Aktuální zprávy

Po svátcích nás čeká další soupeř, Chomutov zajíždí do Chrudimi

Napsal 27.12.2009 Lucka Štěrbová
C h o m u t o v - Vánoční svátky jsou už definitivně pryč, a tak se opět naplno roztáčí kolotoč první hokejové ligy. Naposledy v letošním roce zajíždí chomutovští hráči na venkovní kluziště. Čeká je HC Chrudim - soupeř, který je v letošní sezoně obehrál už o 4 body ze šesti. Jestli se podaří týmu KLH konečně proti Chrudimi bodovat naplno - to můžete sledovat v tradičním online přenosu v pondělí 28.12. od 18:00.
Nejlepší střelec Jan Šeda – 12 gólů
Nejproduktivnější obránce Petr Mocek (6+9)

Letošní vzájemné poměřování sil

Po deseti kolech se hráči KLH Chomutov vrací na chrudimský led. Ačkoli je tým Chrudimi celkem z dolních pater prvoligové tabulky, dokázal chomutovské obehrát o 4 body. K prvnímu vzájemnému měření sil v letošní sezoně došlo v rámci 9. kola na ledě chomutovského stadionu. Chomutov zvítězil, ale až v prodloužení, kdy se přesně trefil Lukáš Pulpán - mimochodem právě Lukáš Pulpán je nejproduktivnějším chomutovským hráčem v letošních zápasech proti Chrudimi, když jednu branku dal a na další přihrál.

Druhý vzájemný duel se odehrál na ledě Chrudimi. Chomutov vedl od sedmé minuty zásluhou Radka Dudy. Utkání ale rozhodla "čtyřminutovka hrůzy" mezi pětatřicátou až devětatřicátou minutou zápasu - v ní se hráči Chrudimi trefili třikrát a dvoubrankové vedení si pak pohlídali až do konce zápasu. O vítězství Východočechů se v tomto zápase postaral hlavně Tomáš Martinec, který mířil přesně dvakrát.

Trocha chrudimských statistik

Chrudim je momentálně s 41 body dvanáctým celkem prvoligové tabulky - od posledního vzájemného duelu si tak o tři místa pohoršila. V tabulce domácích zápasů se ale odpoutala od posledního místa - v posledních pěti doma odehraných zápasech padli hráči Chrudimi pouze jednou, naopak třikrát vyhráli a jednou odcházeli z ledu jako vítězové prodloužení. KLH Chomutov tak nečeká jednoduchý zápas.

V čele tabulky nejproduktivnějšch hráčů vystřídal Tomáše Martince, který od posledního vzájemného duelu na ledě Chrudimi nasbíral pouze 4 body, Jan Šeda - tomu za 12 branek a 13 asistencí patří první místo v klubovém bodování, umístění ve třetí desítce bodování první ligy a je také nejlepším střelcem svého týmu.

Jak se hrálo před svátky?

HC Chrudim ve svém posledním zápase zajížděla na led Hradce Králové. Zápas začala výborně - vedla dokonce už 2:0, Hradec Králové ale ukázal svou sílu a pěti brankami otočil zápas. Chrudim se sice pokusila o vyrovnání, přidala třetí branku, ale Hradec střelou do prázdné branky uzavřel skóre v poměru 6:3.

Chomutov minulé pondělí přivítal na svém ledě Beroun. Trenér Rulík měl kvůli rozsáhlé marodce k dispozici jen velmi omezený kádr. Průběh utkání byl jako na houpačce - skóre otevřeli berounští, Chomutovu se následně podařilo utkání otočit, ale Medvědi opět srovnali krok. Nakonec utkání dospělo až k samostatým nájezdům. Za Medvědy se přesně trefil jen Jaroslav Nedvěd, za KLH pak Trochta a Jeslínek, takže druhý bod zůstal v Chomutově.