Preview k zápasu

Představujeme zahraniční soupeře v přípravě: Nováček nejvyšší německé soutěže Bremerhaven

Napsala 11.07.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci přípravy na následující ročník Tipsport extraligy znovu po třech letech utkají s týmem Fischtown Pinguins. Nováček nejvyšší německé soutěže v loňské sezóně postoupil do čtvrtfinále, kde nestačil na budoucího šampiona. V SD ARÉNĚ se představí hráči Bremerhavenu v pátek 18. srpna od 17 hodin a 30 minut.

V přímořském městě byl klub Fischtown Pinguins založen v roce 2002 pod stejným názvem. Přístav Bremerhaven se nachází na ústí řeky Vesery, rozkládá se na ploše devadesát čtyři tisíc kilometrů čtverečných a má více než sto tisíc obyvatel.

Premiérový ročník hráli němečtí Tučňáci ve druhé nejvyšší soutěži, do které se přes jeden sestup hned v roce 2004 vrátili. Během třinácti sezón v obdobné soutěži jako je česká WSM liga získali největší úspěchy v roce 2006, kdy prohráli ve finále se Straubing Tigers, a poté v ročníku 2013/14, ve kterém ligu vyhráli. V minulé sezóně se Fischtown Pinguins poprvé představili v nejvyšší německé soutěži, postoupili do play-off a vypadli ve čtvrtfinále s pozdějším šampionem z Mnichova.

Poslední vzájemné utkání se datuje na turnaj SWB-Energie Cup, který se odehrál v Bremerhavenu v roce 2014. Piráti nevstoupili do zápasu dobře a už od čtvrté minuty prohrávali, druhou ránu zasadil na začátku prostřední třetiny Ralf Rinke. Během třetí třetiny začali Chomutovští stíhací jízdu. Nejprve se prosadil ve 45. minutě Jiří Drtina a poté poslal duel do prodloužení a následných nájezdů Jan Rutta, jenž se trefil v poslední minutě základní hrací doby. Rozhodující nájezd proměnil Kanaďan Brock Hooton.

„Na turnaji jsem byl, ale proti Bremerhavenu už jsem nehrál, protože jsem si natrhl tříslo,“ zavzpomínal Vladimír Růžička. „Z hlediště jsem viděl, že hrají urputný hokej,“ dodal.

V Eisarena Bremerhaven nastupovalo celkem sedmnáct Čechů. Největší stopu zanechal Jan Kopecký, jenž figuruje v několika klubových statistikách. Kolínský rodák je třetí v nejvíce nasbíraných kanadských bodech a gólech za celé působení v týmu a pátý v přesných přihrávkách za stejné období.

Méně výraznou ale více známou postavou, která působila na severu Německa je Radek Havel, jenž oblékal černočervený dres v sezóně 2015/16. Chomutovský odchovanec za devětatřicet utkání nasbíral šestnáct kanadských bodů za shodný počet gólů i asistencí.

Dalšími hráči, kteří hráli v německém týmu a také oblékali dres Pirátů, jsou David Zucker, Aleš Kreuzer a odchovanec Jaroslav Hafenrichter.

V přestupním období přišli do severoněmeckého přístavu dva čeští gólmani. Klub celým názvem Fischtown Pinguins Bremerhaven SB GmbH druhý den v květnu podepsal smlouvu s Tomášem Pöpperlem a hned o den později s Jaroslavem Hüblem, jenž se narodil v Chomutově.

Top foto: SPORTSUPREME