Piráti v prvním kole European Trophy podlehli pražské Spartě vysoko 1:6

Napsal 06.08.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - První kolo European Trophy zaválo na led chomutovské SD ARÉNY tým pražské Sparty. Ta se od začátku chopila otěží utkání a na ledě měla více ze hry. První branku vstřelil Kumstát, jehož následovali další dva spoluhráči. Za Piráty korigoval pouze Petr Mainer, který nastoupil ke druhému utkání v chomutovských barvách. Závěr utkání se domácím vůbec nepovedl a Sparta zvýraznila vítězství.
ET1 (Digi Sport) út 6.8.2013
1:6(0:1, 1:2, 0:3)
SPA
Hanuljak – Malec, Bartejs, Pulpán, Lakos, Mrázek, Rutta, Stehlík, Rýgl – Svoboda, Divíšek, Balej, Bartečko, Sikora, Hřebejk, Kubinčák, Kämpf, O. Kaše, Hromas, Mainer, Račuk
Sparta
Novotný – Kubát, Gřegořek, Pilař, Sičák, Švrček, Piskáček, Hrbas – Pech, Rachůnek, Forman, Rolinek, Přibyl, Bahenský, Hlinka, Buchtele, Klimek, Pacovský, Kumstát, Ton

34. Mainer (Račuk, Rýgl)
Sparta
7. Kumstát (Švrček), 21. Pech (Sičák), 28. Buchtele (Přibyl), 51. Přibyl (Ton, Sičák), 53. Rolinek (Pech, Kumstát), 56. Piskáček (Pech, Rolinek)

8:5
0:2
0:0
22:35
2783

Začátek zápasu nabídl kuriózní situaci, utkání hrané v SD ARÉNĚ totiž až do 16. minuty vedli pouze dva rozhodčí.

1. třetina

První domácí zápas v rámci přípravy nezačali Piráti šťastně. Sparťané dobře bránili střední pásmo, čímž ztěžovali Chomutovským přechod do útoku.

Úvodní střelecké pokusy cíl v podobě branky nenašly, jako první kapituloval domácí gólman. V 7. minutě si z nečekané protiakce po špatné rozehrávce Pirátů sjel před branku PETR KUMSTÁT a otevřel skóre - 0:1.

V 10. minutě Piráti začali hrozit. Nebezpečnou situaci však neproměnil nikdo z domácích v gól. Pražané tento velmi nepříjemný okamžik přečkali. Stav 0:1 vydržel až do konce třetiny.

2. třetina

Hosté vstupovali do druhého dějství s lepšími vyhlídkami a zvýšení na 2:0 na sebe nenechalo dlouho čekat. Patnáct vteřin po buly se z gólu mohla radovat další sparťanská posila LUKÁŠ PECH.

Domácí sice zvýšili svoji aktivitu, žádná odměna je ale nečekala. Zvýšenou ofenzivní aktivitu domácích utlumili hosté třetí trefou. V osmadvacáté minutě udeřil JAN BUCHTELE. První střela z blízka ještě byla zablokována betonem Hanuljaka, druhá už však prošla do sítě - 0:3.

Chomutovu se hra nedařila. Špatná rozehrávka, koncovka i příliš neaktivní přesilovky stály domácím v cestě k první bodům do tabulky European Trophy.

Tedy až do čtyřiatřicáté minuty, kdy Marek Račuk zadovkou přihrál na volného PETRA MAINERA, který byl neomylný. Hostující Filip Novotný tak poprvé v zápase lovil puk ze sítě - 1:3.

Chomutovští nezůstali jen u toho. Dál se snažili útočit a Novotný musel zůstat v pohotovosti. Severočeský tým si však musel hlídat i zadní vrátka. Petr Gřegořek ujel obraně Pirátů, na brankáře však nevyzrál.

3. třetina

Piráti Chomutov se ve druhé třetině zlepšili, ale na vyrovnání to nestačilo. Poslední třetina se ale domácím hokejistům nepovedla. Lukáš Klimek znovu promarnil velkou příležitost, když netrefil prázdnou klec. Tlak hostů ani nadále nepolevoval.

Nastala 51. minuta a sparťanská jízda zaznamenala další branku. Na své konto si jej připsal DANIEL PŘIBYL, který v početní výhodě nastavenou holí usměrnil puk za překvapeného Hanuljaka - 1:4.

Za další dvě minuty hosté zvýšili už na 5:1. Po přesném pasu Pecha se před brankou prosadil i sparťanský kapitán TOMÁŠ ROLINEK. A aby toho nebylo málo, hosté potvrdili svou převahu v poslední dvacetiminutovce utkání zásluhou JANA PISKÁČKA - 1:6.

Hosté z hlavního města oplatili Pirátům loňskou vysokou porážku, kdy Chomutov zvítězil na svém ledě 7:0.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): „Prohrávali jsme osobní souboje a Sparta nás kombinačně přehrávala, díky čemuž získala vedení 0:3. Soupeř měl lepší pohyb a výsledek tomu odpovídá.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Musíme ještě zapracovat na hodně věcech, ale výsledek je pro nás přijatelný, ačkoliv to nic neznamená. Víc bych to nerad hodnotil, jsme teprve v přípravě.“