Poslední zápas roku: Piráti se s letopočtem 2022 rozloučí malým severočeským derby v Jablonci

Napsal 19.12.2022 Michal Novotný
Chomutovské hokejisty čeká před Vánoci poslední zápas. Ve středu 21. prosince cestují do podhůří Jizerských hor k utkání sedmadvacátého kola druhé ligy, kam pojedou povzbuzeni vítězstvím v derby. Domácí se zase jistě pokusí odčinit dva debakly z posledních kol. Start zápasu včetně streamu je naplánován na 18:00.

PLACENÝ STREAM ZE ZÁPASU HC VLCI JABLONEC NAD NISOU – PIRÁTI CHOMUTOV

Piráti před skvělou kulisou otočili derby ve svůj prospěch

Před nejvyšší návštěvou probíhajícího ročníku se domácí hokejisté ujali vedení již v osmé minutě. Rival z krajského města postupně zápas otočil a do poslední třetiny vstupovali Ústečtí s vedením 3:2 v zádech. Svěřenci Kamila Koláčka a Petra Martínka navázali na povedené třetí třetiny z posledních šesti zápasů a čtyřmi brankami definitivně překlopili bitvu na svou stranu. Po vítězství 6:3 odskočili svému soupeři v tabulce o další tři body.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 8. Mála (Kostourek), 36. Vrhel (Mála, Seemann), 41. Hübl (Lukeš), 43. Lukeš (F. Hynek, Chrpa), 48. Veselý (Vrhel, Vostinák), 60. Chrpa (Matai) – 14. Kordule (Trefný, Costa), 16. Drtina (Tůma, Roubík), 40. Berčík (Kordule, Trefný).
Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 43:26.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, F. Hynek, Seemann, Hocelík, M. Žižka, Němec – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Koblížek, Mála – Veselý, Vrhel, Mežnar – Vostiňák, Ekrt.

Vlci mají z posledních dvou zápasů děsivé skóre 2:19

Po domácí porážce 2:8 s Vrchlabím, zajížděli Vlci na jih Čech. Táborští kohouti se ale s Jabloneckými rovněž nemazali a po jednoznačném průběhu celého zápasu je vyprovodili ze svého ledu jedenácti přesnými zásahy, přičemž hosté neskórovali ani jednou. Tábor tak potvrdil pozici nejlépe střílejícího týmu probíhajícího ročníku. Jablonec naproti tomu nerozšířil bilanci pouhých dvou venkovních vítězství.

HC TÁBOR – HC VLCI JABLONEC NAD NISOU 11:0 (3:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 4. Severa (Milfait), 6. Bárta (Šulek), 14. Endál (Suchánek, Plášil), 25. Bárta (Matušík, Šulek), 26. Vlček (Dančišin), 29. Endál (Plášil, Matušík), 33. Endál (Severa, Milfait), 43. Dančišin (Kříž), 44. Šulek (Matušík, Endál), 47. Dančišin, 51. Endál (Matušík, Suchánek).
Vyloučení: 2:8. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0.

Sestava Vlků: Horák (27. Jelínek) – Kollert, Starý, Abraham, Had, Koutecký – Maďar, Kačírek, Bouřil, Dospěl, Špaček, Foerster, Jursa, Kapička, Folda, Brokeš.

Postavení obou soupeřů v tabulce skupiny Západ

Jablonec n/NChomutov
13. místo (19 bodů)pozice4. místo (55 bodů)
75:143skóre140:84
5-1-2-18bilance17-1-2-6

Ve třetím kole Piráti jablonecké Vlky přetlačili v poslední třetině

Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný. Až do třetí třetiny žádný z týmů neodskočil o více než jednu branku. Hosté nicméně v průběhu celého zápasu vedli pouhých 46 vteřin po vstřelení branky na 3:2. V závěrečné části však domácí celek zápas definitivně zlomil ve svůj prospěch a tři body zůstaly v Chomutově.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC VLCI JABLONEC NAD NISOU 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Lukeš), 5. Koláček (Chlouba, Mála), 39. Chlouba (Mála), 44. Havel (Zajíček, Koláček), 46. Koláček (Kostourek), 56. Žižka (Chlouba) – 2. Had (Plíhal, Maďar), 34. Pilek (Jakubec), 38. Dušek (Jursa, Brokeš), 53. Maďar (Plíhal, Strnad).
Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:24.

Sestava Pirátů: Běhula – Charousek, Váchal, M. Žižka, Pavlát, Seemann, Ferbas, Havel – Hübl, Kostourek, Koblížek, Mežnar, Lukeš, Koláček, Zajíček, Chlouba, Mála, Chrpa.

Sestava Vlků: Jelínek – Kollert, Pavlů, Filip, Had, Koutecký, Pilek – Jursa, Kačírek, Maďar, Dušek, Strnad, Jakubec, Brokeš, Bouřil, Plíhal.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

V probíhající sezóně brankáři v Chomutově neprokazují takovou formu jako v sezóně minulé, nicméně aktuálně nejlepší čísla má stále matador Miroslav Hanuljak s průměrem lehce přes tři inkasované branky na zápas. Postupně sbírá starty i Adam Horák, který zatím ale drží podobná čísla jako dlouholetá pirátská jednička. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Jakub Matai s dvaadvaceti kanadskými body za deset branek a dvanáct asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka hájí Viktor Hübl, který doposud nasbíral jednačtyřicet bodů za třináct gólů a osmadvacet přihrávek.