Piráty čeká domácí dvojboj! Nejprve Litoměřice, pak lídr z Poruby

Napsala 06.10.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutov odehraje jedenácté a dvanácté kolo Chance ligy na vlastním ledě ROCKNET ARÉNY. Svěřenci Martina Štrby vyzvou v pondělí 7. října Litoměřice a o dva dny později lídra z Poruby, oba duely začnou v 17 hodin a 30 minut. Přijďte Piráty v těžkých bitvách podpořit!

Litoměřice v minulé sezóně skončily díky poslednímu utkání základní části na osmém místě, ze kterého postoupily do play-off, v němž však neuspěly proti Jihlavě. Příprava se Stadionu povedla přesně napůl, například dvakrát porazil Ústí nad Labem a v obou případech nestačil na Sokolov.

Od začátku základní části se hráčům od soutoku Labe a Ohře střídají série proher a výher, přičemž celkem osmkrát z deseti možností si odnesli alespoň bod. V posledních kolech se svazová Dukla potkala s dobrou formou, šesti góly rozstřílela České Budějovice i Prostějov. Prohru 2:5 v Přerově z devátého kola odčinila domácí výhrou s nulou proti Třebíči.

Poruba si v nováčkovském ročníku moc dobře nevedla a skončila až dvanáctá. V přípravě na aktuálně probíhající ročník však přešla na zelená čísla, ani jednou neodešla zcela z prázdnou.

Začátek aktuálního ročníku chytili Ostravané na výbornou, sedmkrát v řadě vyhráli, což je vyšvihlo na vrchol tabulky. Zatím jedinkrát odešla Poruba bez bodu na ledě pražské Slavie, potom ale znovu slavila výhry proti Jihlavě a Českým Budějovicím.

Změny v kádru Litoměřic, přišel i Štěpán Lukeš

Brankáři: Adam Beran, Tomáš Král, Štěpán Lukeš, Šimon Sklíba, Jan Škorpík.
    Obránci: Jiří Jebavý, František Klejna, Miroslav Kukla, Patrik Marcel, Aleš Pavlas, Radek Procházka, Jan Strejček, Jan Mlčák, Tomáš Dajčar, Radim Šalda, Lukáš Doudera.
    Útočníci: Matěj Beran, Josef Jícha, Ondřej Damašek, Jan Grim, Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Dominik Sklenář, Přemysl Svoboda, Otakar Šik, Martin Štohanzl, Daniel Voženílek, Vojtěch Kropáček, David Vitouch, Kamil Hajšman, Jaroslav Dvořák, Filip Přikryl, Vojtěch Střondala.

Příchody: Štěpán Lukeš, Miroslav Kukla (oba Hrade Králové), Adam Beran (Klatovy), Jan Mlčák, Vojtěch Střondala (oba Kometa), Radek Procházka (Kadaň), Jan Strejček, Lukáš Doudera, Přemysl Svoboda (všichni Litvínov), Tomáš Dajčar (Olomouc), Kristian Kangas (Hermes, Finsko), Jan Grim (Mladá Boleslav), Kamil Hajšman (Grästorps, Švédsko), Vojtěch Střondala (Třebíč), David Vitouch, Jan Škorpík (oba Sparta), Filip Přikryl (Plzeň).

Odchody: Martin Michajlov (Slavia), Daniel Dvořák (Prostějov), Ondřej Smetana, David Merta, Dominik Málek (všichni Ústí n/L), Jan Dluhoš (Poruba), Michael Gaspar (Hradec Králové), Ondřej Buchtela, Jiří Průžek (Benátky n/J), Vadim Ščegolkov (neznámo), Martin Havelka, Filip Helt (Litvínov), Filip Jirásek (Třebíč), Petr Eret (Klatovy), Jakub Pour (Plzeň), Michal Machač (Kadaň).

Změny v mužstvu Poruby korunoval příchod Vladimíra Svačiny

Brankáři: Frederik Foltán, Hynek Kůdela, Martin Šindelka.
    Obránci: Martin Bodák, Patrik Urbanec, Tomáš Pastor, Patrik Husák, Dominik Rudl, Marek Slavík, Filip Dundáček, Jan Dluhoš, František Hrdinka, Petr Šendera.
    Útočníci: Jiří Brodek, Tomáš Jáchym, Marek Sikora, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Jan Káňa, Richard Nejezchleb, Marek Špaček, Michal Hlinka, Jiří Zdeněk, Petr Obdržálek, Vladimír Svačina, Petr Kanko, Radim Toman, Ivan Ďurač, Samuel Ollender, Tomáš Jáchym.

Příchody: Frederik Foltán (Nitra, Slovensko), Patrik Husák (Frýdek-Místek), Dominik Rudl (Valašské Meziříčí), Filip Dundáček (Nové Zámky, Slovensko), Jan Dluhoš (Litoměřice), František Hrdinka (Mladá Boleslav), Marek Sikora (Přerov), Tomáš Gřeš (Havířov), Richard Nejezchleb (Nové Zámky, Slovensko), Marek Špaček (Znojmo, EBEL), Michal Hlinka (Jihlava), Petr Obdržálek (Zvolen, Slovensko), Vladimír Svačina (Třinec).

Odchody: Tadeáš Dvořák (Montpellier, Francie), Daniel Dolejš, Tomáš Guman, Jozef Baláž (všichni Vítkovice), Ctirad Ovčačík (konec kariéry), Rostislav Šnajnar (Přerov), Martin Padrnos (Třebíč), Danil Mamajev, Josef Fojtík (neznámo), Jakub Illéš (Nice, Francie), Jan Dufek (Zlín), Michal Vymazal (Šumperk), Jan Václavek (Třebíč), Alexej Alexejev (Soligorsk, Bělorusko), Daniel Häring (Kometa).

Chomutov LitoměřicePoruba
8. místo (17 bodů)pozice4. místo (19 bodů)1. místo (26 bodů)

Litoměřice vynulovaly na vlastním ledě Třebíč

Litoměřice byly v duelu proti Třebíči lepším celkem, některé góly daly se štěstím, ale Jan Škorpík v brance byl stoprocentní. Mladý brankář zlikvidoval všech jednadvacet pokusů soupeřů a připsal si první čisté konto mezi seniory.

HC Stadion Litoměřice – SK Horácká Slavia Třebíč 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Beran (Jánský), 29. Vitouch (Jánský, Beran), 43. Korkiakoski (Voženílek), 45. Vitouch (Beran, Kangas). Vyloučení: 6:6, navíc Malec (Třebíč) 10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:21. Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 32:28.

Poslední sestava Litoměřic: Škorpík – Mlčák, Klejna, Dajčar, Strejček, Marcel, Kukla – Voženílek, Korkiakoski, Kadlec – Jícha, Střondala, Jánský – M. Beran, Přikryl, Šik – Štohanzl, Vitouch, Kangas –Sklenář.

Poruba přetlačila České Budějovice v nájezdech

Po bezbrankové první třetině si Motor vypracoval těsné vedení, které neuhlídal kvůli Marku Slavíkovi. Ten v 54. minutě poslal duel do prodloužení a následných nájezdů, v nichž o vítězství Poruby rozhodl jediný úspěšný exekutor Jan Káňa.

ČEZ Motor České Budějovice – HC RC TORAX Poruba 2:3 po nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Plášil (Holec, Venkrbec), 34. Holec (Pýcha, R. Přikryl) – 30. Kanko (J. Káňa), 54. Slavík (Nejezchleb), rozh. nájezd Káňa.
Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 46:28. Zblokované střely: 6:19. Vhazování: 39:33.

Poslední sestava Poruby: Foltán – Dundáček, Slavík, Dluhoš, Urbanec, Rudl, Bodák, Šendera – Sikora, Zdeněk, Svačina – Nejezchleb, Jáchym, Kanko – Káňa, Hudeček, Gřeš – Obdržálek, Hlinka, Špaček.

Piráti těsně podlehli Přerovu

Chomutovští v oslabené sestavě bez klíčových hráčů vyrazili do Přerova, kde otevřel skóre utkání Jaroslav Moučka. Rychlou odpověď měl připravenou v početní výhodě Marek Tomica, jenž tečoval Langovu střelu a nakonec vstřelil jediný gól Pirátů. Vítězný zásah si připsal opět v přesilovce Mikuláš Zbořil, na něhož svěřenci Martina Štrby nezareagovali ani přes dlouhou power-play podpořenou vyloučením soupeře.

HC ZUBR Přerov – Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Moučka (F. Dvořák), 35. Zbořil (Hejcman) – 10. Tomica (Lang, Blaha).
Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:29. Zblokované střely: 19:6. Vhazování: 28:29.

Poslední sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Pařízek, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, Vrhel, Hlava – Chrpa, Hrala, J. Svoboda – M. Svoboda, Tupý.

Vzájemné duely Chomutova proti Stadionu a Porubě

Chomutov se naposledy střetl s Litoměřicemi v letní přípravě, kdy pokaždé vyhrál domácí celek. Piráti na vlastním ledě urvali souboj těsně 3:2, když všechny své góly dali v početních výhodách. Přesilovky rozhodly i v Kalich Aréně, kde domácí využili dvě a Chomutovští žádnou. Stadion rozhodl v úvodu závěrečné části, kdy odskočil do dvoubrankového vedení.

Poslední vzájemná bitvy s Porubou se datuje mnohem dále, Piráti ještě za dob éry starého zimního stadionu vyrazili v listopadu 2008 do Poruby. Chomutovští sice prohrávali, ale třemi góly ještě do konce první třetiny vývoj otočili. Finální podobu výsledku na 4:1 ve prospěch Severočechů dal Michal Jeslínek.

+9 (+12, -3)

Zblokované střely: Tomáš Pastor (Poruba) 13 zbl. střel; trestné minuty: Jan Stejček (Litoměřice) 14 tr. minut.