Reportáže

Piráti si díky využitým přesilovkám vezou tři body z Havlíčkova Brodu

Napsal 30.11.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině byl k vidění celkem vyrovnaný hokej. Úspěšnější ale byli hostující Piráti, které poslal díky využité přesilovce do vedení Milan Kraft. I ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Hostům se na rozdíl od domácích podařilo ale využít opět přesilovku a ujali se dvoubrankového vedení zásluhou Štěpána Hřebejka. Když na začátku třetí třetiny zvýšil opět v přesilovce náskok Pirátů již na 3 branky Filip Seman, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Rebelové dokázali jak jinak než v přesilovce v 56. minutě upravit Štěpánkem na konečných 1:3. V utkáním plném vyloučených tak zvrat nepřineslo ani domácí odvolání brankáře.
28.kolo st 30.11.2011
HBR
1:3(0:1, 0.1, 1:1)
CHM
Havl.Brod
Neruda (Dolejš) - Morava, Ostrčil, Pavlík, Koma, Protivný, Jelínek, Šenkeřík, Sova - Kostourek, Polodna, Meidl, Křivohlávek, Semorád, Němec, Fiedler, Zábranský, Švaňhal, Stehlík, Štěpánek, Musil.
Chomutov
Hanuljak (Laitinen) - Mrázek, Havíř, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Bartejs, Rutta - Hromas, Kraft, Sikora, Gajovský, Seman, Hřebejk, Ondřej, Procházka, Hruška, Lapšanský, Hafenrichter, Heřman.

Shrnutí

Úvod zápasu se odehrával ve vyrovnaném duchu, brankáři obou týmů si tak hned připsali několik zákroků. První gól přišel v 5. minutě, když v chomutovské početní výhodě od modré pálil Havíř. S jeho střelou si Neruda poradil, na dorážku Milana Krafta už ale domácí gólman nestačil. Po této brance se Rebelové během hry dostali ještě do třech dalších oslabení. Ke konci první části si přesilovku zahráli i oni.Ze dvou velikých šancí se jim branku nepodařilo vykřesat. V posledních sekundách hry se Havlíčkobrodští dostali k velmi razantním střelám, obě však mimo bránu. První dějtsví nabídlo málo přerušovaný hokej hraný na obě strany. Od první branky se už nic výrazného nestalo, do kabin tak odcházeli spokojenější Piráti.

Do druhé části vstupili Rebelové hned ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Obrana hostí si však počínala výborně a znemožnila tak Rebelům dostat se do výraznějších šancí. První polovina druhé třetiny se téměř celá odehrávala v neúplném počtu hráčů na ledě. Do přesilovky 5 na 3 se následně dostal Havlíčkův Brod, na Hanuljaka šlo pár pokusů od modré čáry, ale úspěšná obrana Pirátů tyto střely s přehledem likvidovala. Oba soupeři se trápili v koncovce, k vidění byla spousta šancí, ale brankáři tolik práce neměli. Tento stav se držel až do 35. minuty, když se v početní výhodě dorážkou za Nerudova záda gólově prosadil . Konec prostřední části nebyl pro domácí nejrůžovější, Němec totiž vyfasoval osobní trest, a tak se Rebelové museli až do poslední vteřiny hry bránit.

Poslední část začala ve prospěch chomutovských Pirátů, velký důraz před brankou zužitkoval Filip Seman. Neruda již neměl šanci jeho střelu chytit, protože se zvedal po předchozí akci. Hosté si tak zařídili tříbrankové vedení. Po třetím gólu se Rebelové spíše bránili. Chomutovští vyvíjeli čím dál větší tlak v útočném pásmu.Následně se do samostatného úniku dostal Lapšanský, s jeho akcí si Neruda poradil. Od druhé poloviny třetí třetiny se Rebelům dařilo hrát aktivněji než v předchozích minutách a dokonce si zahráli početní výhodu. Tu sice nevyužili, ale těsně po odpykání chomutovského trestu se Rebelové dočkali. V situaci dva na dva si Petr Štěpánek nelámal hlavu a vypálil přesně k Hanuljakově tyči. Dvougólové manko už ale Havlíčkobrodští nedokázali do konce utkání vyrovnat. Piráti si tak z Kotliny odvezli tři body.

Ohlasy trenérů

Karel Dvořák (Havlíčkův Brod): Rozhodly přesilové hry - my jsme nějaké měli, ale neproměnili je, naopak soupeř se v nich trefil. Řekl bych, že na naše mužstvo trochu dolehla únava. Přeci jen to byl už nějaký sedmý zápas v patnácti dnech a na nasazení to bylo znát. Útok se nám trochu rozhodil, protože Venca Meidl nemohl nastoupit ze zdravotních důvodů a hosté přesvědčili, proč jsou tam, kde jsou. Díky perfektní obraně nás nepustili k ničemu a já jim můžu k vítězství jenom poblahopřát.

Jan Votruba (Chomutov): Když jsem se dneska díval na výsledky Havlíčkova Brodu, tak jsem viděl, že doma v poslední době prakticky neprohrál. Snad leda s Třebíčí po samostatných nájezdech. Proto jsme sem taky jeli s určitým respektem a jsme moc rádi, že si odsud nakonec odvážíme všechny tři body.