Aktuální zprávy

V letní přípravě šestkrát doma! I proti týmům z KHL nebo DEL

Napsal 18.05.2017 Klub
C h o m u t o v - Nedávno byl zveřejněn rozpis zápasů Tipsport extraligy, nyní Piráti znají také jízdní řád přípravných duelů na nový ročník nejvyšší soutěže. Příznivci chomutovského hokeje se mohou těšit na účastníka Kontinentální hokejové ligy, čtvrtfinalistu německé DEL se dvěma českými brankáři nebo finalistu tuzemské elitní soutěže. Vše vypukne stejně jako v předešlých letech poslední červencový týden, celkem čeká družinu kouče Růžičky osm přípravných duelů, z nichž se šest uskuteční v SD ARÉNĚ.

Potřetí za sebou zahájí Piráti sérii přípravných zápasů se zvučným soupeřem z druhé nejlepší soutěže světa, jíž je Kontinentální hokejová liga. Po dvou skalpech Omsku nastoupí Chomutovští proti Avtomobilistu Jekatěrinburg, který v minulém ročníku KHL skončil na jedenáctém místě Východní konference. Pro české fanoušky je zajímavé, že po roce v Čerepovci se do čtvrtého největšího ruského města vrátil český brankář Jakub Kovář.

České gólmany má na soupisce také druhý a poslední zahraniční soupeř Pirátů v letní přípravě. Německý tým Fischtown Pinguins sídlící v Bremerhavenu, kde v nedávné minulosti odehráli Piráti i přípravný turnaj, po otevření přestupového okna posílili Tomáš Pöpperle ze Sparty a Jaroslav Hübl z Pardubic. Soubor Thomase Popiesche skončil v základní části na desátém místě, v předkole vyřadil Ingolstadt a ve čtvrtfinále nestačil na pozdější mistry z Mnichova.

Mezi dvěma zahraničními soupeři přijede pod vrcholky Krušných hor Liberec, už v přípravě tak dojde na reprízu semifinále Generali play-off. Dalšími dvěma extraligovými protivníky, s nimiž se Piráti v přípravě střetnou, budou Plzeň a nedaleký Litvínov.

Se Škodou a Vervou se Piráti v rámci přípravy popasují dvakrát a to jsou jediné dva venkovní zápasy, které chomutovský tým o prázdninách čekají. Generálku obstará poslední srpnový den bitva s karlovarskou Energií. O týden později 8. září pak vypukne základní části Tipsport extraligy 2017/2018.

Program přípravných zápasů Piráti Chomutov:

Pátek 28. července: Piráti Chomutov – Avtomobilist Jekatěrinburg (17:30)
Čtvrtek 3. srpna: Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec (17:30)
Pátek 11. srpna: Piráti Chomutov – Fischtown Pinguins (17:30)
Úterý 15. srpna: HC Plzeň 1929 – Piráti Chomutov (17:30)
Čtvrtek 17. srpna: Piráti Chomutov – HC Plzeň 1929 (17:30)
Úterý 22. srpna: HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov (17:30)
Čtvrtek 24. srpna: Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov (17:30)
Čtvrtek 31. srpna: Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary (17:30)