Ohlasy po utkání

„Musím šlapat, ať hraji proti komukoliv,“ uvědomuje si mládežnický reprezentant Ondřej Buchtela

Napsal 11.08.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – Piráti si ke třetímu utkání v letošní přípravě pozvali do SD ARÉNY zahraničního soupeře, jímž byl celek Fischtown Pinguins. Chomutovští hráči na účastníka německé DEL nestačili, když mu podlehli 2:5. Ve čtvrtém obranném páru se objevil Ondřej Buchtela, jenž v posledních týdnech cestuje mezi Chomutovem a Kadaní. Mladý reprezentant si tak na vytíženost nemůže stěžovat.

Dne 11. srpna odehráli Piráti třetí duel v letošní sezóně. Soupeřem jim byl účastník německé DEL. Fischtown odehrál povedené utkání a zaslouženě zvítězil. Hrálo se tvrdé, ale férové střetnutí, a tak si diváci na dramatičnost nemohli stěžovat. Duel nabídl gólové hody, ale také potyčky a řadu čistých hitů. „Soupeř měl hodně Kanaďanů, takže nás hodně dohrávali a dobře bruslili. Na utkání to bylo velmi znát,“ popisoval dojmy ze střetnutí.

Ondřej Buchtela si na vytíženost v přípravě nemůže stěžovat. Vždyť proti německému celku odehrál již šesté utkání během posledního měsíce. Rodák z Ústí nad Labem oblékl třikrát dres národního týmu, dvakrát Kadaně a jednou hájil barvy Chomutova. „Na vytíženost si rozhodně stěžovat nemohu,“ odpověděl na další z otázek spokojeně. „Zápasy Chomutova jsou daleko rychlejší než ty v Kadani,“ hledal největší rozdíl.

Obránce, jenž v české nejvyšší soutěži odehrál za Piráty sedm utkání je teprve na začátku slibné kariéry. Ondřej Buchtela si vlastní výkony hlídá a už nyní je jasné, že je budoucností českého hokeje. „Musím šlapat, ať hraji proti komukoliv. Chci hrát pořád stejně,“ řekl odhodlaně mladý obránce.

Den po Chomutovu nastoupí stejný soupeř proti Kadani. V duelu by se opět mohl objevit sedmnáctiletý reprezentant. Ten by tak odehrál během několika hodin již třetí utkání a dvě z nich by byla proti německým Tučňákům. „Zatím vůbec nevím, zda nastoupím. Nejspíše se to dozvím v nejbližších hodinách,“ krčil rameny. „Možná bych byl o něco zkušenější, ale spíš bych měl být trpělivější. Pokud tedy za Kadaň nastoupím.“

Během čtyřiceti minut byl Ondřej Buchtela hned několikrát vidět. Ovšem ve třetí části byl na chvíli stažen ze hry a na ledovou plochu se dostal jen dvakrát. Vladimír Růžička totiž stáhl hru na začátku poslední dvacetiminutovky na tři pětky, což se změnilo až za stavu 2:5. „Stažení hry na tři pětky bylo díky stavu. Alespoň si to myslím, jinak byste se musel zeptat trenéra,“ prozradil závěrem.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC AZ Havířov 2010
×
Dnes v 14:00 | 9.tř.
HC Energie Karlovy Vary
Piráti Chomutov