Piráty čeká třetí domácí duel v řadě. Na sever Čech míří rozjeté Vítkovice.

Napsal 03.02.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V zápase šestačtyřicátého kola míří do Chomutova tým z dalekých Vítkovic. Piráti jistě budou chtít prolomit šňůru osmnácti proher v řadě. Naopak Vítkovice potřebují každý bod pro postup do play-off, a proto nás čeká zajímavé utkání. Úvodní buly bude vhozeno v úterý 4. února v tradičních 17:30.

Poslední vzájemný zápas

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 8:3 (3:0, 2:0, 3:3)

Už v 7. minutě se puk dostal k Tomáši Pastorovi, který dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Ve 12. minutě Strapáč vypálil od modré. Růžička kotouč v pokleku chytil a myslel si, že ho má pod betony. Kotouč však vyjel za ním a pro dorážejícího Erika Němce nebyl žádný problém skórovat - 2:0. V 15. minutě dostal Erik Němec výbornou přihrávku za obranu od Strapáče a svůj samostatný nájezd zakončil přesnou střelou do sítě - 3:0. Přesně v polovině utkání střílel od modré čáry Richard Stehlík a jeho rána zamířila mezi ruku a tělo Růžičky - 4:0. O dvě minuty později se objevil v samostatném úniku Jiří Burger, který předvedl jeden ze svých blafáků - 5:0. Ve 46. minutě ujel obráncům Rudolf Huna a kotouč skončil po jeho střele až v bráně - 6:0. V jednapadesáté minutě se prosadil z ostrého úhlu Ondřej Šedivý - 7:0. O pár sekund později se dočkali také Piráti. Libor Šulák vypálil na lapačku Dolejše, který neudržel kotouč a ten propadl až do brány - 7:1. Za další dvě minuty se prosadil David Hruška, jehož střela zápěstím skončila za zády domácího gólmana - 7:2. V 55. minutě sice Růžička dokázal zneškodnit střelu Burgera, na dorážku Michaela Vandase byl však již krátký - 8:2. Minutu před koncem utkání vypálil od modré Pulpán. Jeho střelu tečoval za záda Dolejše Štěpán Hřebejk 8:3.

Takto hodnotil utkání asistent trenéra Robert Kaše: „Utkání se mi samozřejmě nehodnotí dobře. Dostáváme moc gólů a hráči nejsou ochotni vložit do každého zápasu nějakou oběť. Do každého zápasu jdeme s tím, abychom nedostali gól a drželi stav 0:0, ale po individuálních chybách se nám to nedaří.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
6. HC Vítkovice Steel 43 20 4 4 15 136:119 72
14. Piráti Chomutov 45 5 0 9 31 78:166 24

Poslední utkání těchto soupeřů

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Ve 14. minutě po střele Hammerbauera sebral puk zpod Furcha Ondřej Kaše, který dokázal černou gumu poslat do brány - 1:0. Ve 26. minutě dostal kotouč na modrou čáru Juraj Valach, jehož pokus skončil i s přispěním brankové konstrukce v brance - 1:1. Tři minuty po polovině utkání dostal puk do jízdy Jaroslav Bednář. Ten zamířil přesně na vzdálenější tyč Růžičkovy brány - 1:2. Ve 37. minutě zaskočil chomutovského brankáře Petr Kadlec - 1:3. Minutu před koncem druhé periody vyrazil Furch střelu Pulpána do vzduchu před sebe, kde byl připravený Josef Straka. Jeho střela à la hráč baseballu skončila až v síti - 2:3. Po 135 vteřinách třetí části hry dostal kotouč Kyle Wharton a tvrdou ranou propálil Kostúra mezi betony - 2:4. V 52. minutě se kotouč odrazil ke zcela volnému Davidu Hruškovi, který neměl problém zakončit do prázdné brány - 3:4.

„První třetinu jsme odehráli dobře, byli jsme v tempu. Od druhé třetiny se trochu ten pohyb vytratil, často se přerušovala hra. Zase jsme vedli o gól, pak jsme ale udělali několik chyb a dostali jsme z toho branky. Toto nás pronásleduje celou sezónu. Je to špatné a trestuhodné. Už ani nevím, co k tomu mám říkat. Děláme spoustu chyb celou sezónu a všechny týmy nás za ně trestají. Proto ty zápasy dopadají tak, jak dopadají,“ prozradil po utkání David Hruška.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

V polovině první třetiny si na modré čáře převzal puk Jiří Burger, a protože ho nikdo neatakoval, tak si najel do palebné pozice a trefil neomylně k tyči – 0:1. Ve 12. minutě dostal puk mezi kruhy Václav Benák, který trefil přesně horní roh branky - 1:1. Ve 28. minutě se dostal do samostatného úniku Tomáš Nosek - 2:1. Ve 37. minutě získal Radovan Somík kotouč na hranici kruhu a poté trochu se štěstím propálil Šindeláře – 3:1. Ve 43. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Petr Sýkora, jemuž krásně připravil pozici při rychlém kontru Cetkovský – 4:1. Za 21 vteřin hrály Vítkovice v přesilové hře a důrazem na brankovišti se prosadil Ondřej Roman – 4:2.

„Byl to pro nás velmi těžký zápas po týdenní pauze, což se projevilo zejména v první třetině, ve které nás soupeř jasně přestřílel. Sice jsme dali první gól, ale jinak byly Pardubice jednoznačně lepší. A když už jsme se ve druhé části vzchopili, tak soupeř přidal třetí branku. Až poslední třetina byla trochu vyrovnaná, bohužel se nám nepodařilo dát gól ani v power-play,“ hodnotil utkání asistent trenéra Roman Šimíček.

Ondřej Roman je třetí nejlepší nahrávač v letošním ročníku Tipsport extaligy.

Klíčový hráč soupeře

Ondřej Roman

Vítkovický útočník je narozen 8. února 1989 a s hokejem začínal v Sareze Ostrava, odkud v roce 2004 přestoupil do Vítkovic. O rok později odehrál i své první extraligové utkání proti Vsetínu. Ondřej Roman působil dále v Spokane Chiefs (WHL), Havířově, Cincinnati Cyclones (ECHL), Idaho Steelheads (ECHL), San Antonio Rampage (AHL). V roce 2010 se vrátil právě do Vítkovic. V letošní sezóně odehrál rodák z Ostravy 43 utkání, ve kterých posbíral 40 bodů za 12 branek a 28 asistencí. Útočník s třiadvacítkou na zádech tráví na ledě v průměru 18 minut a 16 sekund za zápas.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC Vítkovice Steel
David Hruška (17+12)Nejproduktivnější hráč Ondřej Roman (12+28)
David Hruška - 17 gólůNejlepší střelec Rudolf Huna – 18 gólů
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávač Ondřej Roman- 28 asistencí
Lukáš Pulpán (2+8)Neproduktivnější obránce Karol Sloboda (8+10)
Tomáš Malec – 65 trestných minutNejtrestanější hráč Milan Hruška - 60 trestných minut

Při pohledu na tabulku Radegast indexu najdeme na osmé pozici Karola Slobodu, který posbíral 156 bodů. Jen pět míst za vítkovickým hráčem najdeme Martina Šagáta. Ten získal 136 bodů a každým kolem se posouvá kupředu.

Sestavy z posledního utkání

Piráti Chomutov: M. Růžička (41. Kostúr) – Lojek, Jass, Stehlík, Pulpán, Havel, Krstev, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko, Bomersback – Hruška, Sikora, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Hammerbauer.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Štencel – Šedivý, Burger, Hůževka – Huna, Roman, Svačina – J. Káňa, Valčák, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec.

O zápase

Zajímavostí bude sledovat, kdo nastoupí v brankovišti Pirátů. Chomutov bude chtít přerušit osmnáct proher v řadě, jenže Vítkovice mají skvělou formu a nedají hráčům ze severu Čech nic zadarmo. Utkání startuje v úterý 4. února od 17 hodin a 30 minut. Pokud se nedostanete přímo do chomutovské SD ARÉNY, můžete zápas sledovat na portálu www.onlajny.com nebo na TV Tipsport.