Ohlasy po utkání

„Mám za úkol hrát agresivní hokej, což se snažím plnit,“ řekl Vít Seemann

Napsal 18.11.2019 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Pirátům to v ROCKNET ARÉNĚ v rámci 23. kola nevyšlo a Jihlava si uloupila všechny tři body. Chomutovští nejprve prohrávali 0:1, poté vyrovnali, ale Dukla se ve třetí třetina trefila ještě jednou a nakonec potvrdila vítězství zásahem do prázdné brány. Porážce se snažil zabránit i sedmý bek zápasu Vít Seemann, ale jeho jedenáct minut na ledě, šance, ani přihrávka před bránu bohužel nestačily.

„Vůbec nevím co k tomu říct, neumím si to vysvětlit, ale takhle hrát nemůžeme,“ věšel hlavu Vít Seemann po druhé domácí prohře v řadě. „Nejde to přičíst velkému počtu zápasů za sebou, ani vyloučení, ničemu. Zkrátka nevím co na to říct,“ marně hledal příčiny porážky devatenáctiletý obránce. „Chybělo mi štěstí,“ řekl jednoduše k neproměněné šanci na konci první části utkání.

Pirátský brankář Dominik Pavlát je při zápasech slyšet, hlavně v situacích, kdy mají spoluhráči soupeře za zády.„Pomáhá mi to v tom, že vím o hráči, který je za mnou a sám bych ho neviděl. Můžu udělat něco, co bych normálně nemohl a celou situaci lépe vyřešit a pohlídat si jí,“ chválil gólmanův přístup.

Proti Pirátům se postavil bývalý chomutovský útočník Michal Poletín, do své bývalé šatny ale nezavítal. „Žádného hecování jsem si nevšiml, jelikož jsem se s ním sám osobně nebavil. O ničem tedy nevím,“ konstatoval Seemann.

Piráti se zapojili do dobročinné akce Movember, kdy nejen nosí knírky, ale i vybírají peníze pro nemocného Davídka. „Snažím se ho držet a knírek pěstovat, ale jelikož jsem ještě takový mlaďounký, tak to bohužel není moc vidět. Každopádně této akci ale moc fandím,“ prozradil.


Vysoký obránce udělal od přesunu z juniorské kategorie velký pokrok, zejména se pak stala více útočnou a bojovnou jeho hra a on sbírá jeden hit za druhým. „Tvrdost po mně vyžaduje hlavně trenér, takže se mu snažím vyhovět. Mám za úkol hrát agresivní hokej, takže se snažím plnit to, co mám, na sto procent nebo ještě lépe,“ přikyvoval hráč, který již sbíral zkušenosti i v mládežnické reprezentaci.


Před Pavlátovým brankovištěm je mnohdy velmi hustá atmosféra, v niž se právě obránci snaží soupeře umravňovat. „Domíno je opora našeho týmu, takže musíme dělat vše pro jeho ochranu a zastat se ho úplně ve všech možných situací, ať se děje, co se děje,“ říkal rázně mladý bek.


Nejčastěji se na ledě Vít Seemann objevoval s Dominikem Tejnorem. „Souhra s Dominikem mi vyhovuje, protože jsme oba takové hračičky, což je moc fajn. Rozumíme si v šatně, na ledě, všude,“ usmál se nakonec.