Již v pondělí opět na hokej, do chomutovské SD Arény dorazí Jihlava

Napsal 30.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Netradičně v pondělním termínu nastoupí Chomutov k dalšímu zápasu první ligy. Do SD Arény dorazí Dukla Jihlava, která v při posledním zápase v Chomutově brala bod. Zápas 30. kola mezi Piráty a Duklou Jihlava začíná v pondělí 1. prosince 2014 v 17:30 hodin. Přijďte se podívat na jistě zajímavé střetnutí!

HC Dukla Jihlava

Dukla se aktuálně nachází na osmém místě ve vyrovnané tabulce první ligy. Svěřenci trenéra Vlka mají na kontě v tuto chvíli 48 bodů. Jihlavský soubor se může chlubit třetím nejlepším útokem soutěže, neboť nastříleli 97 gólů. Piráti mají jen o jeden zásah méně. Za měsíc listopad dokázala Jihlava uhrát celkově 16 bodíků.

Vedoucím mužem produktivity celku z Vysočiny je již tradičně Tomáš Čachotský. Jihlavský kapitán posbíral v osmadvaceti zápasech stejný počet kanadských bodů. Díky tomu se dělí o první pozici i v tabulce nahrávačů, neboť osmnáct nahrávek má na svém kontě ještě ex-chomutovský Michal Důras. Nejlepšími střelci Dukly jsou Marek Melenovský a Adam Zeman. Oba útočníci mají zatím třináct tref. Nejproduktivnějším zadákem je Zdeněk Čáp, který posbíral sedmnáct bodů (6+11). V brankovišti toho nejvíce odchytala dvojice Lukáš Sáblík a Ondřej Kacetl. Oba maskovaní muži mají procentuální úspěšnost zákroků okolo hranice 91%.

Poslední vzájemný zápas

Pirátská neporazitelnost

Piráti si v SD Aréně letos drží takřka stoprocentní bilanci. Bodovat zde dokázaly pouze celky Kladna (3 body), Mostu (2 body), Havířova a právě Jihlavy (1 bod).

Poslední vzájemné střetnutí obou celků se odehrálo v rámci sedmnáctého kola na ledě Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Souboj začali lépe domácí hokejisté, kteří se již po dvaceti vteřinách hry radovali ze vstřelené branky, prosadil se Adam Zeman. Chomutovští ještě během první třetiny zásluhou Nikoly Gajovského vyrovnali. Ve druhé periodě se Piráti ujali vedení, za Kacetlova záda dostal kotouč David Kämpf. Třetí třetina přinesla tři branky. Nejprve Dukla vyrovnala na 2:2 zásluhou Melenovského. O chvíli později již vedl chomutovský soubor. Autorem třetí pirátské branky byl opět David Kämpf. Na jeho trefu zareagoval za necelou minutu Jakub Matai a utkání bylo opět vyrovnáno. Jelikož do konce základní hrací doby už gól nepadl, došlo na prodloužení. V něm střetnutí nikdo z hráčů neukončil, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější Dukla, která zásluhou Čachotského vyhrála 4:3.

Dukla Jihlava: Kacetl – Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš - Důras, Seman, Matai - Semorád, Melenovský, Březina - Malec, Kuřítko.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Havel, Mrázek, Rýgl, Šulák, Drtina, Skinner, Rutta, Koma – Hovorka, Růžička, D. Květoň - Šagát, Chrpa, Račuk - Kämpf, O. Kaše, D. Kaše - Gajovský, Hřebejk, L. Květoň.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 29 18 3 4 4 96:54 64
8. Jihlava 28 12 4 4 8 97:77 48

„Měli jsme špatný vstup do zápasu. Nemůžeme si dovolit dostat gól hned v prvních sekundách. Po vyrovnávacím gólu jsme se srovnali. V průběhu zápasu nám odpadli další dva hráči a naše marodka už je velká. Bodu z Jihlavy si ceníme, ale myslím si, že když jsme dali gól na 2:3, tak už jsme měli zápas uhrát za tři body. Ale doplatili jsme na nedůraz. Z některých věcí je mi smutno. První liga je tak kvalitní soutěž, že by jí měli pískat také dva rozhodčí, protože dva lidí více vědí. Je pak těžké krotit emoce hráčů a i v trenérech to vibruje. Jak říkám, je mi z toho smutno. Dál k tomu nic nemám, musím pochválit tým za bojovnost a znovu opakuji, že si cením bodu z Jihlavy, která má dobrý tým a patří k favoritům soutěže,“ hodnotil utkání v Jihlavě chomutovský asistent trenéra Aleš Totter.

Poslední utkání našeho soupeře

V sobotu hráli Jihlavští na ledě Litoměřic. Nad Stadionem vedli již 2:0, avšak domácí soubor dokázal dvoubrankové manko dorovnat. Následně vrátil Jihlavě vedení Zeman, avšak Litoměřice opět dotáhli ztrátu. Prodloužení utkání vítěze neurčilo, a tak střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů. V nich pak získali bonusový bod domácí Litoměřice.

Sestava Dukly: Sáblík (49. Šťastný) – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Čáp, Grman – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Štěpánek, Vysloužil – Kuřítko, Schejbal.

Chomutov - Jihlava
Marek Hovorka (13+16)Nejproduktivnější hráčTomáš Čachotský (10+18)
Marek Hovorka – 13 branek Nejlepší střelecM. Melenovský, A. Zeman – 13 branek
Nikola Gajovský – 18 asistencí Nejlepší nahrávačT. Čachotský, M. Důras – 18 asistencí
Jiří Drtina (4+16)Nejproduktivnější obránceZdeněk Čáp (6+11)
Š. Hřebejk, M. Hovorka – 40 TM Nejtrestanější hráčMartin Kuřítko – 51 TM

O zápase

Zápas startuje v chomutovské SD Aréně v pondělí 1. prosince v tradičních 17 hodin a 30 minut. Chomutovští budou chtít opět potvrdit, že jim náleží první místo tabulky a přidat body ze zápasu s aktuálně osmým týmem soutěže. Přijďte podpořit chomutovské hokejisty v domácím střetnutí! Zápas začíná v již zmiňovaný čas nebo je připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu.