Ohlasy po utkání

„Hattrick? Nemrzí mě, musel bych ho zaplatit i s desátým gólem,“ vtipkoval Milan Kostourek

Napsal 16.11.2021 Michal Luxa
L o u n y / C h o m u to v – V devátém zápase ústecké krajské ligy jeli Piráti vyloupit nedaleké Louny, ovšem v úvodu byli lépe nachytáni místní strážní. Poté potvrdili svěřenci Petra Martínka svou kvalitu a přivezli další skalp do Chomutova. V sestavě pochopitelně nechyběl ani šikovný Milan Kostourek, jenž v souboji zaznamenal šest kanadských bodů.

Na nedalekém zimáčku, kde vládne krutou rukou zima a tma, odehráli Piráti další střetnutí ústecké krajské ligy. Ano, bavíme se o souboji s Louny. V cestě za dalším vítězstvím a stoprocentní bilancí se Chomutovští pořádně zapotili. Zvítězili sice 12:6, ale inkasovali nejvíce branek v sezóně.

„Přijeli jsme sem a byla tady zima. Takže jsme asi zaspali nebo jsme ji dali handicap, to nevím. Dostali jsme prostě tři blbé góly, ale měli jsme šance. Následně jsme utkání otočili a myslím si, že pak už jsme hráli dobře,“ krčil rameny Milan Kostourek při hodnocení zápasu.

Soubor Petra Martínka do střetnutí nevstoupili vůbec dobře, jelikož v jedenácté minutě prohrávali o tři trefy. Reagovat na vývoj musel právě hlavní trenér, který nabádal hráč, aby se vrátili ke své hře. Zvýšení hlasu pomohlo, vždyť Piráti stihli ještě první periodu ovládnout.

„Podcenění to nebylo, ale prostě jsme v tom nechali Hanyho při přesilovkách a dvakrát nám ujeli. Oni dali dva góly a on nebyl ani rozehřátý. Takže nám Marčus něco řekl a my začali hrát to, co máme. Sice jsme dostali hodně gólů, ale vyhráli jsme, což se počítá,“ kroutil hlavou při vzpomenutí si na začátek utkání.

Dosud Chomutov inkasoval nejvíce branek od Roudnice nad Labem. Ovšem nepříznivé maximum ještě navýšily Louny, které Miroslava Hanuljaka pokořily hned šestkrát. „Máme dobré obránce a dva góly jsme dostali v přesilovkách. To byly chyby i útočníků, takže bych neřekl, že je to jen jejich vina,“ uvědomoval si šikovný útočník. „Nejde ani říct, že bychom zapnuli. Tady jsou všichni dobří hokejisté, takže se udělá nějaká pěkná akce a podaří se z ní dát gól. Pak se chytí ostatní, ale bude to těžké, když nás vidím,“ vysvětloval ještě.

Právě Milan Kostourek měl několikrát šanci na vstřelení třetího gólu v utkání. Ovšem po zápase s nadsázkou vysvětloval, proč raději přihrával. „Vůbec mě to nemrzí, protože zrovna dvě šance jsem měl na desátou trefu. Tak jsem raději hledal někoho jiného, abych nemusel platit hattrick a ještě desátý gól,“ prozradil rodák z Českých Budějovic.

V posledním střetnutí posbíral hráč s osmaosmdesátkou na zádech šest kanadských bodů. Milan Kostourek totiž vsítil dvě branky, k nimž přidal čtyři asistence. „Nebyl to můj nejpovedenější zápas. Minule jsem měl devět bodů. Samozřejmě mám rád, když dám gól nebo na něj nahraji. Důležité je, aby mě hra bavila,“ řekl na závěr.