Ohlasy po utkání

„Tým bych podržel, kdybychom vyhráli,“ prohlásil Miroslav Hanuljak

Napsal 23.10.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - K neradostné události došlo po první třetině v brance Pirátů. Miroslav Kopřiva si obnovil zranění zad, které mu nedovolilo pokračovat v zápase a byl tak nucen již po prvních dvaceti minutách hry odstoupit ze zápasu. Jeho místo zaujal Miroslav Hanuljak a chomutovskou klec hájil až do nájezdů, které rozhodly o vítězi utkání.

V chomutovské brance již Miroslav Hanuljak odchytal mnoho zápasů. Zkraje aktuální sezony se přesunul k Pirátům z Kadaně a nyní působí jako náhradník Miroslava Kopřivovi. V zápase s Mostem se po první třetině rozhodl Kopřiva nepokračovat kvůli přetrvávajícím problémům se zády. Do brány tedy musel Hanuljak. „Po první třetině jsem se dozvěděl, že půjdu do brány. Míra po příchodu do kabiny řekl, že to dál nejde. Počítal s tím, že od druhé třetiny budu chytat. Od toho jsme také tady, abych šel do brány, když se cokoliv podobného stane. Bohužel jsme zbytečně ztratili body. Hrozně mě to mrzí, po dlouhé době jsem se dostal do brány. Po druhé třetině jsem věřil, že to dotáhneme do konce a vyhrajeme,“ přiznal svou víru ve výhru brankář s číslem tři na zádech.

V druhé třetině si nový muž v brankovišti připsal několik zákroků a pomohl tak svému týmu, který navýšil jednobrankové vedení a dále postupoval za očekávanými třemi body. „Tým bych podržel, kdybychom vyhráli. Něco jsem sice chytil a jsem za to rád. Přeci jen jsem byl po dlouhé době v bráně a chtěl jsem se do toho trochu dostat, takže každý zákrok byl důležitý,“ řekl ke svému nástupu do utkání Hanuljak.

Ve třetí třetině se ale Most zmátořil a zahájil hon za vyrovnáním. Výsledkem bylo nejprve snížení a vstřelení kontaktního gólu. „Puk skákal mezi kruhy a my jsme se o něj přetahovali s hráčem Mostu. Chtěl jsem nejprve zakročit hokejkou, ale jejich hráč tam byl dříve. Nějak se do toho trefil a mně puk propadl,“ pustil se brankář Pirátů do popisu první gólové situace.

Jenže regionální rivalové byli nenasytní a o chvíli později se přesně trefil exchomutovský Vojtěch Kubinčák. „Druhý gól se dal chytat. Měl jsem stát jinde, trefilo by mě to. Dobře to trefil, já se budu muset na tu situaci podívat na videu. Bylo to celkem z úhlu, ale mrzí mě, že z toho byl gól,“ řekl k druhé brance hostů.

O osudu zápasu rozhodovaly až samostatné nájezdy. Hanuljak, který v Mostě loňskou sezonu působil si tedy mohl připomenout, jak někteří bývalí spoluhráči jezdí nájezdy a využít tuto znalost ve svoji výhodu. Na Pavla Smolku, který nájezdy svým gólem rozhodl, byl ovšem krátký. „Loni jsem v Mostě hrál, trochu ho znám. On má ale dobré všechny typy zakončení. Dobře umí jak kličku do bekhendu, tak kličku do forhendu. Má přesnou a tvrdou střelu, takže se u něj nedá moc předvídat. Snažil jsem se nezalézt do brány, ale přesně to jsem udělal. Trefil se nad vyrážečku a rozhodl,“ vyjádřil se Hanuljak k nájezdové disciplíně, která rozhodla o držiteli bonusového bodu.