Piráti po velkém boji přehráli Letňany, Richard Běhula znovu zaznamenal čisté konto

Napsal 20.01.2024 Tadeáš Kožený, Michal Luxa
Ve druhém kole nadstavby druhé ligy přivítali Piráti na vlastním ledě Letňany, které přehráli poměrem 3:0. Svěřenci Martina Pešouta dlouho vedli o jedinou trefu, kterou vsítil Filip Eliáš. Letci mohli dokonce vyrovnat, jenomže gólu ve třetí části dosáhli po zásahu rukavicí. A tak Chomutovští konečný výsledek zpečetili střelami do prázdné branky. Druhou nulu za sebou pak zapsal Richard Běhula.
N2 so 20.1.2024
3:0(1:0, 0:0, 2:0)
LET
Běhula – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Seemann, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Veselý
HC Letci Letňany
Nečas – Chalupa, Fiala, Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Mrňa, Sklenář, Korčák – Pšenička, Arnošt, Poppel – Poul, Labuzík, Turek – Vacín, Mácha, Theimer – Jobánek

9. Eliáš (Tůma, J. Svoboda), 59. J. Svoboda (Eret, Tůma), 60. T. Svoboda (Lukeš)

2:2
0:0
0:0
28:20
1645
Šmika – Goltsch. Beneš

Úvod zápasu patřil celku z hlavního města. V první šanci se ocitl po dvou minutách hry hostující Tomáš Pšenička, ale dobrý obranný zákrok Petra Ereta puk po jeho střele z mezikruží srazil mimo branku. Hned po něm se předvedl dobrým zákrokem po střele Jiřího Drtiny domácí brankář Richard Běhula a udržel tak nerozhodný stav.

Piráti se po vlažném začátku osmělili a hned jejich první šance skončila brankou. Od levého mantinelu mířil puk tečovaný mezi kruhy na zadní tyč, kde se hned ke dvěma neúspešným zakončením dostal Martin Tůma, avšak Vojtěch Nečas ho vychytal. Do celé této situace z druhé vlny přijel Filip Eliáš, který přehodil beton letňanského muže s maskou a poslal domácí do vedení – 1:0. Ve třinácté minutě mohlo být ve slušně zaplněné ROCKNET ARÉNĚ ještě veseleji, to když Petr Eret během přesilovky našel před brankou v dobré pozici Františka Lukeše. Ten ale poslal střelu těsně nad branku. Další příležitost měl Tomáš Koblížek, jež se dostal do samostatného úniku, ale tísněný obráncem nezakončil dostatečně důrazně.

Druhá třetina moc šancí na skórování nenabídla. Ve dvaadvacáté minutě mohl vyrovnat Tomáš Labuzík, ale s jeho zakončením po ledě si úspěšně poradil Richard Běhula. Letňanští v těchto chvílích domácí přehrávali a v největší šanci se zjevil v minutě šestadvacáté Jakub Sklenář, který zcela osamocený na levém kruhu poslal střelu těsně mimo domácí branku. Piráti vážně zahrozili až po polovině základní hrací doby. Patrik Kadeřávek si najel mezi obránce, ale místo střely ještě hledal přihrávkou Petra Ereta, jemuž puk v rozhodující chvíli sjel z čepele.

Začátek třetí třetiny Piráti začali v oslabení po faulu Jakuba Váchala, ale žádné ohrožení branky z něj neplynulo. Chomutovští mohli skóre navýšit díky akci Lukáše Stehlíka, ale s jeho zakončením mezi betony si Vojtěch Nečas poradil. Hosté se chvilku mohli radovat z vyrovnání v minutě čtyřiapadesáté. Z pravé strany vystřelil Adam Mácha, jehož střelu Richard Běhula vyrazil před sebe. Autor střely se pak ještě dostal k dorážce, ale tou trefil do rukavice ležícího Otu Theimera. Rozhodčí pod dlouhé debatě ale nakonec gól neuznali a tak Piráti i nadále  drželi nejtěsnější možný náskok.

V osmapadesáté minutě si hostující trenér vzal oddechový čas a hráči Letňan zkusili hru v šesti mužích v poli. Ovšem z první protiakce vyvezl kotouč do útočné třetiny Petr Eret, který tísněn našel najetého Jana Svobodu, pro kterého už nebyl problém trefil prázdnou branku – 2:0. Hosté znovu variantu se šesti muži na hrací ploše zkusili o minutu později, ale účinek jejich snaha měla stejný. Tadeáš Svoboda si dojel k vyhozenému puku jako první a uzavřel skóre duelu na 3:0.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Šlo o vyrovnané, bojovné utkání. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Minulý zápas s Táborem se nám moc nepovedl, měli jsme tam málo střel a nebyli jsme tak moc hladoví. V tomhle tentokrát nastala změna, za což jsme rádi. Takové těsné zápasy, si myslím, už budou do konce nadstavby. Jde už pomalu o nastavení do play-off, je to o obětavosti a jednoduchosti. Přesto myslím, že jsme o gól byli lepší a výborný výkon podal náš brankář, který nás hodně podržel.“