Stá vstřelená branka sezóny je blízko! Piráti hostí v malém krajském derby Děčín

Napsal 18.11.2022 Michal Novotný
C h o m u t o v - Piráti přivítají na svém ledě medvědy z Děčína, kteří se v letošní sezóně prezentuje výkony jako na houpačce a okupuje průběžnou desátou příčku v tabulce druhé ligy. Chomutovští naproti tomu budou hájit domácí neporazitelnost. Zároveň mají domácí fandové další možnost k překonání dvoutisícové návštěvy. Start utkání je naplánován na sobotu 19. listopadu v 17:30.
ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA ZÁPAS PIRÁTI CHOMUTOV – HC DĚČÍN

Chomutovští hokejisté konečně venku zabrali a získali plný počet bodů

Po gólově vyrovnané první třetině, kdy domácí ještě rychle zareagovali vyrovnáním na branku Viktora Hübla, si Piráti ve druhé třetině začali budovat náskok, který nakonec narostl až do konečného skóre 6:1 ve prospěch týmu z Krušných hor. Dvěma brankami k vítězství přispěl Jakub Zajíček, v brance podal výborný výkon Richard Běhula.

SHC KLATOVY – PIRÁTI CHOMUTOV 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Lang (Sedlák, Ženíšek) – 17. Hübl, 22. Matai (Lukeš, Hübl), 29. Zajíček (Mežnar, Havel), 39. Mála (Mežnar, Zajíček), 51. Chrpa (Matai, Lukeš), 58. Zajíček (Mežnar, Mála).
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 21:38.

Sestava Pirátů: Běhula – Seemann, Matai, Petrásek, Havel, Váchal, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Kostourek, Koblížek, Chlouba – Mála, Mežnar, Zajíček.

Děčín v minulém kole podlehl v derby těsně Slovanu Ústí nad Labem

Před výbornou návštěvou se hrál na soutoku Labe a Ploučnice vyrovnaný zápas, jak se na derby sluší a patří. Všechny body si nakonec odvezli hokejisté z Ústí nad Labem, nicméně domácí se nemají rozhodně za co stydět. Výborně zachytali oba gólmani, kteří udrželi úspěšnost zákroků vysoko přes 90%.

HC DĚČÍN – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 2:3 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. D. Tůma (Brož), 54. Macek (Volráb) – 30. Rudovský (Trefný, Costa), 33. Kordule (Berčík, Vodička), 49. Roubík (Berčík, Vodička).
Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2.

Sestava Děčína: Lavinger – Brož, Kaltenböck, Černohorský, Kučera, Klement, Mikulec, D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl, Zajan, L. Nezbeda, Trávníček, Macek, Volráb, Charvát, J. Tůma.

Postavení obou soupeřů v tabulce skupiny Západ

Děčín
4. místo (37 bodů)pozice10. místo (21 bodů)
98:53skóre59:64
12-0-1-4bilance6-1-1-9

Piráti deklasovali ve čtvrtém kole Děčín na jeho ledě 9:4

Chomutovští nezachytili vstup do utkání a po devíti minutách prohrávali už 0:2, nicméně pak se průběh zápasu zcela otočil a po drtivé poslední třetině nakonec svěřenci trenérů Koláčka a Martínka brali výhru 9:4. Čtyři přesné zásahy zaznamenal Viktor Hübl.

HC DĚČÍN – PIRÁTI CHOMUTOV 4:9 (2:2, 1:2, 1:5)

Branky a nahrávky: 4. Brož (D. Tůma), 11. Brož (Faigl, Trávníček), 32. Černohorský (T. Nezbeda, L. Nezbeda), 51. Kučera (Zajan, Černohorský) – 13. Chlouba (Mála, Havel), 15. Kostourek (Zajíček, Mežnar), 32. Koblížek (Chlouba, Seemann), 38. Hübl (Lukeš), 46. Hübl (Lukeš, Seemann), 46. Kostourek (Chlouba, Mežnar), 49. Hübl (Lukeš), 56. Hübl (Lukeš, Kostourek), 59. Mežnar (Chlouba, Váchal).
Vyloučení: 4:7. Využití: 3:2. Střely na branku: 24:27.

Sestava Děčína: Lavinger (15. Skokan) – Brož, Černohorský, Kučera, Charvát, Starý, Loukota – D. Tůma, Faigl, Zajan – L. Nezbeda, T. Nezbeda, Trávníček – Macek, Volráb, Fojt – J. Tůma.

Sestava Pirátů: Běhula – Charousek, Seemann, Havel, Váchal, M. Žižka, Pavlát, Ferbas – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Mála – Kostourek, Mežnar, Zajíček.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Mezi chomutovskými tyčemi stále vede statistiky Miroslav Hanuljak, s průměrem 2,48 inkasovaných branek na zápas. Aktuálně nejproduktivnějším obráncem týmu je Jakub Matai se čtrnácti kanadskými body za sedm branek a stejný počet asistencí. Na pozici nejproduktivnějšího útočníka vystřídal Romana Chloubu Viktor Hübl, který už nastřádal devětadvacet bodů za deset gólů a devatenáct přihrávek.