Ohlasy po utkání

„Klíčové bylo, že Dominik chytil trestné střílení,“ ohlížel se Petr Stloukal

Napsal 22.01.2020 Tomáš Vlček, Libor Kult
C h o m u t o v - Podruhé v roce 2020 vyrazili Piráti k venkovnímu duelu. Po třech bodech z ledu pražské Slavie se vrátili s výhrou po šedesáti minutách rovněž z Havířova, kde zvítězili 3:1 stejně jako v Edenu. Gólem s asistencí k tomu přispěl nejproduktivnější Pirát sezóny. Útočník Petr Stloukal stihl za zhruba osmnáct minut na ledě také tři střely na branku a vyhrál i jediné buly, na které se postavil.

Po bezgólové zahajovací třetině otevřeli skóre svěřenci Miroslava Buchala ve 25. minutě, kteří už tři body i přes havířovské vyrovnání nepustili. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli v první třetině hodně šancí a byli jsme v ní lepší. Bohužel nás poslední dobou trápí koncovka, takže nemůžeme skoro žádný zápas rozhodnout dřív, abychom měli klid,“ zrekapituloval Petr Stloukal bitvu 44. kola Chance ligy. „Taháme se o gól nebo dva a třeseme se až do konce. I tak si ale myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou,“ doplnil ještě.

Šestadvacetiletý rodák z Brna následně přiznal, že mužstvo mělo dvě motivace. Toužilo i nadále udržet druhou příčku tabulky a také oplatit AZetu porážku z úvodního duelu letošního kalendářního roku, který se uskutečnil v ROCKNET ARÉNĚ. „Přijeli jsme s tím, že chceme Havířovu oplatit porážku, kterou nám připravil doma, kde jsme ztroskotali na gólmanovi Stezkovi, který tentokrát nechytal,“ pronesl aktuálně pátý nejproduktivnější hráč celé soutěže.

„Řekli jsme si, že musíme nastoupit dobře hned od první minuty a zkusit rozhodnout už v první třetině. Bohužel se to i přes šance nepovedlo, ale řekli jsme si, že do druhé třetiny musíme vstoupit jako do první, což jsme zvládli a už jsme nějakou tu příležitost i proměnili,“ líčil autor jednadvaceti gólů a třiadvaceti přihrávek. „Za tři body jsme rádi,“ nezastíral.

Slezané vyrovnali vteřinu po polovině střetnutí, na konci téže jednatřicáté minuty se k trestnému střílení po Hlavově faulu na Bambulu postavil domácí kapitán Filip Seman, jehož Dominik Pavlát vychytal. O necelé dvě minuty později byl zkušený havířovský útočník vyloučen a v početní výhodě se prosadil právě Petr Stloukal, který považoval po závěrečné siréně zmíněné trestné střílení za klíčový okamžik.

„Dominik nás drží celou sezónu, téměř v každém zápase pochytá šance, ze kterých můžou být góly. Bez něho bychom nebyli, kde jsme. Je super, že má takovou formu,“ chválil člen druhé útočné formace maskovaného parťáka. „U vyrovnávacího gólu byla clona, takže s tím moc dělat nemohl. Pak jsme špatně vystřídali a bylo z toho trestné střílení. Myslím, že šlo o rozhodující moment zápasu, když ho Dominik chytil,“ uvedl.

Bílomodří skórovali ve druhé části hry vždy po přečíslení tři na jednoho, což připomněl i střelec druhého zásahu. „Šlo v podstatě o totožné situace,“ pousmál se Petr Stloukal. „U první jsem vypíchl puk na modré, obhodil jsem si obránce a viděl jsem, že jedeme tři na jednoho, tak jsem hodil puk Nickovi za sebe. On ho z jedničky posunul perfektně Tomáši Pitulemu, který dával do prázdné branky,“ popisoval.

„U druhé to bylo stejné. Honza Svoboda jel po mantinelu, dal to Nickovi, který to zase z jedničky dal mně. Já jsem se snažil puk žabičkou prostrčit na Honzu do prázdné, ale on nakonec se štěstím nějak doskákal do branky,“ culil se.

Původně hlasatelé oznámili jako střelce Jakuba Sklenáře, následně došlo ke změně, přestože z hlediště se zdálo, že puk dopravil do sítě Jan Svoboda. „Byla to hodně šťastná branka. Honza chtěl puk doklepnout do branky, jenže ho asi třikrát nebo čtyřikrát minul. Já už jenom koukal, jestli doskáče za čáru. Bylo to o štěstí, ale šlo o důležitý gól,“ zkonstatoval forvard, jenž prošel mládeží Tappary Tampere či Lahti a zahrál si nejvyšší finskou soutěž za IFK Helsinky.

Zatímco v prvních dvou třetinách byl poměr střel těsný ve prospěch domácí družiny kouče Režnara, ve třetím dějství Slezané chomutovské hokejisty dvojnásobně přestříleli (12:6). „Domácí ve třetí třetině tlačili. Puky lítaly brankovištěm a měli jsme štěstí, i když jsme hokejky měli pohlídané,“ přibližoval Petr Stloukal. „Havířov byl ve třetí třetině určitě lepší. My jsme se snažili zodpovědně bránit, protože se přece jen začala trochu projevovat dlouhá cesta. Proto jsme se zatáhli. Gól do prázdné branky už byla jen taková třešnička,“ shrnul závěrečných dvacet minut hry.

Před pětizápasovou venkovní šňůrou odehrají Piráti ještě domácí souboj s momentálně šestou Slavií Praha, která by v tuto chvíli jako poslední prošla přímo do čtvrtfinále play-off. „Mají houževnatý mladý tým doplněný zkušenými hráči v čele s Petrem Vampolou, což je šikovný centr, který na to pořád má,“ okomentoval lídr klubové produktivity nejbližšího soka. „Musíme se dobře připravit, protože tabulka je pořád docela vyrovnaná a body potřebujeme. Pak nás čeká venkovní série, takže chceme doma vyhrát a pak cokoliv přivézt od soupeřů,“ uzavřel nejlepší chomutovský kanonýr.

Foto v článku: Vít Káňa (www.hc-havirov.cz)