Piráti potřebují vaši podporu! Do SD ARÉNY přijedou Benátky nad Jizerou

Napsal 26.10.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Osmnácté kolo první hokejové ligy uvidí bitvu mezi chomutovskými Piráty, kteří přivítají Benátky nad Jizerou. Svěřenci Břetislava Kopřivy v posledních dvou zápasech získali pouze dva body a potřebují nutně vaši podporu. Utkání startuje v pondělí 27. října v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Benátky nad Jizerou

Oba celky se letos už jednou utkaly. Ve čtvrtém kole vyhrály Benátky nad Piráty 3:2 a připsaly si důležité body do tabulky. O vítěznou branku se postaral Josef Mikyska. Benátkám se povedl start soutěže, ale postupně ztrácely svou pozici a nyní se nacházejí na devátém místě.

Ohlasy trenérů po vzájemném zápase

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): "Nastoupili jsme proti velice kvalitnímu soupeři, a pokud jsme si plnili to, co jsme si řekli, hra vypadala velmi dobře. Dohrávali jsme se čtyřmi obránci a bylo to velmi náročné. I přes velký nápor soupeře ve třetí třetině jsme zápas zvládli."

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): "Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, domácí hráli velice dobře. Od druhé třetiny se naše hra podstatně zlepšila, ale třetí inkasovaný gól z přesilovky pět na tři nás trochu rozhodil. Náš tlak postupně narůstal, přičemž ve třetí třetině jsme měli jednoznačnou herní převahu. Bohužel branku jsme nedali, scénář je to stále stejný. Podobně jako v minulých utkáních jsme si vytvořili tlak, ale nedokázali jsme ho přetavit v góly."

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 17 9 1 4 3 45:33 33
9. Benátky nad Jizerou 17 7 2 0 8 37:38 25

Benátky nad Jizerou - HC Most 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Diváci na první branku utkání čekali až do druhé periody, kdy domácí během tří minut nasázeli Mostu tři branky. Postarali se o to Daniel Miškovský a Josef Skořepa, jenž pomohli svému týmu ke třem bodům. Brankáři Vaněčkovi pokazil čisté konto v devětačtyřicáté minutě Vojtěch Kubinčák.

Sestava Benátek nad Jizerou: Vaněček – Říha, Havlín, Pabiška, Jandejsek, Plutnar, Niko – Jonák, Skořepa, Plodek – Špaček, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Miškovský, Maďar – Bittner.

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Piráti Chomutov – Benátky nad Jizerou
Marek Hovorka (6+8)Nejproduktivnější hráčJosef Skořepa (5+5)
B. McGregor, M. Hovorka - 6 branekNejlepší střelecJ. Skořepa, D. Špaček - 5 branek
Vladimír Růžička - 10 asistencíNejlepší nahrávačJosef Skořepa - 5 asistencí
Jiří Drtina (2+7)Nejproduktivnější obránceMichal Plutnar (3+2)
Štěpán Hřebejk - 26 trestných minutNejtrestanější hráčLadislav Bittner - 33 trestných minut

Piráti hráli v jednaosmdesáti případech v početní nevýhodě a inkasovali pouze šest branek. Jejich úspěšnost ubráněných oslabení je 92,59% a jsou v této statistice na prvním místě celé první ligy. Benátky hrály oslabení v devětasedmdesáti případech, v nichž dostaly třináct branek a mají úspěšnost 83,54%.

O zápase ...

Chomutovští hráči potřebují nutně zvítězit a připsat si po dvou kolech opět plný bodový zisk. Dá se očekávat, že jim Benátky nedají nic zadarmo a budou si chtít připsat cenný skalp prvoligového favorita. Utkání se odehraje v pondělí 27. října a úvodní buly je naplánováno na 17:30. Pokud nedorazíte přímo do ochozů SD ARÉNY, můžete duel sledovat na portálu www.onlajny.com, kde vám komentátor podrobně popíše celý zápas.