This text will be replaced


Preview k zápasu

Další regionální derby je tu! Do Chomutova přijede sousední HC Most

Napsal 21.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti podruhé v sezóně změří síly se sousedním Mostem. Chomutovští mají svému rivalovi z dvacet kilometrů vzdáleného města co vracet, neboť první utkání prohráli na samostatné nájezdy. Ve středu 22. Října tak ochozy SD ARÉNY uvidí jistě zajímavou bitvu.

HC Most

Hosté to v Chomutově nebudou mít vůbec lehké, Piráti budou chtít odčinit venkovní prohru na nájezdy 2:3. Jistě k tomu napomůže i jednička v chomutovském brankovišti Miroslav Kopřiva, který s průměrem 1,44 branky na zápas vévodí celému brankářskému žebříčku. Most by si měl v utkání dát pozor na hru v oslabení, neboť v této branži moc nevyniká, je třetí nejhorší v lize, co se týče bránění oslabení.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 15 9 1 2 3 40:26 31
12. Most 15 2 4 4 5 35:52 18

HC Most – SK Kadaň 0:1

V minulém utkání hostil Most Kadaň a 258 diváků na stadionu moc branek nevidělo. O jedinou se postaral už v sedmé minutě Martin Mazanec, který dostal dobrou přihrávku od Chlouby.

Kadaňští po zbytek zápasu dobře bránili a nedovolili domácímu Mostu skórovat. Dokázali tak odčinit předchozí prohru z druhého kola, kdy s Mostem Kadaň prohrála 3:4 také po samostatných nájezdech, stejně jako Piráti.

Sestava Mostu: Horák – Kousalík, Čížek, Grin, K. Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Kubinčák, Alinč, Petruška – Tauš, Slavíček, Nedrda – Jurčík, Smolka, Bojer – Mical, Hanzl, Válek

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC Most
Marek Hovorka (5+7)Nejproduktivnější hráčPavel Smolka (5+6)
Bryan McGregor (6)Nejlepší střelecPavel Smolka (5)
Vladimír Růžička (9)Nejlepší nahrávačP. Smolka, V. Kubinčák (6)
Jiří Drtina (2+7)Nejproduktivnější obránceKamil Charousek (1+4)
Vladimír Růžička (20 TM)Nejtrestanější hráčJakub Havelka (24 TM)

O zápase

Utkání začíná v SD ARÉNĚ v klasických 17:30, a to již ve středu 22. října. Utkání bude mít jistě zajímavý náboj pro útočníky Vojtěcha Kubinčáka, který v Chomutově působil ještě v minulé sezóně, a pro Zdeňka Tauše, kapitána Mostu, který v Chomutově působil naposledy v sezóně 2009/2010. Pro fanoušky, kteří se nedostaví do pirátské arény, bude připraven tradiční textový přenos na serveru www.onlajny.com