Ohlasy po utkání

„Hráli jsme špatně,“ nekličkoval Tomáš Svoboda

Napsal 02.04.2019 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Piráti zakončili první čtvrtinu baráže o Tipsport extraligu domácí prohrou s Pardubicemi 1:5, když jedinou trefu zaznamenal kanadský obránce Brett Flemming. Tomáš Svoboda naskočil do utkání poprvé od posledního kola základní části a věří, že Piráty čekají lepší zítřky.

Tomáši, naposledy jste hrál na konci základní části. Jaký byl návrat?

„Samozřejmě složitý, není to nic jednoduchého. Klukům jsem moc nepomohl, zápas jsme prohráli, takže pocity jsou špatné. Ale od teď už to snad bude jen lepší, času totiž už moc není. Není na co se vymlouvat, zkrátka to nebylo dobré.”

Zatímco jste byl zraněný, většina hráčů před krátkou dobou prodělala salmonelu. Je už znát, že je všem lépe?

„Už je to o dost lepší. Já jsem ji vlastně chytil taky, jelikož jsem se v onu středu svačinky zúčastnil. Prošel jsem si tím s nimi a samozřejmě to není jednoduché vzhledem ke kondici, ale nemáme se na co vymlouvat, jak jsem již řekl. Sezónu jsme si takhle udělali sami a sami se z toho taky musíme dostat. Máme devět utkání na to potvrdit, že do extraligy patříme.”

V případě tříbodové výhry jste mohli skočit na první místo barážové tabulky. Mysleli jste na to nebo si to raději nepřipouštěli?

„To jsme si vůbec neříkali, vzhledem k tomu, že nás čeká ještě devět zápasů, což je hodně. Spíše mě mrzí, že jsme prohráli doma před našimi fanoušky na našem stánku. Teď to budeme muset otočit a vyhrát v Pardubicích, abychom jim to vrátili a vyrovnali s nimi krok.”

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům, kteří chodí fandit i na baráž?

„Já všem samozřejmě děkuji. Vím, že to není jednoduché. Nejde zrovna o moc pohledný hokej, ale pro nás je to boj. Každý člověk, který nás přijde povzbudit a ukáže nám, že stojí za chomutovským klubem, nás potěší.”

Cítil jste rozdíl mezi „extraligovými“ a „barážovými“ Pardubicemi?

„Myslím si, že se určitě zvedly, hrají o život. To jsme ale věděli, jelikož to máme teď stejné. Z naší strany byl výkon vyloženě špatný, neměli jsme ani štěstí, když se k nám konečně nějaké puky odrazily. Pardubice si za tím šly víc a díky tomu nás porazily.”

Pardubice jsou týmem, kterému jste v předchozím průběhu sezóny nastříleli šest i sedm gólů. Proč to nevyšlo podobně i tentokrát?

„Podle mě jsme hráli moc ustrašeně. Byli jsme hodně zalezlí a z šancí, které jsme měli, jsme dali pouze jeden gól, což je na domácím utkání příliš málo. Musíme se více tlačit do brány, dělat, co si říkáme, a ne o tom jen mluvit. Každopádně musíme hru do dalšího zápasu zlepšit a v Pardubicích hrát to, co bychom měli.”