáš Dolejš
C h o m u t o v – Piráti sehráli v Liberci veledůležitý zápas, který nakonec zvládli a zvítězili. Pokaždé v utkání vedli a zaslouženě zvítězili. V tabulce se posunuli na první příčku, předskočili právě Bílé Tygry, na které nyní mají jednobodový náskok. Třetí Mladá Boleslav na Chomutov ztrácí už pět bodů. Vítěznou branku vstřelil útočník Tomáš Káňa.

Skóre zápasu se otevíralo hned v první minutě, prosadil se chomutovský obránce Brett Palin. To však nebylo z první části hry všechno. Tygrům se podařilo vyrovnat, ale vedení Chomutovu vrátil další bek – Lukáš Pulpán. „Do Liberce jsme jeli uhrát co nejvíce bodů. Chtěli jsme těm dvěma týmům odskočit a to se nám povedlo. Tři body pro nás mají cenu zlata, ale teď nás čekají ještě čtyři těžké zápasy,“ říká s úsměvem na tváři Tomáš Káňa.

Tomáš Káňa, autor vítězné branky.

Ve druhé třetině se Tygrům podařilo zásluhou Čakajíka znovu vyrovnat, ale zápas měl téměř stejný scénář, jako ten poslední, co tu Piráti odehráli. Ve třetí třetině se prosadil Tomáš Káňa a právě jeho trefa se v závěru ukázala jako vítězná. „Byla to docela nepřehledná situace,“ popisuje svoji trefu. „Dohrál jsem souboj a Martin Šagát vystřelil a následně se to snažil dorážet. Jel jsem před bránu a najednou se přede mnou objevil puk. Plácl jsem do něj a skončil v bráně,“ vysvětluje chomutovský útočník, pro kterého to byl vůbec první barážový bod. „Snažím se hrát pro tým, pro mě kanadské body nejsou nijak důležité,“ tvrdí. „Chci v Chomutově udržet extraligu, a proto jsem do toho týmu i přišel. Zatím se nám to docela daří a doufám, že to tak vydrží,“ podotýká s přáním.

Piráti tak navázali na poslední zápas, kdy se jim podařilo porazit Mladou Boleslav, které odskočili na rozdíl pěti bodů. „Zlepšili jsme pohyb,“ vypálil bez váhání. „Před zápasem jsme si řekli, jak bychom na ně chtěli hrát a vyšlo nám to. Díky bohu jsme zvítězili,“ libuje si pětadvacetiletý forvard.

Tomáš Káňa v souboji proti libereckým Tygrům..

Tomáš Káňa následně hodnotí i samotnou baráž. „Baráž je vyhrocená soutěž, každý chce vyhrát. Oba prvoligové týmy chtějí vybojovat extraligu a my ji naopak chceme udržet,“ dobře ví Tomáš Káňa. Po konečném hvizdu se na ledě strhla menší šarvátka, té se zúčastnil i sám Káňa. „Nechci to nějak komentovat. Pošťuchovalo se tam pár hráčů a vyříkali jsme si svoje. Už je to ale za námi a my se soustředíme na další zápas,“ popisuje. Právě Káňa si vyřizoval účty s Radkem Dudou. „My se spolu pošťuchujeme pořád,“ usmívá se. „Každý zápas samozřejmě něco proběhne. Znovu říkám, už je to za námi. V pátek mám další zápas a už teď se na něj budu soustředit,“ pokračuje dále.

Baráž se pomalu, ale jistě hrne do svého finiše. Piráty čekají ještě čtyři zápasy a momentálně okupují první příčku tabulky s jednobodovým náskokem nad druhým Libercem. „Čekal jsem, že baráž bude hodně vyrovnaná,“ prozrazuje rodák z Opavy. Třetí Mladá Boleslav ztrácí na druhé místo čtyři body. „Oba prvoligové celky jsou kvalitní. Dá se říct, že Olomouc nemá co ztratit a Boleslav bojuje o extraligu už pěkně dlouho, tudíž určitou motivaci rozhodně mají. Přesně tak to i vypadá,“ uvědomuje si kvalitu barážových soupeřů. Piráti se dvakrát střetnou s Olomoucí, která je momentálně poslední a na druhou, postupovou příčku, ztrácí už devět bodů. „Dá se říct, že budeme favoriti, ovšem Olomouc hraje dobrý hokej. Budou to těžké zápasy a Olomouc to rozhodně jen tak nevzdá,“ zakončuje Káňa.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov