Ohlasy po utkání

„Každý den jsem chodil na fyzio, abych se rychle vrátil,“ líčí Lukáš Klíma

Napsal 07.10.2019 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - Piráti v jedenáctém kole Chance ligy přetlačili Litoměřice na vlastním ledě těsně 2:1 i s útočníkem Lukáš Klímou v sestavě. Zkušený devětadvacetiletý střelec se vrátil po dvou zápasech, které musel vynechat vlivem zranění.

Piráti v osmém kole podlehli na ledě Jihlavy, kde se Lukáš Klíma objevil na ledě naposledy. Potom přišlo zranění a nucená přestávka na dvě kola, ze kterých Chomutovští nevzali ani bod. „Bylo to frustrující. Člověk chce pomoci, i když nemůže, o to více při prohrách. Když se vyhrává, je o hodně jednodušší koukat, jak spoluhráči dávají góly,“ přiznává.

Přestávka byla nakonec pouze týden díky usilovné rekonvalescenci. „Dělal jsem všechno pro to, abych se rychle vrátil. Máme tady fyzio, na které jsem chodil každý den. Na zápas jsem si to zatejpoval,“ přibližuje.

Proti Stadionu naskočil navrátilec hned do první formace, takže postižené místo pořádně ozkoušel. Další test přijde rychle… „Cítil jsem, že to není úplně ono. Nechodil jsem na tréninky, které mi chyběly. Teď budu dělat všechno, aby to bylo ve středu ještě lepší,“ slibuje.

Chomutovští šli proti lépe postavenému celku v tabulce ve třinácté minutě do vedení, o které však ještě do konce první části přišli. Po bezbrankové prostřední části rozhodl o třech bodech pro svůj tým premiérovým zásahem mezi dospělými Jakub Štochl.

„Padlo málo gólů, takže to bylo o jednom jediném, proto jsme nesměli udělat žádnou chybu. Drželi jsme si taktiku, která nám vycházela, protože Litoměřice neměly žádné tutovky. Nakonec rozhodla naše trpělivost. Měli jsme ve třetí třetině oslabení, které jsme udrželi, oni nedali gól a my vzápětí ano, takže byli pod tlakem,“ vypráví Lukáš Klíma.

Piráti mohli o své výhře rozhodnout už na přelomu poloviny základní hrací doby, kdy však nevyužili ani minutu a čtyřicet vteřin v pěti proti třem. „Litoměřice to hrály dobře, nám se sice podařilo vystřelit, ale brankář soupeře puky viděl. Naštěstí jsme aspoň třetinu odehráli bez inkasovaného gólu,“ hledá pozitiva odchovanec Trenčína.

Za těsného stavu se na ledě začaly souboje přiostřovat, více trestů si odnesl Stadion, což Chomutovu pomohlo ke třem bodům. „Když je zápas 5:0 a vznikne nějaká šarvátka, je to víceméně jedno, ale za stavu 2:1 se člověk musí držet, aby neoslabil tým,“ upozorňuje.

Chomutovští se na začátku sezóny pohybovali téměř jenom v zelených číslech, s marodkou však přišla série tří proher, kterou ukončili až díky těsnému vítězství proti Stadionu. „Byl to ubojovaný zápas, takže to může mužstvo pozvednout do dalšího zápasu, abychom si více věřili,“ předesílá Lukáš Klíma tuhou bitvu proti aktuálnímu lídrovi.

Už ve středu opět od sedmnácti hodin a třiceti minut vyrazí svěřenci Martina Štrby na Porubu, která dosud ztratila jediné střetnutí. „Myslím, že to bude podobný zápas jako s Jihlavou nebo Budějovicemi. Musíme se na to připravit. Doma máme výhodu, takže musíme vyhrát,“ uvádí.

A co bude na vládce Chance ligy platit? „Musíme dát více gólů,“ vtipkuje Klíma. „Když nevyužijeme šance, může nás Poruba potrestat, protože hraje dobře, ale každý zápas je jiný. Proti Litoměřicím jsme se trápili, takže to ve středu bude určitě lepší. Po třech prohrách jsme vyhráli, takže jsme na tom psychicky dobře. Budeme moci hrát uvolněněji, než kdybychom zase prohráli,“ uzavírá pokračovatel slavného jména.