V nadstavbě podruhé za sebou doma, do Chomutova míří Letci z Letňan

Napsal 19.01.2024 Katka Kuderová
Po třech dnech znovu před domácími diváky. Ve druhém kolem nadstavby hostí Piráti na ledě své ROCKNET ARÉNY letňanské Letce, kteří v úvodním kole druhé části sezóny těsně prohráli s Ústeckým Slovanem a přišli o čtvrté místo. Přijďte podpořit družinu Martina Pešouta v druhém zápase nadstavby, duel startuje v sobotu 20. ledna a úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
ONLINE PŘEDPRODEJ NA LETŇANY

Špatná koncovka, Pirátům chybělo více štěstí

Ve středečním utkání se souboru kolem kapitána Hübla proti Táboru nepodařilo navázat na vítězství na jihu Čech, odkud si Chomutovští odvezli všechny body. Zápas byl vyrovnaný z obou stran, ale hosté po první třetině přidali na výkonu a tím otevřeli zápas. V závěru zápasu měli Piráti několik šancí na vyrovnání, ale ani při hře bez brankáře neskórovali. Do prázdné chomutovské branky zpečetil stav zápasu na 0:2 Jakub Matušík.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC TÁBOR 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Zadražil (J. Duda, Dančišin), 60. Matušík (Seidl).
Vyloučení: 3:6. Bez využití. Střely na branku: 24:16. Diváci: 1416.

Poslední sestava Chomutova: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Seemann, Havel, Váchal, Záruba – Lukeš, Hübl, Zajíček – Kostourek, Eret, Tůma – Veselý, T. Svoboda, Stehlík – Putz, Koblížek, Chrpa.

Letňany ve vyrovnaném zápase nestačili na rozjetý Slovan

V domácím prostředí s Ústím nad Labem sice svěřenci Jaroslava Nedvěda několikrát tahali za delší konec, ale rozhodla třetí třetina zápasu. Slovan se v čase 50:16 dostal na dostřel, aby následně dvěma přesnými zásahy v přesilových hrách překlopil skóre na svou stranu.

HC LETCI LETŇANY – ÚSTECKÝ SLOVAN 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Korčák (Sklenář, Z. Fiala), 20. Kysela (D. Němeček, Sklenář), 37. Š. Turek (L. Chalupa, Z. Fiala), 40. Š. Turek, 42. Arnošt (Sklenář) – 16. Bernat (M. Dubský), 27. Anosov (Rudovský, Kloz), 29. Trefný (Kloz), 51. Gottfried (Anosov, Špaček), 54. Rudovský (Kloz, Funk), 56. Amirov (Rudovský, Kloz).

Vyloučení: 9:6. Využití: 2:3.

Poslední sestava Letňan: Nečas – Z. Fiala, L. Chalupa, D. Němeček, Hamšík, Gurjevskij, Drtina, Ducháč – Korčák, Sklenář, Mrňa – Poppel, Arnošt, Kysela – Š. Turek, Labuzík, Poul – Pšenička, Mácha, Vacín – Theimer.

ChomutovLetňany
1. místo (72 bodů)pozice5. místo (55 bodů)
Josef Němeček – 2,30 G/Z
Patrik Kadeřávek 17 (3+14)nejproduktivnější obránceJiří Drtina 16 (5+11)
Viktor Hübl 44 (17+27)nejproduktivnější útočníkJakub sklenář 38 (10+28)
Petr Eret 20 gólůnejlepší střelecMatěj Korčák 17 gólů

Minulé střetnutí řídili dvougóloví Petr Eret a Jakub Chrpa

Piráti měli zápas pod kontrolou hned od prvního vhazování, když v úvodních dvanácti minutách vstřelili tři góly. Letňanští se rvali až do poslední chvíle, ale ztrátu už nedohnali. I když se hra pražského celku zvedala, což vedlo ke třem gólů v chomutovské síti, tna výhru to nestačilo.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC LETCI LETŇANY 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Seemann (Eret), 7. Chrpa (Mála), 12. Eret (Koblížek), 35. Kadeřávek (Lukeš), 37. Hübl (Lukeš, Kadeřávek), 48. Chrpa (Hübl, Lukeš), 59. Eret (J. Svoboda, Březák) – 14. Poppel (Mrňa, Chalupa), 37. Poppel (Mácha, Pšenička) 46. Arnošt (Drtina).
Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:32. Diváci: 1824.