Ohlasy po utkání

„Jak jsme seděli pod našimi fanoušky, byl to randál,“ prozradil nadšený Stanislav Vrhel

Napsal 05.09.2019 Michal Luxa
K a d a ň / C h o m u t o v – V rámci posledního zápasu přípravy jeli Piráti do nedaleké Kadaně, kde odehráli takticky dobré utkání, které zvládli. Do střetnutí nastoupil také Stanislav Vrhel, jenž se opět gólově prosadil, a tak potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu. Že šestnáctiletému hráči nešly nohy dle představ, zapříčil víkendový půlmaraton v Chomutově.

Letošní příprava se chýlí ke konci, a tak Piráty čekalo poslední vystoupení před Chance ligou. Trenérský tým kolem Martina Štrby si pro generálku vybral nedalekou Kadaň, kterou jeho svěřenci přetlačili 4:2. Směr střetnutí režíroval Jan Rudovský, jenž poslal do branky dva kotouče. „Bylo to vyhrocené na konci, ale myslím si, že jsme utkání měli pod kontrolou. V přesilovkách jsme dali góly, což bylo důležité. Oni nám taky dali z přesilovky gól a druhý jsem už neviděl. Myslím si, že jsme zahráli dobře. Makali jsme jeden za všechny a všichni za jednoho. Dali jsme do toho srdíčko a myslím si, že jsme připraveni na sezónu,“ hodnotil obsáhle chomutovský mladíček.

Konec zápasu se nesl v důrazném měřítku, jelikož se zřejmě Michael Foltýn chtěl poprat. Bek Trhačů si oběť našel, když se mu do cesty postavil Jiří Tupý. Oba hráči poté zamířili na trestnou lavici, odkud sledovali poslední vteřiny utkání. „Ten kluk si asi spletl sport. Myslím, že by měl jít spíše na MMA,“ podivoval se Stanislav Vrhel bezprostředně po střetnutí. „Jel na led s úmyslem nás bít, což vůbec nechápu,“ kroutil dál nevěřícně hlavou.

„Chtěli bychom hrát důrazně, převádět rychlý hokej a také rychlé otáčení hry. Měli bychom hrát také hodně do útoku a hlavně střílet. Také musíme být důrazní před brankami a mít kvalitní obranu. Samozřejmě musíme předvést kvalitní přesilovky a oslabení. Dále musíme hrát týmově,“ odpovídal na otázku o stylu hokeje v Chance lize.

„Mohli bychom vynikat důraznou hrou před brankou. Můžeme situace přetavit v hodně gólů, protože třeba Tomáš Pitule to v tomto prostoru hodně umí. On je důrazný a i já se tam občas prorvu. Ruďák zase výborně střílí, takže myslím, že nám to půjde,“ hledal hlavní přednosti týmu.

O rozhodující trefu zápasu se postaral právě Stanislav Vrhel, kterému se v přípravě mimořádně dařilo. Šestnáctiletý odchovanec Chomutova tak ovládl tabulku střelců, když se ze vstřeleného gólu radoval šestkrát. „Kluci to výborně vykombinovali a já byl sám na středu. Měl jsem moře času, ale pokazil jsem to a nakonec jsem to nějak dodorážel. Tomáš Pitule mi výborně udělal místo a pak to tam nějak spadlo. Ani nevím jak,“ culil se.

„Nějak mi to tam teď padá. Doufám, že mi to tam bude padat i v sezóně. Snad jsem si to v přípravě nevystřílel. Věřím, že ne. Střílím doma i po trénincích a kluci mi to nabíjejí. Snažím se pro to něco dělat. Je to i tím, že mám dobré spoluhráče. Sklenda mi to dobře dává a Chrpič zase spoustu puků vybojuje,“ řekl pokorně.

Jak už to tak bývá, tak do Kadaně přicestovala spousta fanoušků Pirátů, kteří svým oblíbencům vytvářeli až domácí prostředí. „Bylo to skvělý, to byl randál. Užil jsem si, jak jsme seděli hned pod nimi. Líbilo se mi, že to v malé hale bylo hodně nahlas. Děkujeme jim, že přijeli,“ vzkázal.

O uplynulém víkendu patřil Chomutov běžcům, protože se po celém městě konal půlmaraton. Do akce šli také Piráti, kteří do závodu poslali hned dvě štafety. Jednou z nich byl také tým kolem Stanislava Vrhela, jehož doplnili Jan Svoboda a Jiří Tupý. Nejmladší člen byl nasazen na druhý úsek štafety, jenž byl s přehledem nejdelší. Chomutovští mladíci se mezi konkurencí neztratili, jelikož obsadili třetí místo mezi štafetami do 120 let (pozn. redakce: jde o součet věků všech členů štafety).

„Nohy mě bolí neskutečně. Po půlmaratonu jsem do nich dostával křeče a ještě teď jsou takové ztuhlé. Doufám, že o víkendu zregeneruji a na sezónu už budu ok,“ vracel se k netradiční zátěži. „S kluky jsme si řekli, že chceme na bednu. Že pokud nebude bedna, tak budeme zklamaní. Takže to byl náš cíl. První čtyři kilometry se mi běželo výborně. Říkám si: ‚Ty vogo, odběhnu to a udělám ještě náskok.’ Když jsem ale doběhl pod První mlýn, tak jsem věděl, že je to v čudu. Chtěl jsem si to nějak zkrátit přes řeku, protože jsem si myslel, že to nemohu doběhnout. Na konci to bylo hodně velké trápení,“ přiznal následně.

Do sezóny jde Stanislav Vrhel s jasným cílem, udržet se v prvním týmu. Pokud by se mu ale dařilo, bude se snažit pomoci juniorskému celku. „Chtěl bych hrát určitě s kluky v áčku. Popřípadě si svými výkony říct o reprezentaci a chtěl bych i pomoci klukům v juniorce. Na to nesmím zapomínat, protože je to má věková kategorie. Kdyby mi to nešlo, chtěl bych si zahrát i tam,“ uzavřel.