Piráti se vrací na domácí led, v pondělí vyzvou jihlavskou Duklu

Napsal 17.11.2019 Jan Burda
C h o m u t o v - Ve 23. kole Chance ligy Piráti přivítají jihlavskou Duklu. Chomutovští mají před svým publikem co napravovat, jelikož poslední domácí zápas podlehli Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v pondělí 18. listopadu v klasických 17 hodin a 30 minut.

Jihlava si v prvním vzájemném duelu poradila s Piráty, kteří nevstřelili ani jednu branku a podlehli 0:4.  Začátek října nevyšel Dukle podle představ, neboť zaznamenala sérii čtyř proher, následně se výsledky zlepšily, když Jihlava zdolala Sokolov a urvala ve svůj prospěch pět ze šesti utkání. Z dalších čtyřech mačů vytěžila družina z Vysočiny pouhé dva body za dvě porážky v prodloužení a sesunula se na deváté místo v tabulce.

Během reprezentační přestávky došlo ke změně na trenérském postu, kdy Petra Vlka nahradil jihlavský rodák Viktor Ujčík. „Petru Vlkovi děkuji za dlouholetou trenérskou práci pro organizaci HC Dukla Jihlava a přeji mu mnoho úspěchů v jeho další práci. Dohodli jsme se na ukončení spolupráce,“ sdělil jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Jihlava
5. místo (42 bodů)pozice9. místo (33 bodů)

Piráti přivezli z Edenu tři body

Chomutovští od 25. minuty prohrávali, ovšem Darby Llewellyn s Nicolasem Hlavou stihli otočit vývoj zápasu ještě během druhé třetiny. V posledním dějstvím přidal gól i Petr Stloukal a půl minuty do konce upravil skóre Lukáš Klíma.

HC Slavia Praha — Piráti Chomutov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Vampola (Vlček) – 27. Llewellyn (Štochl, J. Svoboda), 37. Hlava (Tomica, Doktor), 48. Stloukal (J. Černý, Tejnor), 60. Klíma (Suchý, Žovinec)
Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:34. Zblokované střely: 4:8. Vhazování: 39:30.

Sestava Chomutova:   Pavlát – Blaha, Rýgl, Štochl, Lang, Žovinec, Tejnor, Seemann – Stloukal, Vrhel, J. Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Hlava – Chrpa, J.Svoboda, Llewellyn.

Jihlavu skolila jediná branka Zubrů

Základní hrací doba nepřinesla divákům v Jihlavě žádný gól. Bezbrankový stav prolomil až pět vteřin do konce prodloužení útočník Šimon Kratochvil. Jedná se o čtvrtou jihlavskou porážku v řadě.

HC Dukla Jihlava — HC ZUBR Přerov 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 65. Š. Kratochvil
Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 29:32. Zblokované střely: 6:9. Vhazování: 36:23.

Sestava Jihlavy: Jan Brož – Mareš, Staněk, J. Pohl, J. Holý, Černohorský, D. Kolář, Půža – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – Davídek, Fronk, Anděl – Lichanec, Juda, Machač.

Chomutov se vracel z Jihlavy s prázdnou

Dukla vstoupila do prvního vzájemného utkání aktivněji, už po první periodě disponovala dvoubrankovým vedením. Piráti nevyužili žádnou ze svých přesilových her a zbylé dvě třetiny skončili shodným poměrem 1:0 pro domácí.

HC Dukla Jihlava — Piráti Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. J. Pohl (Staněk, Pekr), 19. Chlubna (Lichanec, Staněk), 36. Fronk (Poletín, Anděl), 57. D. Čermák (Harkabus)