Piráti Chomutov prohráli s Duklou Jihlava 1:4 a ztratili body na domácím ledě

Napsal 11.02.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov nastoupili k dalšímu kolu první ligy na domácím ledě proti Dukle Jihlava. Hosté se brzy ujali vedení a ačkoliv se domácí snažili útočit, dokázali v celém zápase vstřelit pouze jeden gól. Soupeř vstřelil hned čtyři, díky čemuž zvítězil 4:1 a posunul se na třetí místo prvoligové tabulky.
48.kolo so 11.2.2012
1:4(0:1, 1:2, 0:1)
JIH
Duba (Řehoř) - Pulpán, Palin, Mrázek, Bartejs, Jillson, Rutta, Macháček, Hanták - Hřebejk, Kraft, Hruška - Seman, Procházka, Endál - Hromas, Sikora, Jíra - Hafenrichter, Diviš, Heřman
Jihlava
Novotný (Halmoši) - Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Hubáček, Bezděk, Pěška, Polcar, Ficenc, Maliník, Krupka, Kolafa, Vysloužil, Domin, Grundmanis, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Malena, Hodek

26. Endál (Kraft)
Jihlava
5. Ficenc (Hodek, Hubáček), 22. Hubáček (Čachotský, Kolafa), 27. Jeslínek (Domin), 59. Dobrovolný

5:7
1:2
2583
Pavlovič - Frodl, Ondráček

Pro diváky to byl vyrovnaný hokej, Jihlava se však již v 5. minutě mohla po vyloučení domácího Sikory radovat z vedení. TOMÁŠ FICENC se dostal k odraženému puku a zamířil přesně. Hra byla stále vyrovnaná a oba gólmani neměli o práci nouze. Ke konci třetiny si Endál se Sikorou museli sednout na trestnou lavici, byla z toho tedy dvouminutová přesilovka 5 na 3 pro hokejisty z Vysočiny. Ani ta však skóre první třetiny nezměnila, dohrávala se však ve třetině následující.

Začátkem druhé třetiny se Dukle podařilo dvojnásobnou přesilovku využít. Čachotský přihrál svému spoluhráči před Dubovu svatyni a volný RADEK HUBÁČEK zvýšil náskok na dva góly. O pár minut později se hra začínala pomalu zrychlovat. Domácím se po faulu na Ruttu naskytla příležitost snížit nepříznivý stav. A také toho využili. Zmatek před brankou hostů dokázal obrátit ve prospěch chomutovských LUKÁŠ ENDÁL, proti kterému brankář Novotný neměl šanci. Pro udržení chomutovských nadějí by však nemohl o chvíli později hostující MICHAL JESLÍNEK chladnokrevně zakončit. Stav se tedy změnil pouze kosmeticky a stále to bylo dvoubrankové vedení 3:1 z pohledu jihlavské Dukly. Piráti měli několik šancí na opětovné snížení, ale obrana hostů byla pozorná. Až v závěru třetiny se hokejisté z podkrušnohoří dostali do tlaku a odměnou jim byla přesilovka 5 na 4.

Početní výhoda však zužitkována nebyla. I po nevydařené přesilovce domácí dál usilovně dobývali branku Novotného, který ale tlaku odolával. A když Filip Seman nedokázal dostat kotouč do odkryté klece, fanoušci nevěřili vlastním očím. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby oslabil svůj tým jihlavský Malena a Chomutov pokračoval v obléhaní branky. Ani této šance ale Chomutov nevyužil. V samém závěru zápasu odvolali domácí brankáře, hra v šesti ale nic nepřinesla, naopak JIŘÍ DOBROVOLNÝ zpečetil výhru Dukly Jihlava nad Piráty Chomutov 1:4.

Jan Votruba (Piráti Chomutov) - První třetina byla velice vyrovnaná a hrál se celkem dobrý hokej. Bohužel jsme v oslabení udělali taktickou chybu a ta nás stála gól. Následně jsme dopustili dva fauly najednou. Zvlášť ten druhý byl naprosto k ničemu. Jihlava dnes hrála výborně a v závěru se do ničeho netlačila. My jsme ale museli jít na plný plyn a o něco se v brankovém prostoru pokusit. Jihlavští obránci ale hráli velice důrazně a agresivně. Moc šancí jsme tam neměli. Pokud jsme nějakou gólovou šanci měli, nevyužili jsme jí. Zároveň jsme i špatně střídali. Díky tomu jsme podle mě dnes prohráli.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava) - Z Chomutova odjíždíme určitě spokojení. Odehráli jsme tu velice dobré utkání. Podařilo se nám soupeři vstřelit čtyři branky, na druhou stranu jsme i dobře bránili. Kluci odvedli parádní výkon a šli vítězství naproti. Odvážíme si zasloužené tři body.