Ohlasy po utkání

„Už jsem dorážel do prázdné,“ popisoval Josef Koláček premiérovou trefu

Napsal 09.08.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V přípravném období odehráli Piráti již čtvrté utkání a potřetí jím byl zahraniční soupeř. Tentokrát změřili Severočeši síly s účastníkem německé nejvyšší soutěže, kterým byli hráči Fischtown Pinguins. Ve druhé formaci se objevil Josef Koláček, jenž zaznamenal premiérovou trefu mezi dospělými.

Soubor Martina Štrby odehrál velice slušné utkání, v němž dlouho sahal po vítězství. Ovšem poslední dvacetiminutovku ovládl německý soupeř, jenž těsně zvítězil. O rozhodující trefu se postaral Miha Verlič, který se mezi střelce zapsal ve čtyřiapadesáté minutě. Chomutovští pak mohli znovu srovnat, jenže Dominik Tejnor ani Stanislav Vrhel puk za brankovou čáru neposlali. „Utkání to bylo rozhodně kvalitní,“ vypálil bez váhání šestnáctiletý útočník. „Soupeř předvedl, že má velkou kvalitu, ale myslím si, že jsme mohli lépe přistoupit k osobním soubojům. Jinak si ale myslím, že jsme hráli dobře,“ hodnotil střetnutí.

V minulé sezóně nastupoval Josef Koláček ještě v juniorském výběru Chomutova, kde svět uchvátil pěkným přehozením brankáře. V posledních měsících už pirátský talent zkouší prorazit do prvního mužstva. Zda se mu to podaří, ukáží až následující týdny. „Jsou to určitě osobní souboje, protože hráči jsou dospělí a mnohem silnější než já. To byla alfa a omega pro mě,“ hledal hlavní rozdíl při přechodu mezi dospělé.

Střetnutí se lámalo v poslední části, kdy Fischtown otočil stav zápasu. Ovšem odchovanec chomutovského hokeje viděl hlavní příčinu jinde. „Už jsme si to říkali v kabině: Rozhodly osobní souboje. My jsme jich hodně prohráli, což bylo rozhodující. Je důležité je začít vyhrávat,“ odpověděl na další otázku.

Josef Koláček čekal na vstřelenou branku mezi dospělými do třiadvacáté minuty. Od modré čáry vystřelil do betonu Červeného Lukáš Blaha a v předbrankovém prostoru se zjevil talentovaný mladík, jenž udržel nervy na uzdě a zakončil přesně. „Bojoval jsem v rohu kluziště ještě s Kubou Sklenářem. Nějak puk vypadl a pan Tomica to dal na beka, který to přehrál na Blahiče. On vystřelil a já to jen dorazil do prázdné brány,“ popisoval premiérovou trefu.

Speciální moment musel prožívat Kamil Koláček, který u týmu působí jako asistent trenéra. Legenda chomutovského hokeje prožívala moment „z první řady“, o to více musela být na syna hrdá. „Jen jsem mu dával puk, jinak nic zvláštního mezi námi neproběhlo,“ řekl klidným hlasem syn někdejšího vynikajícího útočníka.

„Bojovat o sestavu je hrozně těžké. Jsou zde super kluci, kteří jsou kvalitní,“ líčil situaci kolem boje o základní sestavu. V posledních týdnech probíhal v Břeclavi Hlinka Gretzky Cup, kam se mladý Pirát neprobojoval, a tak se může soustředit na dění v chomutovské organizaci. „Určitě mě to mrzelo, protože Hlinka je domácí turnaj a je prestižní. Jezdili tam i kluci z Chomutova, třeba Mates Svoboda nebo David Kaše. Když jsem je tam sledoval, tak jsem se tam chtěl taky dostat,“ uzavřel zklamaně.