Vstřelí Chomutov venku více než jeden gól?

Napsal 24.10.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Po parádním představení s Jihlavou míří Chomutovští hokejisté, již po trejdu Koláček za Chatrnúcha, v rámci 16.kola mezi jihočeské rybníky. Na břehu jednoho z nich se střetnou s Jindřichovým Hradcem, který si v dosavadním průběhu soutěže připsal pouze jednu výhru. Utkání se tak zdá dobrou příležitostí ke skončení nelichotivé série čtyř zápasů na cizích stadionech s jednou nebo žádnou vstřelenou brankou. Zda se to svěřencům Vladimíra Kýhose skutečně podaří, se dozvíte ve středu 26.10.2005 po dvacáté hodině. Bitva dvou mužstev, jenž mají v názvu zkratku KLH, začne v 18:00 a vy ji můžete sledovat prostřednictvím změn stavů.

Změny v kádru Jihočechů

Nejvíce se tým vedený trenérem Jaroslavem Pařízkem posílil na postu brankáře. Na výpomoc totiž získali Jindřichohradečtí dva gólmany z extraligy - plzeňského Petra Ježe (25 let) a českobudějovického Jana Cháberu (21), kterého útočníci Chomutova dobře znají z loňské semifinálové série první ligy. Chábera nastoupil poprvé v posledním utkání na ledě Komety, neboť po uzdravení Romana Turka neměl příliš šancí prosadit se pravidelně do branky ve svém mateřském klubu. Klub těží také ze spolupráce ze Vsetínem. Ten půjčuje mimo jiné obránce Zbyňka Spitzera (25) a Michala Horáka (22). Na oplátku do nejvyšší soutěže naskakuje Luboš Rob (35). Další novou tváří defenzivy je také Miroslav Mosnár (37), jež působil v italské Cortině. Novou akvizicí je také útočník Lukáš Fiala (25) z Prostějova.

Vajgar řečí čísel

Nejvíce utkání odchytal Josef Kučera (23), jehož úspěšnost zákroků 89,76% řadí do druhé desítky prvoligových gólmanů. Oba noví muži v maskách si prozatím připsali jediný start a tudíž jejich hodnocení není směrodatné.

Nejproduktivnějším bekem je se třemi asistencemi Jiří Vašíček (24), který jako jediný v defenzivě odehrál všechna střetnutí.

Hodnocení obránců v +/-

1.Josef Jindra (25)    0 (jen dva zápasy)

Poslední vzájemný duel

V rámci třetího kola spláchl Chomutov na ledě ČEZ stadionu svého soka výsledkem 6:0. Magickým číslem tohoto střetnutí byla osmička. Domácí totiž skórovali ve 28., 38. i 48.minutě. Postupně se trefili Jaroslav Buchal (9.minuta), Josef Révay (20.), Jan Šulc (28.), Stanislav Mikšovic (36.), Tomáš Chyba (38.) a gólový účet podtrhl Jakub Šulc (48.).

Tehdejší sestavy

Jindřichův Hradec: Kučera (41.Štůrala) - Neckář, Kolda, Domin, Klimeš, Vašíček, Vomela, Hanzl, Ulman - Rob, Cmunt, Mertl - Kocar, Kupec, Kreuzer - Škoda, Mrkvička, Bílek - Kašpárek, Mucha.

Chomutov: Horčička - Révay, Jakub Šulc, O.Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Řepík - Jan Šulc, Kostourek, Chyba - Buchal, Mikšovic, Polanský.

Mistrovská sezona Jindřichohradeckých

Staronový účastník druhé nejvyšší soutěže si svůj návrat jistě představoval jinak. Prozatím se krčí na posledním místě. Na svém kontě má sedm bodů a ztrácí tak na předposlední Třebíč pět bodů. Jedinou výhru si připsal v 8.kole doma právě s Horáckou Slavií, kterou zdolal 4:2. Další body získal Vajgar za remízy 1:1 doma s Kadaní a Mladou Boleslaví a na ledě Olomouce. Také porážka v prodloužení od Sarezy znamenala bodový zisk.

Poslední zápas

V minulém kole zajížděli borci Vajgaru na led haly Rondo, kde zle potrápily favorizovanou Kometu. Brankou Jaroslava Kocara ze 22.minuty se ujali vedení. To drželi až do začátku závěrečného dějství. Ve 43.minutě totiž vyrovnal Černý a o deset minut později otočil vývoj Brančík. Díky přesné trefě Roberta Horáka (23) v 55.minutě sahali Jihočeši po dalším bodu. O ten je připravil Barus, který v 59.minutě vsítil vítězný gól. Do prázdné branky pečetil výsledek Appel.

Sestavy rivalů v 15.kole

Jindřichův Hradec: Chábera - Mosnár, Kolda, Horák, Spitzer , Vašíček, Vomela, Neckář - Rob, Mertl, Kocar - Kupec, Škoda, Ulman - Bílek, Mucha, Fiala - Kašpárek, Schejbal, Valčák.

Chomutov: Horčička - Martínek, O. Poživil, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Černý - Jíra, Koláček, Polodna - Boušek, Šíp, Charousek - Stavenský, Kostourek, Polanský - Buchal, Mikšovic, Malát - Jan Šulc.