V Chomutově se představí Havířov

Napsal 29.11.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v - Už čtrnáct zápasů neokusil Chomutov hořkost porážky. Další, kdo bude chtít tuto sérii překazit bude v rámci pětadvacátého kola tým HC Havířov Panthers. Havířovští v posledním zápase, na domácím ledě, prohrál s Mostem 4:3. Naopak Chomutov vyhrál v Prostějově 6:3 a nadále zůstává vedoucím celkem první ligy. Toto utkání začíná v sobotu, 1.prosince od 17:30 na ČEZ Stadionu v Chomutově. Všichni jste srdečně zváni shlédnout tento duel. Pokud však nebudete mít možnost dostavit se přímo na stadion, je pro vás připraven tradiční podrobný ON-LINE přenos.
1.(106g) Pořadí útoku 3.(79g)
8:0 (Most) Nejvyšší výhra 7:0(Havlíčkův Brod)
2:5 (Mladá Boleslav) Nejvyšší prohra 4:9 (Chomutov)
Milan Kostourek (17+15) Nejproduktivnější hráč Pavel Zdráhal (8+19)
Milan Kostourek (17g) Nejlepší střelec Pavel Zdráhal (8g)
David Mikšan (8g)
Petr Polodna (16 as.) Nejvíce asistencí Pavel Zdráhal (19 as.)
Martin Ťupa (16 as.)
Jaroslav Hašek (+20) Nejlepší hráč v +/- Michal Velecký (+4)
Michal Jeslínek (+20) Jakub Hulva (+4)
František Bombic (+20)
Zdeněk Tauš (- 1) Nejhorší hráč v +/- Jan Daneček (-9)
Josef Revay (121 Tmin.) Nejvíce trestných minut Petr Prokop (67 Tmin)
Luboš Horčička (94,83%) Úspěšnost gólmanů Michal Valent (91,87%)
Marek Novotný (90,36%)
Luboš Horčička (1.75) Průměr obdržených branek na zápas Michal Valent (3.15)
Marek Novotný (3.69)
4 Čistá konta 2

Forma Havířova v první polovině soutěže

Havířov v první polovině sezony získal třiatřicet bodů, když devětkrát zvítězil v základní hrací době, jednou v prodloužení a čtyřikrát v prodloužení prohrál. Mezi nejpříjemnější výhry z první poloviny patří zdolání rebelů z Havlíčkova Brodu 7:0. Jedna z nejbolestivějších porážek přišla na ledě Komety Brno, kde Havířov vedl 2:0, poté však dostal ve třetí třetině dva góly a zápas se prodlužoval. V samostatných nájezdech vyhrála Kometa.

Vzájemné souboje

Sezona 2006/2007

první zápas - čtvrté kolo.

První vzájemný zápas loňské sezony znamenal plný bodový zisk pro Chomutov. Na Havířovském ledě zvítězil po kvalitním výkonu 2:1. Branky za Chomutov stříleli Láďa Boušek a Petr Polodna. Za Havířov ve třetí třetině snížil Sedlák.

druhý zápas – sedmnácté kolo.

Ve druhém vzájemném zápase, tentokrát na ledě Chomutova, už výsledek nevypadal tak vyrovnaně. Výsledek 6:2 znamenal opět tříbodový zisk pro svěřence trenérů Kýhose a Petrovky. V modrobílých barvách se dvakrát prosadil Mikšovic s Bouškem a po jedné trefě přidali Kostourek s Polodnou

třetí zápas – třicáté kolo.

Ve třetím zápase si hráči KLH Chomutov neodvezli z Havířova ani jeden bod, jelikož podlehli svému soupeři 0:2. Chomutov si v tomto zápase dokázal vytvořit šance a držel do dvaapadesáté minuty bezbrankové skóre, když v téže minutě udeřil Vavruša. V šedesáté minutě do prázdné branky už jen zvyšoval Mikšan.

čtvrtý zápas – třiačtyřicáté kolo.

V posledním vzájemném zápasu loňské sezony rozhodli až samostatné nájezdy. O zisku dvou bodů rozhodl Láďa Boušek. V základní hrací době se dokázali také prosadit Šíp, Polodna a Heinisch. A Chomutov potřetí v sezoně dokázal porazit Pantery, tentokráte 4:3 po sn.

První vzájemné střetnutí v letošní sezoně

V prvním duelu letošní sezony zvítězil Chomutov na ledě Havířova vysoko 9:4. po první třetině Chomutov vedl po brankách Mikšovice, Kostourka a Chatrnúch. Ve druhé třetině se střelecky pobudili i domácí když vstřelili dvě branky ovšem i Chomutov se dokázal znovu třikrát prosadit tentokrát byli úspěšní Heinisch, Bombic a Charousek. Třetí třetina byla totožná s góly jako ta předchozí. Tentokrát byli za bělomodré úspěšní Freiberg, Kolda a Tauš.

Sestavy z posledního zápasu

Chomutov: Horčička (Podolka) - Bombic, Malinský, Kolda, Trefný, Černý, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna, Jeslínek, Šíp, Havlůj, Mikšovic, Heinisch, Tauš, Boušek, Charousek, Hašek

Havířov: Valent -- Prokop, Klimeš, Lašek, Hunto, Staněk, Varga, Novák, Peštuka - Škoda, Zdráhal, Mikšan, Velecký, Vala, Seman, Sikora, Sochorek, Rozum, Hulva, Giesel.