Piráti uvrhli Louny do trápení, teď jedou do jejich hájemství

Napsala 13.11.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti pokračují venku – po utkání v Klášterci nad Ohří vyráží k devátému kolu krajské ligy do Loun, kde duel začíná přesně v 17 hodin. Zimní stadion se nachází na adrese Cukrovarská zahrada 480, kam pirátští fans vyráží společně vlakem.

Louny se od utkání s Chomutovem trápí

Louny mají odehraných sedm duelů, ve kterých získaly třináct bodů za čtyři plné výhry a jednu prohru v samostatných nájezdech. Než se nejbližší soupeři setkali poprvé v sezóně, modro-bílí byli neporažení, jenomže poté odložili páté kolo proti Klášterci, nestačili na Roudnici nad Labem a v posledním duelu urvali už jednou zmíněný bod za prohru v dovednostní disciplíně proti Kadani.

Louny gólově táhne s jedenácti přesnými zásahy Vlastimil Salač, jenž se podílel na třech ze čtyř gólů, které jeho tým vstřelil v ROCKNET ARÉNĚ. Z obranných řad plní ofenzivnější roli Ondřej Kašpar, který má v sedmi duelech bilanci 6+4. Všechna utkání si takřka rovnoměrně rozdělila trojice gólmanů.

brankářobránceútočník

Dominik Dorn

Ondřej Kašpar

Marek Šafařík

180 odch. minut, 9 G/Z10 (6+4)20 (5+15)

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné střetnutí odehrály týmy ve čtvrtém kole, kdy v souboji neporažených bylo rozhodnuto po první třetině, kterou Piráti ovládli jasně 5:0. Další kanonádu dovršil Chomutov díky devíti brankám v závěrečné třetině.

Předtím se soupeři potkali naposledy v rámci druhé ligy v sezóně 1993/1994, kdy Chomutov zvítězil 5:2 a 8:2.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC SLOVAN LOUNY 17:4 (5:0, 3:2, 9:2)
Branky: 7. Chlouba, 10. Charousek, 13. Chrpa, 18. Kostourek, 19. Chlouba, 31. Charousek, 31. Řezníček, 35. Kostourek, 44. Kostourek, 45. Huňady, 52. Kuncl, 54. Josef Rindoš, 56. Charousek, 58. Hartman, 59. Kostourek, 60. Jaroš, 60. Řezníček – 34. Salač z trestného střílení, 34. Tarant, 47. Salač, 55. Tarant.
Vyloučení: 5:7. Využití: 5:0. Střely: 60:31.

Louny
3. místo (13 bodů)pozice1. místo (24 bodů)
46:47skóre112:24
4-0-1-2bilance8-0-0-0

Poslední odehrané duely – Piráti udolali Klášterec, Louny padly s Kadaní

Piráti v posledním odehraném zápase absolvovali zatím nejvyrovnanější bitvu sezóny, jelikož vyrazili na malou plochu do Klášterce nad Ohří. Dvě třetiny se Tygři drželi na kontakt a dělali technickým hráčům Chomutova problémy. Rozhodlo až závěrečné dějství, ve kterém Piráti odskočili poprvé na rozdíl tří branek, což se ukázalo jako klíčové.

HC TYGŘI KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – PIRÁTI CHOMUTOV 4:10 (1:2, 3:3, 0:5)
Branky: 10. Videv, 24. Blažek, 35. Haluška, 36. Kulich – 1. Rindoš, 8. Charousek, 25. Řezníček, 29. Chrpa, 36. Jaroš, 41. Chlouba, 43. Charousek, 52. Charousek, 55. Mála, 55. Jaroš.
Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:54.

Sestava Chomutova: Hanuljak – Hartman, Matějka, Klapka, Novák, Charousek, Žižka, Bártek – Mála, Huňady, Freiberg, Kůs, Řezníček, Rindoš, Chlouba, Kostourek, Jaroš, Chrpa.

Louny sehrály s Kadaní vyrovnanou partii. Na konci první části šly díky brance v oslabení do těsného vedení a podobně pozdním gólem na konci prostředního dějství Kadaňští opět srovnali. Vyrovnané skóre svítilo na světelné tabuli i po závěrečné siréně, když v 59. minutě na 4:4 stanovil Lukáš Hrdlička, jenž rozhodl samostatné nájezdy ve prospěch domácích.

SK KADAŇ – HC SLOVAN LOUNY 5:4 po nájezdech (1:2,2:1,1:1)
Branky: 8. Macháček. 39. Toman, 40. Macháček, 59. Hrdlička, rozh. nájezd Hrdlička – 5. Salač, 20. Kašpar, 28. Šafařík, 42. Salač.
Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1.

Sestava Loun: Charvát – Kolčava, Kašpar, Kastner, Kunrt, Vavrica, Šedivý – Dalecký, Šafařík, Růžek, Gebelt, Velhartický, Tarant, Veselý, Salač, Szakal.