Preview k zápasu

Piráti odehrají generálku v Kadani. Porazí Trhače i tentokrát?

Napsala 04.09.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyráží ke generálce na novou sezónu v Chance lize na led soupeře. Odveta proti Trhačům na ledové ploše kadaňského zimního stadionu je naplánována na čtvrtek 5. září a vypukne přesně v 18 hodin. Chomutovští mají v zádech jednoznačnou vzájemnou bitvu a skalp Slavie, Trhači vyhráli poslední dva odehrané zápasy…

Kadaň doplňuje kádr díky spolupracím s extraligovými mužstvy

Kadaň prošla v létě opět řadou změn v kádru i realizačním týmu. Do role kouče přišel ze Sparty Tomáš Hamara, jenž vede Kadaň spolu s tamní legendou Petrem Klímou. V sestavě vedení udrželo velké opory – Jaroslava Kůse, Lukáše Klímu nebo Jakuba Trefného.

Po nastolení spolupráce se Spartou přišla řada mladých v čele s obránci Danielem Poizlem a Janem Klodnerem nebo útočníkem Patrikem Prymulou. To však ohledně partnerství s extraligovým týmem nebylo všechno, na řadu přišly Pardubice a s nimi i další tři hráči. K brankáři Oliveru Štěpánkovi, který byl v Kadani od začátku přípravy, se připojili Jakub Mert, Michal Machač a Ondřej Matýs.

    Aktuální kádr Trhačů

    Brankáři: Oliver Štěpánek, Adam Wolf, Jan Mičán, Petr Galuška.

    Obránci: Jakub Trefný, Michael Foltýn, Daniel Novák, František Gajdoš, Daniel Poizl, Jan Klodner, Lukáš Popela, Filip Eliáš, Jakub Sysel, Lukáš Chalupa, Cedric Delmarche, Adam Šilhán, Jakub Mert.

    Útočníci: Lukáš Klíma, Jaroslav Kůs, Ondřej Šulek, Zdeněk Zabloudil, Jan Müller, Patrik Prymula, Dominik Řepík, Miroslav Kuba, Martin Dubský, Josef Rindoš, David Homer, Ondřej Bláha, Štěpán Čech, Jan Kanický, Matěj Zabloudil, Michal Hotěk, Michal Machač, Ondřej Matýs.

Posledním oznámeným kouskem do mužstva je v Chomutově dobře známý Roman Chlouba, který neuspěl v Prostějově. Zvučná posila je na severu Čech zvyklá a měla v minulé sezóně za Trhače více než bod na zápas. 

Vladimír Růžička starší pomáhá u Trhačů

Po odchodu Vladimíra Růžičky staršího z Chomutova se dlouho spekulovalo, kde hráčská i trenérská legenda zakotví. Kometa, Kladno, Slovan Bratislava nebo Litvínov se však nepotvrdily, takže přišlo na řadu odhalení informace, na kterou by si nevsadil ani ten nejodvážnější.

Přibližně dva týdny zpět oznámila Kadaň nástup Růžičky staršího jakožto konzultanta. Ve stejné funkci začínal i v Chomutově. „Příchod Vladimíra Růžičky beru rozhodně jako přínos. Věřím a jsem přesvědčen o tom, že nám pomůže. Pro mě je to nejen dlouholetý kamarád, ale i pan trenér, který něco dokázal,“ uvedl Petr Klíma.

Přestože se v Chomutově neloučil v dobrém s fanoušky, přínosem pochopitelně pro Kadaň být může. Hlásání o kamarádství však dostalo trhliny vzhledem k mediální přestřelce krátce po Novém roce, kdy Kevin Klíma za dosud nevyjasněných okolností odešel z Chomutova do Sparty.

„S Petrem Klímou jsme se domluvili. Rozhodl jsem se, že mu pomůžu. Budu na trénincích, na střídačce při zápasech ne,“ řekl Růžička. Jedna rozepře tak pravděpodobně takové zle, jaké se mohlo zdát, mezi bývalými spoluhráči neudělala.

Piráti v posledním odehraném utkání přetlačili Slavii

Piráti odehrají tři poslední utkání na ledech soupeřů. V tom prvním podlehli těsně 3:4 Litoměřicím, následně v pražském Edenu udolali tamní celek po samostatných nájezdech.

Piráti šli v hlavním městě do vedení, které ale do poloviny základní hrací doby ztratili. Utkání poslal do prodloužení a následných nájezdů chomutovský novic Tayler Thompson, jenž se trefil ve vlastním oslabení a podílel se na obou gólech Pirátů. V samostatných nájezdech uloupil výhru mladíček Stanislav Vrhel.

HC Slavia Praha – Piráti Chomutov 2:3 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Kuťák (Ondráček, Šagát), 28. Šagát (Ondráček) – 4. Blaha (Thompson, Tupý), 56. Thompson (Llewellyn), rozh. nájezd Vrhel.
Vyloučení: 5:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:35.

Poslední sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Havel, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Chrpa, Vrhel, Sklenář – Tupý, T. Koblížek, J. Svoboda.

Trhači se dočkali prvních výher v přípravě

Kadaň v přípravě zatím nestačila na prvoligisty, druholigové Klatovy nebo PSK Sachalin. Prvního vítězství se Trhači dočkali až v sedmém duelu, kdy na vlastním ledě přestříleli Eispiraten Crimmitschau hrající druhou německou ligu. Druhé přidali hned v závěsu v odvetě proti Klatovům.

HC Klatovy – Trhači Kadaň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. D. Roubal (Uhlík, Hajšman) – 6. M. Zabloudil (Machač), 21. Klíma (Trefný), 56. Prymula (Foltýn).

Poslední sestava Kadaně: Wolf – Trefný, Mert, Foltýn, Novák, Chalupa, Klodner, Poizl, Klíma, Rindoš, Čech, Dubský, Machač, M. Zabloudil, Šulek, Prymula, Matýs, Müller, Hotěk, Z. Zabloudil.

První vzájemné utkání po čtyřech letech vyznělo jasně pro Chomutov

V prvním okresním derby od roku 2015 se na gól čekalo až do prostřední části, kdy se třikrát prosadili Piráti. Naposled v čase 39:59, což jasně napovědělo, jaký bude závěr utkání. Po dvou chomutovských trefách v počátku třetí periody bylo definitivně rozhodnuto. Na konečných 6:0 uzavřel Darby Llewellyn, který odešel s bilancí gólu a dvou asistencí.

Piráti Chomutov – Trhači Kadaň 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 21. Pitule (Žovinec, Rýgl), 38. Vrhel (Llewellyn, Sklenář), 40. Pařízek (Rudovský), 42. Blaha (Llewellyn, Sklenář), 44. Žovinec (Vrhel), 53. Llewellyn (Sklenář).
Vyloučení: 10:6, navíc Chrpa – Chalupa oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Střely na branku: 39:28.

Chomutovský půlmaraton: Štafeta ve složení Tupý – Vrhel – Jan Svoboda skončila třetí

×
Dnes v 16:00 | Muži
Piráti Chomutov
HC Slavia Praha