Preview k zápasu

Šance na reparát s cizinci: Piráti přivítají německý Fischtown

Napsala 07.08.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Fischtown Pinguins patří stejně jako Jekatěrinburg ke známějším soupeřům ze zahraničí, jelikož se v ROCKNET ARÉNĚ představili během letní přípravy 2017. Tehdy s českým brankářem Tomášem Pöpperlem vyhrálo mužstvo z německé nejvyšší soutěže 5:2, i tentokrát bude možné vidět krajánky, především čerstvě exchomutovského Stanislava Dietze.

Bremerhaven skončil po základní části německé nejvyšší soutěže o dva body na sedmém místě, které ho odsoudilo k účasti v předkole play-off. V prvním kole vyřazovacích bojů němečtí tučňáci narazili na Ledové tygry z Norimberka, kterým podlehli 1:2 na zápasy po výsledcích 1:3, 4:3 a 2:3.

Německý klub se mohl v brankovišti spolehnout na dva české gólmany – Tomáše Pöpperleho, který si ve čtyřiačtyřiceti zápasech udržel úspěšnost zákroků nad 89 procenty, a chomutovského rodáka Jaroslava Hübla.

Produktivitu řídili Američan Mark Zengerle a Kanaďan Chad Nehring, prvně jmenovaný se zastavil na dvaapadesáti bodech za čtrnáct gólů a osmatřicet asistencí a druhý těsně pod hranicí padesáti s bilancí 16+33. Nejvíce gólů – devatenáct – nasázel slovinský rodák Jan Urbas.

    Sestava německého Bremerhavenu

    Brankáři: Tomáš Pöpperle, Patrik Červený.
    Obránci: Curtis Gedig, Stefan Espeland, Maxime Fortunus, Tom Horschel, Patch Alber, Mike Moore, Stanislav Dietz, Will Weber.
    Útočníci: Mark Zenegerle, Fedor Kolupaylo, Jan Urbas, Cory Quirk, Ross Mauermann, Brock Hooton, Christian Hilbrich, Dominik Uher, Carson McMIllan, Alex Friesen, Justin Feser, Tomaš Sýkora, Miha Verlic, Luca Gläser.

Sestava Fischtownu doznala několik výrazných změn. Nikoliv však v brankovišti, kde započne třetí ročník již zmíněný český gólman s kořeny v Praze. Jako dvojka dostane šanci další krajánek Patrik Červený, jenž ve dvaadvaceti letech postoupí ze třetí německé soutěže do nejvyšší.

Do obrany přivedla německá organizace dva zkušené třicátníky. Prvním je americký rodák Patch Alber, který v Bremerhavenu dohrával už minulou sezónu pro nedostatek obránců. Druhým je reprezentant Norska Stefan Espeland, který ve své rodné zemi mezi elitou nasbíral 61 kanadských bodů za jedenáct gólů a padesát přesných přihrávek. Stanislava Dietze není potřeba nijak představovat.

V útoku by měl alespoň částečně nahradit Nehringovu produktivitu Christian Hilbrich, jenž má zkušenosti z amerických soutěží a v minulém ročníku za Crimmitschau nasbíral čtyřiatřicet kanadských bodů. Mladou nadějí je Luca Gläser, německý mládežnický reprezentant, který ve dvaceti letech proniká do dospělého hokeje.

Pro hráče z Bremerhavenu půjde o vůbec první přípravné utkání v ročníku, jelikož 5. srpna vyjeli na led v chomutovské aréně, protože se jejich domácí hala rekonstruuje. Naopak svěřenci Martina Štrby už mají řádku utkáních za sebou, v tom posledním podlehli po nepovedeném výkonu 1:5 ruskému Sachalinu hlavně kvůli soupeřovým gólům v početních výhodách.

Chomutov – Sachalin 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
16. Pitule (Stloukal, Rudovský) – 15. Žukov (Sursov, Juškov), 39. Juškov (Sursov, Sinělev), 40. Starcev (Petrov, Loginov), 48. Petrov (Alexejev, Starcev), 58. Sinělev (Juškov, Koněv).
Vyloučení: 10:13. Využití: 1:4, navíc Žovinec (Chomutov) 10 minut. Střely na branku: 19:33.

Posledním vzájemné utkání německých Tučňáků a Chomutova se datuje do srpna 2017, kdy si hosté pod vrcholky Krušných hor došli pro výhru 5:2.

Chomutov – Bremerhaven 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
40. Koblasa (Růžička, Tomeček), 49. Havel (Valach, Růžička) – 8. Nehring (Urbas, Maschmeyer Brock), 13. Lavallee (Nehring, Bergman), 29. Nehring (Newbury), 50. Hooton (Bergman), 51. Dejdar (Moore, Newbury).
Vyloučení: 8:9. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:37.

Další vzájemné střetnutí se uskuteční téměř přesně po dvou letech od minulého měření sil, konkrétně v pátek 9. srpna od 17 hodin a 30 minut.

Dále je důležité připomenout, že došlo k prochození pořadatelství v duelech mezi Chomutovem a Litoměřicemi. V ROCKNET ARÉNĚ se soupeři střetnou v úterý 13. srpna od 17 hodin a 30 minut, do Kalich Areny vyrazí Piráti ve čtvrtek 22. srpna.