Aktuální zprávy

Proti Pirátům se bude chtít prosadit Němec, Kostourek a Polodna

Napsal 30.11.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Ve středu 30. listopadu zajíždí hokejisté Chomutova do havlíčkobrodské Kotliny, kde sehrají zápas 28. kola. Piráti budou chtít oplatit Rebelům těsnou porážku 5:4 z druhého kola a pokusit se přiblížit Lvům. Do chomutovské svatyně by se mohl postavit Jarno Laitinen, jak se mu bude dařit proti bývalému zaměstnavateli?

Foto: hcrebel.cz

Rebelové se momentálně nacházejí na pátém místě prvoligové tabulky, takže určitě nepůjde o jednoduchého soupeře. V minulém utkání proti Ústí ale odjeli s debaklem 5:0.

Hokejistům Havlíčkova Brodu se v posledních utkáních celkem dařilo. Z posledních čtyř zápasů hned třikrát naplno bodovali. Venku porazili Písek 4:2 a poté je čekali dva zápasy před domácím publikem. Oba vyhráli a připsali si cenných šest bodů. Nejprve v rámci šestadvacátého kola porazili Benátky nad Jizerou a o tři dny později si poradili i se Šumperkem. Poslední kolo se jim ale příliš nepovedlo. Rebelové se vydali na výlet do Ústí nad Labem, které momentálně okupuje první příčku tabulky. Brod nevstřelil ani branku a odvezl si debakl 5:0.

Střelci Havlíčkova Brodu

Dle statistik je nejlepším Rebelem Vojtěch Němec. V prvoligových statistikách mu patří čtvrtá příčka, hned za Patrikem Moskalem (HKR), Jaroslavem Roubíkem (UNL) a Lukášem Králem (BNJ). Pětadvacetiletý Němec si zatím odehrál jednadvacet utkání, což je o pět, resp. šest utkání méně, než hráči, kteří jsou v tabulce produktivity nad ním. Neodehrál tolik utkání a to na čelo tabulky ztrácí pouhé čtyři body! Celkem má tedy osmadvacet bodů, které má díky devíti gólům a devatenácti přesným přihrávkám.

V TOP12 má ale Brod ještě dvojí zastoupení. Jako první je chomutovským velmi známý Milan Kostourek, který má čtyřiadvacet bodů (10+14) a druhý je Petr Polodna, který několik sezón také oblékal chomutovský dres. Nebyl to ten pirátský, ale určitě bude mít zápas pro tyto dva borce velký náboj.

Nový Pirát Jarno Laitinen

Na měsíční zkoušku přišel do pirátských řad finský fantóm Jarno Laitinen. Chomutovské publikum ho již mohlo jednou vidět. Bylo tomu tak v šestnáctém kole, kdy Jarno nastoupil za Rebely. I pro tohoto třiadvacetiletého brankáře to bude zajímavé. Bude moci porovnat, za kterou obranou se mu chytá lépe. Snad se mu středeční vystoupení povede lépe, než to v šestnáctém kole, kdy inkasoval šest branek.

Za Chomutov také nastoupí Adam Lapšanský. Jedenadvacetiletý útočník pražské Sparty bude u Pirátů působit formou střídavých startů.

V Kotlině se ale představí i sedmý a osmý hráč kanadského bodování první ligy. David Hruška doposud nasbíral v sedmadvaceti zápasech sedmadvacet bodů a drží si výbornou bilanci bod na zápas! Pouhý jeden bod ztrácí na borce od třetího až po šesté místo. O příčku níže se nachází kapitán Pirátů Milan Kraft, který odehrál stejný počet zápasů, ale připsal si o dva body méně.

Mezi obránci v Chomutově jasně vládne Jakub Grof. Potvrzuje to i třetí příčkou mezi obránci první ligy. Jakub nastoupil k sedmadvaceti zápasům, ve kterých si připsal sedmnáct bodů (2+15). V kolonce pravdy +/- má hezké číslo +13.

Utkání, kde se střetne mnoho hráčů se svým bývalým klubem, začíná od 17:30 a bude možnost sledovat i tradiční online přenos na onlajny.cz.