Piráti pokračují dvojduelem proti Pardubicím, nejprve doma a pak na východě

Napsala 01.04.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v úvodních dvou kolech baráže Tipsport extraligy vyzvali prvoligová mužstva, po kterých narazí na soka z nejvyšší tuzemské soutěže. Růžičkova družina zahájí dvojduel proti pardubickému Dynamu v úterý na vlastním ledě ROCKNET ARÉNY od 17 hodin a 30 minut, pokračovat bude na východě Čech v pátek 5. dubna od 18 hodin. Už po prvním vzájemném utkání se můžou Chomutovští vyhoupnout do čela tabulky.

Dynamo je navzdory nepovedené extraligové části v baráži stoprocentní

Pardubice skončily po skupině o umístění na posledním místě, ze kterého vstoupily do prolínací soutěže. Za osmapadesát kol vyhrály pouze třináctkrát s nelichotivým skóre 121:209.

Vstup do baráže však vyšel Dynamu na sto procent, když ve dvou duelech získalo na prvoligových týmech šest bodů a inkasovalo jedinou branku. Nyní ho čeká dvojduel s Chomutovem, který z šesti možností porazilo pouze dvakrát.

Situace v tabulce je zatím následovná: Východočeši okupují s šesti body první místo a o dva body zpět jsou Piráti, takže extraligové týmy zatím drží kýžené pozice. České Budějovice urvaly dva body za výhru po nájezdech a Kladno zůstává po dvou utkáních na nule bodů i vstřelených gólů.

#zapiraty #zachomutov

Komu se dařilo ve vzájemných bitvách? Vedou Jan Kloz a Vladimír Růžička

Jednoznačně nejvíce bodů zapsal ve vzájemných soubojích Vladimír Růžička, který v šesti zápasech nasbíral jedenáct kanadských bodů za pět gólů a šest asistencí. Hned trojice hráčů je zatím na pěti bodech, a to Pirát Radek Duda (1+4) a Pardubičtí Jordann Perret (2+3) s Janem Klozem (3+2), jenž přišel z prvoligových Litoměřic a všechny body stihl ve skupině o umístění.

O bod zpět skončilo další trio. Pardubice reprezentuje exchomutovský Antonín Dušek s gólem a třemi asistencemi. V Růžičkově družině dosáhli na čtyřbodovou hranici obránci Brett Flemming (1+3) a David Štich (0+4).

V obou dresech během aktuální ročníku nastupoval Tomáš Svoboda, který za Dynamo jednou asistoval a pod vedením naganského vítěze vstřelil dva góly a jednou přihrál, a to všechno v jednom utkání. Adam Raška stihl proti Dynamu jenom čtyři zápasy, ve kterých třikrát zamířil přesně.

22 tr. minutTRESTNÉ MINUTY14 tr. minut

Vzájemné zápasy hovoří pro Piráty. Jak dopadne další měření sil?

Na začátku celého ročníku se Piráti potýkali s dlouhou sérií, kterou prolomili právě až po ztraceném zápase s Dynamem, když na jeho ledě nestačily tři góly. Napodruhé si to Růžičkova družina vynahradila, když nasázela Ondřeji Kacetlovi šest branek a došla si pro pohodlnou výhru. Ve 34. kole Chomutovští přidali cenný dvoubodový zisk zvenku, doma potom ani jednou neinkasovali a po spolehlivém výkonu brali tři bdoy.

Ve skupině o umístění oba celky zvítězily na ledě soupeře – Piráti vyhráli v Pardubicích 7:4 díky pětigólové prostřední třetině a Dynamo o tři dny později vykradlo Chomutov.

Pardubice – Chomutov 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Wishart (Bubela, Dušek), 40. Treille (Dušek, Bubela), 40. Wishart (Svoboda, Trončinský), 44. Dušek (Bubela, Budík), 57. Mandát (Perret) – 21. Huml (Marjamäki, Tomica), 26. Růžička (Stránský), 30. Růžička (Dietz, Duda).
Vyloučení: 5:8, Trončinský (Pardubice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:26. Zblokované střely: 17:24. Hity: 4:10. Vhazování: 32:22.

Chomutov – Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Sklenář (Růžička), 18. T. Svoboda (Flemming, Štich), 30. Knot (T. Svoboda, Růžička), 51. Klhůfek (Duda, Štich), 54. T. Svoboda (Růžička), 56. Růžička (Knot, Dietz) – 47. Marosz (Vondráček, Hrabal).
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:23. Zblokované střely: 8:11. Hity: 99. Vhazování: 32:34.

Bodování Pirátů proti Dynamu

• 11 bodů: Vladimír Růžička 5+6.
  • 5: Radek Duda 1+4.
  • 4: Brett Flemming 1+3 a David Štich 0+4.
  • 3: Adam Raška 3+0, Tomáš Svoboda 2+1 a Bohumil Jank 1+2.
  • 2: Pavel Klhůfek 2+0, Lukáš Blaha 1+1, Ronald Knot 1+1, Petr Koblasa 1+1, Stanislav Dietz 0+2, Matyáš Svoboda 0+2 a Marek Tomica 0+2.
  • 1: Ivan Huml 1+0, Petr Chlán 1+0, Jakub Sklenář 1+0, Jakub Chrpa 0+1, Masi Marjamäki 0+1, Jan Stránský 0+1 a Lukáš Vantuch 0+1.

Pardubice – Chomutov 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Perret (Eklund, Dušek), 49. Machala (Voženílek, Ihnačák) – 15. Raška (Klhůfek), 36. Jank (Růžička, Flemming), rozh. náj. Růžička.
Vyloučení: 8:6, navíc Tomica (Chomutov) 10 minut. Využití: 1:2. Střely na branku: 21:28. Zblokované střely: 13:8. Hity: 5:6. Vhazování: 35:24.

Chomutov – Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Blaha), 38. Raška (Tomica, Dietz), 47. Blaha (Růžička).
Vyloučení: 7:5, navíc Dietz (Chomutov) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 9:12. Hity: 7:6. Vhazování: 31:27.

Pardubice – Chomutov 4:7 (1:1, 0:5, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Kloz (Poulíček, Perret), 50. Kloz (Eklund, Ihnačák), 51. Mandát (Kloz, Schaus), 52. Budík (TS) – 1. Jank (Koblasa, Duda), 21. Koblasa (Jank), 23. Chlán (M. Svoboda, Flemming), 25. Flemming (Vantuch), 32. Růžička (Duda, Flemming), 37. Raška (M. Svoboda, Štich), 59. Duda (Růžička).
Vyloučení: 3:5, navíc Ihnačák (Pardubice) 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 16:13. Hity: 9:5. Vhazování: 26:37.

Chomutov – Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Raška (Chrpa, Jank) – 13. Machala (Horký, Eklund), 14. Perret (Kloz, Budík), 37. Machala (Mandát), 59. Kloz (Schaus, Perret).
Vyloučení: 10:8, navíc Štich (Chomutov) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:26. Zblokované střely: 12:8. Hity: 10:11. Vhazování: 30:31.

Piráti na jihu Čech urvali z přestřelky bod

Piráti odehráli poslední utkání v Českých Budějovicích, kde až překvapivě padlo v základní hrací době osm gólů, které si týmy rovnoměrně rozdělily. Na třech chomutovských gólech se podílel Pavel Klhůfek s bilancí 1+2. Za nerozhodného stavu se šlo do prodloužení a následných nájezdů, v nichž o vítězství Motoru rozhodl Zdeněk Doležal.

České Budějovice – Chomutov 5:4sn (3:2, 1:2, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Karabáček (Babka, Pýcha), 6. Čermák (Přikryl, Doktor), 19. Endál (Pýcha, Gilbert), 32. Doktor (Babka), rozhodující nájezd Doležal – 13. Stránský (Klhůfek, Huml), 16. Klhůfek (Kovář, Sklenář), 22. Koblasa, 34. Huml (Klhůfek).
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:25. Zblokované střely: 12:12. Hity: 3:7. Vhazování: 35:49.

Poslední sestava Chomutova: Peters – Jank, Flemming, Kovář, Knot, Štich, Blaha, Dietz – Koblasa, Růžička, Duda – Sklenář, Huml, Klhůfek – Tomica, Vantuch, Stránský – M. Svoboda, Gut, Šťovíček.

Dynamo s Ondřejem Kacetlem vynulovalo Rytíře na jejich ledě

Pardubice vyrazily ke druhému kolu prolínací soutěže do Kladna, kde Ondřej Kacetl zavřel bránu a díky 34 úspěšným zákrokům si došel pro čisté konto. Dynamo využilo dvě početní výhody, Petr Sýkora přihrál na tři góly svého týmu, což v kostce stačilo na tři body.

Rytíři Kladno – Pardubice 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Hovorka (Ihnačák, Sýkora), 29. Machala (Horký), 40. Kratochvíl (Sýkora, Ihnačák), 53. Kloz (Poulíček, Sýkora), 58. Horký (Kratochvíl).

Poslední sestava Pardubic: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.