Piráti vyráží na led šestého Havířova. Oplatí mu poslední domácí porážku?

Napsal 21.01.2020 Jan Burda
C h o m u t o v - Ve čtrnáctém kole druhé části Chance ligy se v Gascontrol Aréně představí Chomutov. Piráti vyzvou domácí Havířov. Střetnutí je naplánováno na středu 22. ledna od 17 hodin.

Havířovští se do osmičky nejlepších dostali až z posledního možného místa, které udrželi s náskokem dvou bodů před devátou Jihlavou. Svěřenci Jiřího Režnara vstoupili do nadstavby porážkou v Českých Budějovicích, pak ovšem vyhráli sedm z dvanácti zápasů a posunuli se na šesté místo.

Od poloviny ledna má nově střídavé starty dvaadvacetiletý obránce Daniel Krenželok, který přišel na hostování z extraligových Vítkovic, ovšem den před zápasem Havířova s Piráty byl vyměněn do Komety Brno. Svou nedávnou premiéru v dresu AZetu okořenil gólem na ledě Poruby.

Havířov
6. místo (70 bodů)pozice2. místo (79 bodů)

Piráti úspěšně otočili zápas s Litoměřicemi

Již ve třetí minutě byl prostřelen Dominik Pavlát a hosté šli do vedení. Ve druhé třetině vyrovnal Filip Suchý a gólem do šatny zápas otočil Nicolas Hlava. Poslední dějství přineslo ještě druhou branku Nicolase Hlavy.

Piráti Chomutov – HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Suchý (Chrpa, Seemann), 40. Hlava (Seemann, Stloukal), 57. Hlava (Stloukal, Pitule) – 3. Voženílek (M. Kadlec)
Vyloučení: 5:4, navíc Strejček (Litoměřice) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 34:37. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 39:33.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Lang, Štochl, Seemann – J. Sklenář, Suchý, Chrpa – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Koláček.

Havířov ukončil sérii porážek a zvládl derby v Porubě

Po bezbrankové první třetině se ve druhém dějství prosadil hostující Malina s Krenželokem. V poslední periodě vstíil kontaktní gól Hlinka, ale na vyrovnání se Poruba již nezmohla. Tímto vítězstvím pro Havířov skončila série tří porážek v řadě.

HC RT TOTRAX Poruba 2011 – AZ RESIDOMO Havířov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. M. Hlinka (Husák, Gřeš) – 30. Malina (Doktor, Cihlář), 36. D. Krenželok (Bambula).
Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:33. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 36:31.

Sestava Havířova: Matoušek – Kachyňa, D. Krenželok, Dajčar, Chroboček, Malina, Nepokoj, Mrowiec – Kotala, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, Baláž, Bambula – Doktor, E. Němec, Dvořák – Fridrich, Cihlář, Pawliczek.

Vzájemná bilance hovoří pro Piráty

Chomutov odehrál proti Havířovu tři zápasy. Dvakrát vyhrál shodně 3:2 a jednou podlehl 2:4. Při poslední domácí porážce Piráti nezvládli úsek druhé periody, ve které inkasovali tři góly během necelých třech minut a marně dotahovali.