Ohlasy po utkání

”Věřili jsme v sami sebe,” říká o vítězném obratu Martin Heinisch

Napsal 01.12.2007 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští borci můžou slavit již patnácté vítězství v řadě, přesto se na něj řádně nadřeli. Severočeši svého soka jednoznačně přestříleli, po většinu utkání byli aktivnějším týmem, přesto v sedmnácté minutě prohrávali 0:3. K obratu zavelel Petr Jíra a vítěznou branku si připsal Martin Heinisch (na obrázku). „Nastoupili jsme s tím, že teď máme vítěznou sérii, že se daří, ne že bychom na to některak hleděli, ale věřil jsme v sami sebe, všichni jsme věřili že to otočíme, dali jsme do toho všechno a povedlo se,“ říká o vítězství 7:5 bývalý hráč Litvínova.

Trochu zvláštní zápas dnes odehráli svěřenci trenérského dua Kýhos – Petrovka. Ačkoliv od úvodních minut svého soka z Havířova zatlačili do defenzívy, byli to právě Panteři, kdo jako první udeřil. Když se jim tento kousek podařil ještě dvakrát za sebou, ukazovala kostka nad ledovou plochou stav utkání v sedmnácté minutě 0:3. Severočeši však i nadále „bušili“ do hostující branky a ne lehký zápas otočili a dovedli do vítězného konce, i díky brance a jedné asistenci Martina Heinische.

„Začátek utkání hodně ovlivnily rychlé tři branky které jsme inkasovali. Havířov vstřelil ze čtyř střel tři branky, to bylo hodně nepříjemný. Luban (Luboš Horčička) měl smůlu, ale potom nás zase podržel tak jako vždycky. Stále jsme věřili, že to otočíme, celý zápas byl před námi a povedlo se,“ říká spokojeně odchovanec litvínovského hokeje.

Otáčet stav 0:3 není nic jednoduchého, domácí však prakticky po celý zápas Pantery přehrávali a Novotného v brance zasypávali spršky střel, až se jich nakonec sedm ujalo a urodilo se vítězství 7:5. „Nastoupili jsme s tím, že teď máme vítěznou sérii, že se daří, ne že bychom na to některak hleděli, ale věřili jsme v sami sebe, všichni jsme věřili že to otočíme, dali jsme do toho všechno a povedlo se,“

V některých okamžicích utkání to vypadalo jakoby si bílomodří otevřeli před Novotným střelnici. Zkušený hostující brankář dělal vše možné i nemožné, aby zabránil kotouči překročit brankovou čáru a pravdou zůstává, že nebýt jeho výkonu, obdrželi by havířovští víc jak „pouze“ sedm branek. „Je to pravda měli jsme velké množství šancí, ale to muselo přijít, že nám to tam nezačne hned od začátku padat. Naštěstí se nám v průběhu hry přeci jen nějaké branky vstřelit podařilo a snad to tak půjde i dál,“ doufá centr třetí domácí formace.

V posledních dvou duelech dokázali Severočeši zatížit konto Havířova šestnácti brankami, zdá se, že právě mužstvo Panterů domácím jako soupeř sedí. „Neřekl bych, že nám Panteři obzvlášť sedí, dali jsme jim sice dost branek, ale to spíš vyplynulo ze hry, kterou teď produkujeme. Všechny naše čtyři pětky jsou vyrovnaný, hrajeme dobře, daří se,“ líčí spokojeně dvaadvacetiletý forward.

Šikovný útočník si užívá spolupráce se Zdeňkem Taušem a poslední zápasy s vysoce produktivním Standou Mikšovice. Dnes se exlitvínovský střelec jednou prosadil, když zvýšil domácí náskok na 6:4. „První myšlenka byla, že někomu nahraji, ale trenéři mne stále nabádají abych střílel a tak jsem to zkusil. Chtěl jsem to nahoru, ale kotouč mi sjel a já ho naštěstí dal po ledě, což ani brankář nečekal,“ popisuje vítěznou branku zápasu.

Chomutovský express i nadále vládne první hokejové lize a dnešní vítězné tažení nese již číslo patnáct. Poslední zastávkou, kde nechali domácí nějaký bodík bylo utkání v Brně, což je již deset kol. „Hrajeme teď v pohodě, pomohlo nám i vítězství nad Brnem, přišlo hodně lidí, vlastně dvojnásobek než chodí normálně, takže ten zápas stál za to. Doma na ně umíme, venku se nám proti nim taky daří, asi nám sedí víc Brno než třeba Havířov,“ říká s úsměvem talentovaný útočník.

Závěrem ještě krátké info o zdravotním stavu momentálně zraněných chomutovských zadáků. „Pepa Révay má bolestivě naražený bok a vypadá to, že to bude trochu delší doba než jsme čekali, než bude v pořádku. Roman Chatrnúch má virózu, zkoušel s námi dneska trénovat, ale bohužel to nešlo a proto jsme dnes nastoupili jen se sedmi obránci.“ objasnil celou situaci asistent trenéra Vladimír Petrovka (na snímku).