Ohlasy po utkání

Tomas Sinisalo: „Všichni jsme byli ve hře a odvedli skvělou práci!“

Napsal 27.10.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti v 18. kole podali přesvědčivý výkon a rozstříleli Benátky nad Jizerou šesti góly. Na střeleckou listinu se zapsalo šest různých hráčů, jako první mezi nimi figuruje, díky gólu z osmé minuty, Fin Tomas Sinisalo. Ten po zápase nešetřil slovy chvály směrem k výkonu svého týmu, který je příslibem do středečního boje o čelo tabulky s Třebíčí, která o gól porazila jihlavskou Duklu.
Piráti Chomutov – Benátky nad Jizerou
37Střely na branku24
8Zblokované střely5
0Zakázaná uvolnění1
4Ofsajdy6
51Trestné minuty76
12Hity14
23Vhazování26

Sinisalo měl po zápase skvělou náladu. Vítězství podle něj ukázalo Piráty v nejlepším světle: „Víte co? Myslím, že tohle byl jeden z nejlepších zápasů v letošní sezóně,“ pravil radostně. „Každý hráč byl ve hře, hráli jsme agresivně, soupeře jsme přebruslili a řekl bych, že jsme byli silnější na puku a vyhráli jsme spoustu osobních soubojů. Rozhodně to nebyla jednoduchá práce, ale dobře jsme ji odvedli. Je to určitě krok správným směrem, k lepšímu hokeji,“ hodnotila chomutovská osmnáctka.

Právě 28letý Fin v osmé minutě vstřelil úvodní branku. „Dostal jsem skvělou přihrávku od Grega Moora a jel jsem se do brejku. V takových situacích se mi zatím moc nedařilo. Rozhodl jsem se naznačit střelu a jít rychle do bekhendu. Naštěstí jsem puk dostal za čáru,“ popisoval Sinisalo. Byla to pro něj třetí branka v prvoligové sezóně.

Tomas Sinisalo při derby s Kadaní

Utkání „ozdobilo“ 21 menších trestů, jedna desítka, dva tresty na pět minut a do konce utkání a jeden trest ve hře. Celkem 127 trestných minut. Mohl za to přísný metr rozhodčích? Tomas Sinisalo hledal odpověď: „K rozhodčím se nebudu vyjadřovat. Jinak si myslím, že oba týmy chtěly hrát tvrdě, tak se to prostě někdy semele. Zároveň to ale zatáhlo do hry každého hráče na ledě. Pomáhalo nám to zůstat hlavou stále ve hře a každý k tomu přispěl svým dílem.“ I na velkém počtu vyloučení dokázal Fin najít pozitiva. Úžasné.

Kdy se zápas definitivně zlomil ve prospěch Pirátů? Křídelník druhé formace měl za to, že zápas rozhodl spíše celkový výkon týmu: „Myslím, že jsme nepřestali ani na chvíli hrát, až do vypršení šedesáté minuty. Každý chtěl hrát dobře. Nepolevili jsme ani za stavu čtyři nula, kdy se to třeba ještě mohlo zlomit, což je dobré znamení. Pokračovali jsme ve tvrdé hře a skóre šest jedna o tom vypovídá.“

Utkání nedohrál ani jeden z bratrů Kašových. Jen co se do útrob stadionu z vyšetření vrátil otřesený David, led opustil Ondřej. „Nevím, jak na tom jsou, ale oba jsou to skvělí hráči a všichni doufáme, že je uvidíme zpátky co nejdříve,“ věřil Sinisalo v brzký návrat talentované dvojice.

Už ve středu čeká První hokejovou ligu souboj o vedení v tabulce. Piráti vyrazí na led Třebíče. „Když budeme pokračovat v tom stylu, ve kterém jsme hráli tentokrát, když se každý bude zapojovat, tak zvítězíme,“ měl jasno Tomas Sinisalo. „Řekl bych, že potřebujeme získat kontrolu nad zápasem, jako se to povedlo s Benátkami. Nesmíme nechat soupeře diktovat tempo. Musíme to vzít na sebe my a ukázat, jaký umíme hrát hokej. Pokud se nám to povede, tak vyhrajeme,“ uzavřel.