Ohlasy po utkání

„Sezona je ještě dlouhá, musíme stát nohama na zemi,“ připomíná Štěpán Hřebejk

Napsal 01.12.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Piráti si ve třicátém kole první ligy poradili s jihlavskou Duklou. Tým z Vysočiny Piráty sice potrápil ve druhé třetině, kdy se dotáhl na rozdíl jediné branky, a na kostce svítilo skóre 3:2, ale domácí se jasně rozhodli udržet tři body doma. Ve třetí třetině pak nasypali do brány Kacetla čtyři góly, z nichž dva patřili Štěpánu Hřebejkovi. Právě autor dvou gólů nám poskytl svůj pohled na zápas.
Piráti ChomutovHC Dukla Jihlava
33Střely na branku27
14Zblokované střely10
3Zakázaná uvolnění2
0Ofsajdy3
16Trestné minuty52
10Hity9
24Vhazování24

Pirátům se do zápasu podařilo vkročit správnou nohou. Byli aktivnějším týmem a byl jich plný led. Výsledkem byly dvě branky a vyhraná úvodní dvacetiminutovka. „Rozhodně jsme chtěli do zápasu nastoupit dobře. To, že jsme se dostali do takového vedení, bylo samozřejmě plus pro nás. Ve druhé třetině jsme z nepochopitelných důvodů polevili a soupeře pustili do hry,“ popsal úvod zápasu a následné komplikace ve druhé třetině šťastný střelec dvou branek Štěpán Hřebejk.

Právě ve druhé třetině se Chomutovu sice povedlo navýšit vedení zásluhou Ondřeje Kašeho, ale Jihlava se vrátila do hry, když vsítila dva rychlé góly. „Nevím přesně, co se s námi stalo. Možná nějaké podvědomé uspokojení z vedení. Jsem rád, že jsme se brzy vzpamatovali a nakonec zápas dopadl lépe pro nás,“ hledal příčiny propadu ve druhé periodě útočník s číslem 31.

Zápas nakonec Piráti dotáhli do vítězného konce a to ve velkém stylu. Výhra 7:2 proti tradičnímu soupeři z Jihlavy je přeci jen potěšující. Hráči Dukly byli i díky častým debatám svého trenéra nuceni trávit spoustu času na trestné lavici. V jednu chvíli se zde dokonce sešli v pěti. A jak tyto prohřešky pomohly domácím? „Říkali jsme si, že právě oslabení a přesilovky rozhodují takové zápasy. Tentokrát to právě byla vyloučení soupeře, co rozhodovalo. Určitě ty tresty pro Duklu hrály v náš prospěch,“ viděl Hřebejk v častém pobytu hostů na trestné jasnou výhodu pro sebe a svůj tým.

Ve třetí třetině nechtěli Piráti nechat nic náhodě. Stý gól v sezoně zařídil dorážkou Koma, následně se dvakrát prosadil právě Hřebejk, který své branky popsal. „Byla to přesilovka pět na tři a já mám jasný úkol chodit před branku a sbírat odražené puky. Kluci to při prvním i druhém gólu vše hezky připravili a já jen stál dobře před bránou,“ řekl se skromností.

Chomutov vyhrál posledních sedm zápasů a v současné chvíli kraluje tabulce druhé nejvyšší soutěže. Tým předvádí dobrou týmovou hru a pohledný hokej. „Je jasné, že nálada v šatně je daleko lepší než třeba na začátku nebo v průběhu první čtvrtiny. Na druhou stranu je potřeba stát nohama pevně na nohou, sezona je ještě dlouhá,“ připomíná asistent kapitána.

Štěpán Hřebejk hraje v první útočné formaci společně s Nikolou Gajovským a Markem Hovorkou. Toto trio předvádí především v posledních utkáních pěkný hokej, zdobený perfektní souhrou a kořeněný kanadskými body. Jak tuto spolupráci vidí člen elitního útoku pirátské družiny? „Nelze říct něco špatného. Sedli jsme si a ve všem si vycházíme vstříc. Doufám, že to vydrží co nejdéle, nejlépe do konce sezony,“ vyslovil na závěr rozhovoru přání, které s ním určitě sdílí i všichni pirátští příznivci.