Piráti přivítají kohouty z Tábora. Potvrdí i čtvrtý vzájemný zápas, že výhru oslaví domácí tým?

Napsal 10.02.2023 Michal Novotný
Chomutovští by rádi navázali na čtyři vítězství v řadě a zároveň by jistě chtěli prodloužit i sérii čistě domácích výher, která momentálně čítá sedm utkání. Zajímavostí také je, že dvě z posledních třech porážek Pirátům připravili právě hokejisté Tábora. Přijďte podpořit svůj tým do chomutovské ROCKNET ARÉNY již v sobotu 11. února v tradičních 17:30.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA ZÁPAS PIRÁTI CHOMUTOV – HC TÁBOR

V pro trenéry infarktovém utkání nakonec Chomutovští vybojovali dva body

Skóre zápasu otevřeli již ve třetí minutě domácí. Následně přidali i druhou branku, na kterou ale do konce třetiny stihli Piráti odpovědět. Druhá část zase patřila hostujícímu týmu, který ji vyhrál 4:2 a strhl tak vedení na svou stranu. V posledním dějství se ale zmobilizovali svěřenci Vladimíra Kýhose a dotáhli zápas k prodloužení, v jehož třetí minutě rozhodl o bonusovém bodu pro hosty svou druhou branku v utkání Jakub Váchal.

MOSTEČTÍ LVI – PIRÁTI CHOMUTOV 5:6 (2:1, 2:4, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Havlůj (Kýhos, Procházka), 10. Bednařík (Hoffmann, Mical), 21. Urbánek (Kýhos), 37. Böhm (Stříbrný, Řehoř), 49. Urbánek - 11. Chrpa (Zajíček), 22. Váchal (Lukeš, Chrpa), 28. Veselý (Chlouba, Váchal), 29. Matai (Lukeš, Chrpa), 37. Zajíček (Žižka, Havel), 63. Váchal (Chlouba).
Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:42.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, Němec, Havel, M. Žižka, Seemann, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl, Chrpa – Veselý, Koblížek, Vrhel – Kostourek, Mála, Zajíček – Mežnar, T. Svoboda, J. Ekrt.

Tábor na svém ledě zdolal lídra z Letňan

Ve velmi dramatickém utkání domácí kohouti přetlačili vedoucí tým tabulky, Letce z Letňan. Po výborném výkonu celého týmu, který podpořil i skvěle chytající David Gába se Táborští dopracovali k vítězství 2:1 a připravili tím Letcům druhou porážku v řadě.

HC TÁBOR – HC LETCI LETŇANY 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Duchan (Bahenský, Krejčí), 54. Matušík (Plášil) – 57. Kastner (Arnošt, Lytvynov) .
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0.

Sestava Tábora: Gába – Hubata, Plášil, Černý, Kříž, Krejčí, Suchánek – Seidl, Matušík, Šulek – Severa, Milfait, Endál – Dančišin, Kohút, Prášek – Hajič, Duchan, Bahenský.

ChomutovTábor
2. místo (84 bodů)pozice4. místo (81 bodů)
192:111skóre146:113
25-3-3-7bilance23-5-2-8
Viktor Hübl 58 (22+36)nejproduktivnější hráčJakub Matušík 66 (17+49)
Jakub Chrpa 30 gólůnejlepší střelecFilip Vlček 20 gólů

Ve vzájemných zápasech v aktuální sezóně vždy vítězil domácí tým

První zápas pod Krušnými horami ovládli v přestřelce Piráti 7:5, další dva na stadionu v jižních Čechách zase patřily kohoutům. V tom zatím posledním svěřenci Kamila Koláčka a Petra Martínka v Táboře vedli o dvě branky, ale dovolili domácím vyrovnat a před výbornými fanoušky nakonec v nájezdech otočit zápas v jejich prospěch.

HC TÁBOR – PIRÁTI CHOMUTOV 5:4sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Duchan (Suchánek, Milfait), 23. Endál (Matušík, Šulek), 52. Plášil (Duchan, Kohút), 56. Matušík (Plášil, Hubata), rozh. náj. Vlček – 6. Hübl (Mála), 26. Chlouba (Havel, Kostourek), 34. Mála (Chlouba, Kostourek), 44. Hübl (Matai, Lukeš).
Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 25:26.

Sestava Tábora: Gába – Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kohout, Plášil – Zíb, Severa, Vlček, Duda, Matušík, Endál, Milfait, Duchan, Kohút, Šulek, Seidl, Bahenský.

Sestava Pirátů: Běhula – F. Hynek, Matai, Seemann, Havel, M. Žižka, Váchal, Petrásek – Chrpa, Hübl, Lukeš – Mála, Chlouba, Kostourek – Mežnar, Veselý, Zajíček – T. Svoboda.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Brankářským statistikám v pirátském dresu stále vévodí Adam Horák, který disponuje průměrem 2,57 inkasovaných branek na zápas a procentuální úspěšnost zákroků má téměř 90 %. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Jakub Matai se třiatřiceti kanadskými body za čtrnáct branek a devatenáct asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka si drží kapitán Viktor Hübl, který doposud nasbíral osmapadesát bodů za dvaadvacet gólů a šestatřicet přesných přihrávek. Na čele střelců celé soutěže je Jakub Chrpa se třiceti přesnými zásahy.