Ohlasy po utkání

„Zápas nemůžu hodnotit kladně,“ řekl o své premiéře Ondřej Kaše

Napsal 06.08.2013 Antonín Domanický
C h o m u t o v - První zápas v rámci European Trophy odehráli Piráti na domácím ledě SD ARÉNY. Jejich vyzyvatelem byla pražská Sparta. Zápas však pro chomutovské hokejisty nedopadl nejlépe a porážka 1:6 nebyla dobrým vstupem do evropské soutěže. V dresu Pirátů se poprvé v soutěžním utkání objevil mladý útočník Ondřej Kaše, který zanechal dobrý dojem.

Zápas domácím nevyšel podle představ, avšak mladý útočník Kaše se v něm rozhodně předvedl v dobrém světle. „Pocity moc dobré nejsou, když jsme prohráli 1:6. Zápas rozhodně nemůžu hodnotit kladně,“ okomentoval bezprostředně po utkání svůj první zápas za seniorský tým Pirátů. „Nepadalo nám to tam na rozdíl od sparťanů, kteří dali gól úplně ze všeho,“ dodal vzápětí.

Jeho premiéra se uskutečnila v zápase European Trophy, které se Chomutovští účastní již druhým rokem. „Určitě je to pro nás dobrá příprava. Je podle mě lepší hrát takovou soutěž než hrát přátelská utkání s místními týmy,“ sdělil mládežnický reprezentant svůj názor na turnaj plný kvalitních evropských týmů.

Kaše se v sestavě objevil ve třetí formaci, kde nastupoval se svým vrstevníkem Davidem Kämpfem a zkušeným útočníkem Vojtěchem Kubinčákem. „S Davidem hraju už třetím rokem. Co se týče Vojty Kubinčáka tak ten k nám výborně padl a musím říct, že se nám hraje v celku dobře. Jen je škoda, že jsme nedali gól,“ popsal spolupráci se svými spoluhráči.

Se seniorským hokejem má však sedmnáctiletý útočník zkušenosti. V loňské sezóně vypomáhal partnerské Kadani a to i během play-off. „Na Kadaň se mi vzpomíná dobře. Neměl jsem tam žádný vyloženě špatný zápas. V některých se mi podařilo i skórovat. Je jen škoda že jsme v play-off vypadli celkem brzo,“ vzpomínal talentovaný forvard na prvoligové zápasy.