Šlágr kola s vedoucími Letňany bude zároveň určen chomutovské porodnici

Napsal 17.02.2023 Michal Novotný
V sobotu 18. února přivítá chomutovská ROCKNET ARÉNA duel prvního s třetím týmem tabulky. Podaří se Pirátům poprvé v sezóně Letce porazit? Přijďte podpořit nejen je, ale i porodnici chomutovské nemocnice, které je tento zápas věnován. Úvodní buly bude tradičně vhozeno v 17:30.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA ZÁPAS PIRÁTI CHOMUTOV – HC LETCI LETŇANY

Piráti počtvrté v sezóně zdolali Vrchlabí

Svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem tentokrát zvládli zápas desátého nadstavbového kola v Krkonoších výborně a již v desáté minutě se dostali do vedení, které si uhlídali a postupně ho navyšovali až do konce zápasu. Výborně se v chomutovském dresu předvedl Jakub Zajíček, který vsítil hattrick a ještě přihrál na vedoucí gól Františku Málovi. V brance hosty výrazně podržel také Richard Běhula.

HC STADION VRCHLABÍ – PIRÁTI CHOMUTOV 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Chalupa (Bláha, Chrtek) - 10. Mála (Zajíček), 20. Zajíček (Vrhel), 24. Zajíček (Havel), 29. Kostourek (Koblížek, Petrásek), 33. Zajíček (Váchal), 52. Chrpa (Lukeš, Hübl).
Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 28:39.

Sestava Pirátů: Běhula – M. Žižka, Váchal, Seemann, Petrásek, Matai, Havel – Veselý, Chlouba, Hübl, Koblížek, Mežnar, Lukeš, Mála, Zajíček, Kostourek, Chrpa, Vrhel.

Letňany v minulém kole rozstřílely na svém stadionu Příbram

Po vyrovnané první třetině Letci udeřili a druhou část vyhráli vysoko 5:2. Zápas pak dovedli do vítězného konce s celkovým skóre 8:4. Na výhře domácích měl největší podíl Dominik Arnošt, který vsítil hattrick a ještě na jednu branku přihrál. Celek z hlavního města si tak upevnil vedení v tabulce nadstavby A.

HC LETCI LETŇANY – HC PŘÍBRAM 8:4 (2:2, 5:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Čížek (Kropáček, Havelka), 14. Havelka (Arnošt, Hozák), 23. Kropáček (Uhlík), 24. Arnošt (Havelka, Wojnar), 29. Arnošt (Řepík), 37. Arnošt (Havelka, Hozák), 39. Hrala (Chalupa), 54. Kellerstein (Kynčl) – 2. Patzelt (Furch), 17. Kafka (Bednařík, Vinš), 33. Saňa (Furch, Bečvář), 35. Pinkas (Bednařík, Zedek).
Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0.

Sestava Letňan: Brázdil – Chalupa, Čížek, Kynčl, Gurjevskij, Lytvynov, Havelka, Fiala – Vacín, Kellestein, Řepík, Wojnar, Kropáček, Kastner, Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák, Turek, Arnošt.

ChomutovLetňany
3. místo (88 bodů)pozice1. místo (98 bodů)
200:115skóre190:90
26-3-4-7bilance31-1-3-5
Viktor Hübl 60 (23+37)nejproduktivnější hráčJiří Hozák 58 (18+40)
Jakub Chrpa 31 gólůnejlepší střelecLukáš Kastner 29 gólů

V aktuální sezóně všechny vzájemné zápasy vyhrály Letňany

Poslední zápas mezi oběma soupeři nabídl v Praze vyrovnaný duel do poslední minuty. Pirátům gólově vyšla jen poslední minuta první části, naproti tomu domácí zvrátili zápas na svou stranu až v minutě osmapadesáté. Letňany tak zapsaly třetí výhru v řadě proti severočeskému celku.

HC LETCI LETŇANY – PIRÁTI CHOMUTOV 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Uhlík (Hozák, Chalupa), 47. Arnošt (Kellerstein, Kastner), 58. Kastner (Uhlík, Kellerstein) – 20. Petrásek (Koblížek, Vostiňák), 20. Mála (Kostourek, Chlouba).
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:32.

Sestava Letců: Brázdil – Gurjevskij, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Hrala, Kastner, Řepík, Švec, Wojnar, Kropáček, Kellerstein, Hozák, Vacín, Kučera, Uhlík, Arnošt, Turek.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, Váchal, Seemann, Němec, Petrásek, M. Žižka, Havel – Chlouba, Mežnar, Kostourek, Lukeš, Vostiňák, Koblížek, Zajíček, Hübl, Mála, Veselý, Príhoda, Chrpa.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Brankářské statistiky v pirátském dresu stále vede Adam Horák, který disponuje průměrem 2,57 inkasovaných branek na zápas a procentuální úspěšnost zákroků má téměř 90 %. Nejproduktivnějším obráncem týmu je pořád Jakub Matai se čtyřiatřiceti kanadskými body za čtrnáct vstřelených gólů a dvacet přesných nahrávek. Pozici nejproduktivnějšího útočníka i nadále drží kapitán Viktor Hübl, který nasbíral šedesát bodů za třiadvacet gólů a sedmatřicet přesných přihrávek. Na druhém místě mezi střelci celé soutěže je Jakub Chrpa s jednatřiceti přesnými zásahy.