Ohlasy po utkání

„Opět neproměňujeme šance. Musíme s tím něco udělat,“ míní útočník Marek Sikora

Napsal 11.02.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Pirátskou loď zatím dobyl pouze jediný tým. Dukla Jihlava již podruhé vyhrála na chomutovském ledě v základní hrací době. To se jinému týmu dosud nepovedlo. Chomutovští tentokrát prohráli 1:4. Smutným aktérem zápasu byl i útočník Marek Sikora. První dva góly hostů padly ve chvílích, kdy tento hráč seděl na trestné lavici.

Jihlavě se podařilo vyhrát v základní hrací době v nové chomutovské aréně již podruhé v řadě. I celková bilance letošní sezóny vyznívá kladně pro tým z Vysočiny. Přesto si však chomutovský útočník nemyslí, že by hráči měli z Dukly nějaký zvláštní strach. „Nemyslím si, že bychom měli nějaký komplex z Jihlavy. Problém je teď spíše v tom, že máme sice mnoho střel, ale na každý gól se strašně nadřeme. I když máme prázdnou bránu, tak nám buď odskočí kotouč, nebo se stane něco jiného. Málo nám to tam padá,“ objasňuje Sikora, proč se Pirátům v poslední době tolik nedaří.

Marek Sikora
Marek Sikora

Chomutovští z posledních čtyř zápasů vyhráli jediný. Minulý týden přehráli před domácím publikem Olomouc. Předtím ovšem prohráli s Hradcem a poté i s Berounem. Piráti tedy brali další domácí zápas jako možnost udobřit si fanoušky. „Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale my jsme nevypustili jediný souboj. Udělali jsme maximum pro to, abychom ty poslední výsledky hodili před domácím publikem za hlavu a předvedli, že opravdu umíme hrát hokej. Bohužel se to dnes nepodařilo,“ smutnil po zápase Sikora.

Play-off se již blíží. Piráti tedy do té doby ještě musí vyladit formu. „Musíme hlavně začít dávat góly. Nesmíme ovšem zapomínat na obranu. Musíme dobře bránit a nesmíme dostat více branek, než dáme,“ připomněl útočník.

Dukla vstřelila první branku již v páté minutě, kdy se jí podařilo využít nabídnutou přesilovku. Druhá branka přišla v minutě dvaadvacáté, když Jihlavští hráli dokonce dvojnásobné přečíslení. Smutným hrdinou těchto okamžiků byl právě Marek Sikora, který byl pokaždé vyloučeným hráčem a seděl na trestné lavici. „Při prvním vyloučení jsem si nebyl jistý. Jel jsem ke gólmanovi a byl jsem přistrčen. Lehce jsem brankáře strčil a on z toho udělal velké divadlo. Druhé vyloučení bylo asi zasloužené. Čekal jsem, že přijíždějící hráč dostane puk, tak jsem mu šel do těla. Puk ovšem nakonec směřoval k jinému hráči a já svůj pohyb již nedokázal zastavit, bohužel jsem tím poslal mančaft do tří,“ okomentoval Sikora svá vyloučení, jelikož v obou případech odcházel na trestnou lavici s překvapeným výrazem. Jihlavští každopádně domácí oslabení využívali. „Jihlava nehrála mnoho přesilovek, ale dokázal z nich vytěžit dvě branky. My na druhou stranu měli přesilových her hodně, dokonce jsme si vytvořili slibné akce, ale asi nám není dáno,“ dodal ještě Sikora.

Sikora se poté ocitl ještě v jedné zajímavé situaci, když se po souboji ocitl celý zaseknutý v soupeřově brance. „Najel jsem do brány, protože mě soupeř držel. Spadl jsem tedy přes gólmana, který mi ještě natáhl ránu vyrážečkou. Rozhodčí byl u toho a viděl to, ale nic nepískl.“ Sikora se tím dostal k otázce rozhodčích, kteří podle něj nebyli vůči Chomutovu moc fér. „Po každém buly následuje velké držení nebo hákování nás. Na nás ovšem písknou každý pátý faul. Proti nám každý druhý,“ nerozpakuje se Marek Sikora.