Poslední zápas v kalendářním roce 2018! Do Chomutova dorazí Škoda Plzeň

Napsal 29.12.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti vyzvou v rámci jednatřicátého kola Tipsport extraligy osmou Plzeň. Chomutovští mají Západočechům co vracet. Jediné měření sil v září skončilo vysokým vítězstvím indiánů. Poslední duel letošního roku odstartuje v neděli 30. prosince 2018 v 15 hodin a 30 minut. Přijďte se s kalendářním rokem rozloučit do hlediště ROCKNET ARÉNY.

Škodovka i s Kovářem v boji o elitní šestku

Škodovce patří momentálně osmá pozice se ziskem pětačtyřiceti bodů. Na místa zaručující přímý postup do play-off ztrácí Západočeši pouhé dva body.

V období před první reprezentační pauzou vyhráli indiáni pouze jediný z pěti duelů. Po finském turnaji ale urvali dva body na ledě Pardubic. Nevyrovnané výsledky a střídání porážek s výhrami pokračovaly až skoro do prosincového přerušení extraligového pelotonu.

Na začátku prosince totiž Plzeň posílil reprezentační forvard Jan Kovář, který se vrátil ze zámořské štace, kde bojoval o šanci v NHL. Nejprve v New York Islanders a následně na farmě Bruins. S prvním týmem Bostonu si dokonce několikrát zatrénoval, jenže šanci dostali jiní, a tak se účastník několik světových šampionátů vrátil domů. Barvy Škodovky bude oblékat do konce letošního ročníku.

S návratem zkušeného centra se zvedla i Plzeň. Začalo to loupeží na ledě Litvínova. O dva dny později doma indiáni ovládli derby s Karlovými Vary. Po ruském Channel One Cupu Západočeši porazili doma silný Liberec vysoko 7:3. Před Vánoci podlehli o gól na ledě brněnské Komety. Na Štěpána doma svěřenci kouče Čiháka přehráli pražskou Spartu a v pátečním kole prohráli těsně 1:2 na ledě Vítkovic.

Indiáni jsou v semifinále Ligy mistrů

Západočeský soubor hraje souběžně s extraligou i mezinárodní Ligu mistrů. A vede si výtečně! Základní skupinu Plzeňští ovládli, když ztratili pouze jediný bodík v posledním kole na ledě slovenské Banské Bystrice. Dvakrát přehráli švýcarské Lugano i finskou Jyväskylu.

V osmifinále čekalo na Škodu v listopadu italské Bolzano, hrající EBEL. V Itálii indiáni vyhráli 6:1 a v domácí odvetě 6:2. Zkraje prosince Plzeň vyzvala ve čtvrtfinálových bojích švédskou Skellefteu. Ze země tří korunek si Škoda přivezla slibnou remízu 3:3, i když před třetí části vedla již 3:0, avšak AIK srovnalo.

Odveta v Plzni byla dlouho bezbranková. Tomu uťal tipec v osmapadesáté minutě Robin Alvaréz. Jenže Plzeňští se nevzdali, zkusili hru bez brankáře a odměnou jim byla trefa zadáka Jakuba Kindla, který vyrovnal šestatřicet sekund před sirénou ranou od modré čáry! V prodloužení postupová branka nepadla, tudíž musely rozhodnout nájezdy. V těch švédský celek skóroval pouze v první sérii, za to domácí soubor se mohl spolehnout na Petra Kodýtka, Milana Gulaše a hlavně Jana Kováře, který si připsal vítěznou a postupovou branku.

Plzeň tak odemkla semifinálové brány a v lednu se utká se švédským týmem Frölunda Indians. Zápas v Plzni je na programu 15. ledna.

První vzájemný zápas jasně ovládla Plzeň

Oba celky se zatím utkaly pouze jednou. Stalo se tak v pátém kole v září v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ. Skóre otevřel v první minutě domácí Vladimír Růžička, jenže indiáni ještě do pauzy třikrát odpověděli. V dalším dějství Západočeši své vedení navyšovali a z Chomutova si následně odvezli vysokou výhru 9:2, neboť v poslední minutě upravil skóre Bohumil Jank. Bohatý večer prožil Vojtěch Němec, jenž Pirátům dal čtyři branky.

Páteční plzeňská sestava:

Frodl – Čerešňák, Pulpán, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák – Gulaš, J. Kovář, Indrák – Kratěna, Kracík, Stach – D. Kindl, Preisinger, V. Němec – Eberle, Kodýtek, P. Straka.

Vítkovice Ridera – Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Osm tisíc fanoušků v OSTRAVAR ARÉNĚ se dočkalo první trefy v patnácté minutě, kdy Frodla v přesilovce překonal plzeňský odchovanec ve službách Vítkovic Jakub Lev. Západočeská odpověď na vedoucí trefu Ridery přišla až po polovině střetnutí z hokejky kapitána Milana Gulaše. Po vyrovnávací brance byli svěřenci Ladislava Čiháka aktivnější, avšak zápas na svou stranu strhli domácí. Zhruba deset minut před koncem se trefil v oslabení Patrik Zdráhal. Svěřenci kouče Petra tak přerušili plzeňskou sérii výher.

Branky a nahrávky: 15. Lev (O. Roman), 49. P. Zdráhal (Kucsera) – 33. Gulaš. Vyloučení: 3:5.Využití:1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:25. Zblokované střely: 5:9. Hity: 19:15. Vhazování: 22:30.

Verva Litvínov – Piráti Chomutov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Pirátský line-up v derby s Litvínovem:

Peters – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Klhůfek, Havel.

Vyprodaný Zimní stadion Ivana Hlinky viděl tuhou krušnohorskou bitvu. Ve druhé třetině měli Piráti několik slibných příležitostí, jenže domácí brankář Janus svůj tým držel nad vodou. Osudový moment celého derby přišel v dvaačtyřicáté minutě, kdy Radek Duda posílal puk do brankoviště, kde ho za záda slovenského brankáře nešikovně usměrnil Lukáš Válek. Chomutovští tak vyhráli třetí velké krušnohorské derby nejtěsnějším možným rozdílem.

Branky a nahrávky: 42. Duda.. Vyloučení: 4:5.Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:42. Zblokované střely: 8:9. Hity: 9:8. Vhazování:26:29.