V 15. kole míří na sever Čech Prostějov

Napsal 03.11.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v - Patnáctým kolem pokračuje ve středu první hokejová liga. Hráči KLH Chomutov přivítají na domácím ledě celek HC Prostějov. Hanáci jsou z posledních let zvyklí na dobré výsledky. V posledních třech letech se vždy umístili do pátého místa. Letos ale zatím čekají na zlom, který by je posunul zpět do popředí ligové tabulky. Chomutovští si i přes těsnou porážku v Hradci Králové drží první pozici s šestibodovým náskokem na druhé berounské Medvědy. Na zkoušku je v Chomutově nový obránce, Vojtěch Svačina.
V prvním letošním vzájemném střetnutí Severočeši dlouho nemohli zužitkovat své příležitosti. Jejich převahu proměnil ve 14. minutě v první branku kapitán Radek Šíp. Brankáře Plška pak překonal ještě Josef Révay, jehož branka ale padla až po závěrečné siréně, která ukončila první dějství. Na začátku druhé třetiny domácí zásluhou Martina Streita vyrovnali. V polovině zápasu ale vrátil hostům těsné vedení Ladislav Boušek. Prostějov dlouho držel ve hře o body brankář Lukáš Plšek, jenže v poslední třetině ho během pěti minut překonali Josef Révay, Stanislav Mikšovic a Pavel Maleček. Za stavu 1:5 již nebylo o vítězství hostů pochyb. Nic na tom nezměnila ani branka Michala Černého z 54. minuty. Pomyslnou tečku za výsledkem udělal dvě minuty před koncem svým druhým gólem Ladislav Boušek. Chomutov si tak na sever Čech odvezl dva body za přesvědčivé vítězství 2:6.

Hanáci si ale stále drží tradici velkého počtu inkasovaných branek. Po čtrnácti kolech mají spolu s Třebíčí na svém kontě 48 obdržených gólů. Horší je už jen Havířov s jedenapadesáti brankami. Oproti tomu chomutovská obrana byla zatím překonána pouze 17krát. Největší zásluhu na tom má stále nejlepší brankář první ligy Kamil Jarina.

Bezesporu největší příčinou herního výpadku byl mohutný odchod loňských opor do jiných klubů. Jedná se zejména o brankáře Pavla Maláče a útočné trio Petr Lipina, Tomáš Sýkora a Milan Buďa. Tyto hráče se v týmu doposud nepodařilo adekvátně nahradit. Místo Maláče se mezi prostějovskými tyčemi střídají Tomáš Piterka, Robert Hamrla a Lukáš Plšek. Nejproduktivnějším hráčem je jedenáctibodový Michal Černý.

Chomutov bude chtít před skvělým domácím publikem odčinit porážku z Hradce Králové a před sobotním derby s Kadaní se tak opět dostat do patřičné pohody. Od pondělí s týmem trénuje mladý obránce Vojtěch Svačina, odchovanec Českých Budějovic a bývalý spoluhráč Milana Kostourka působil v minulé sezóně ve slovenském Martině a v Chomutově je na zkoušku. O tom zda-li o jeho služby budou mít Severočeši zájem rozhodnou trenéři Kýhos s Petrovkou. Utkání s Prostějovem začíná na chomutovském ledě ve středu 5. listopadu od 17.30 hodin.

Sestava Prostějova z utkání proti Kometě Brno: Hamrla - Rekem, Zátopek, Procházka, Světlík, Pospíšil, Šeda, Vlček - Černý, Procházka, Smékal - Antonovič, Šakarovm Streit - Kašík, Bařica, Jelínek – Tetkovský

Trenéři: Zachar a Horák