Ohlasy po utkání

„Nic nekončí, bojovat musíme dál,“ burcuje tým Martin Šagát

Napsal 07.04.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti Chomutov i podruhé doma porazili tým BK Mladá Boleslav v základní hrací době. Svému soupeři tak odskočili již na pět bodů. Boleslavští měli lehčí vstup do zápasu. Podařilo se jim skórovat již ve druhé minutě utkání. Piráti ovšem výsledek otočili. Vyrovnávací branku vstřelil slovenský útočník v chomutovských barvách Martin Šagát.

„Šli jsme pro tři body a to se nám podařilo, takže jsme spokojeni,“ vrhl se ihned do hodnocení zápasu útočník a následně dodal: „Hráli jsme dobře skoro celý zápas kromě prvních pěti minut, kdy jsme trochu zaspali. Dostali jsme sice gól, ale to nás nakoplo,“ shrnul Šagát v celku rychle celé utkání, které mělo šťastný konec.

Martin Šagát
Šagát v souboji u mantinelu

Začátek zápasu měl rychlý spád. Po prvním náznaku šance hostů, necelé dvě minuty po odpískání začátku utkání, již padl gól. Jeho autorem byl Tomáš Pitule, který dorazil za záda brankáře Hanuljaka neposedný puk. „Udělali jsme pár zbytečných chyb. Vyšel jim protiútok a my jsme si špatně rozebrali hráče v pásmu. Dali to trochu se štěstím, ale padlo to tam,“ popsal Šagát rychlou úvodní branku celého utkání. Piráti se ihned po inkasované brance vrhli na soupeře. Přesto se jim vyrovnávací branku vstřelit nepodařilo a do kabin tak odcházeli za nepříznivého stavu. „Prvních pět minut sice bylo špatných, ale dalších patnáct se nám již vydařilo. Řekli jsme si tedy, že se musíme vyvarovat chyb jako na začátku a hrát jako po zbytek třetiny. Což jsme splnili,“ vylíčil útočník myšlenkové pochody Pirátů v kabině.

Druhá třetina již byla pro domácí mnohem přívětivější. Podařilo se jim vyrovnat a následně i skóre otočit. Autorem vyrovnávacího gólu byl právě slovenský legionář. „Nahrávka mi přišla přes dva hráče. Bylo to tečované jedním i druhým. Dostalo se to ke mně a já chtěl jít do bekhendu. Bohužel, vlastně bohudík, mi do toho protihráč zezadu šáhl, tak jsem vystřelil a trefil jsem to,“ popsal Šagát svou šťastnou trefu. Chvíli po něm ho napodobil i spoluhráč Mark Sikora, který vstřelil gól na 2:1. Ten je nakonec jevil jako gól vítězný. „První gól nás nakopl, tak jsme hned přidali druhý. Plnili jsme si pak svoje povinnosti a Boleslav jsme moc do šancí nepouštěli,“ dodal s úsměvem Šagát.

Ve třetí třetině přidali Chomutovští třetí uklidňující branku. Přesným střelcem byl obránce Lukáš Pulpán, který se tak prosadil i ve druhém zápasu po svém návratu po zranění. „Pulpy určitě je klíčový hráč. Ostatně takovým hráčem byl již minulý rok i předminulý rok. Těmito výkony to jen a pouze potvrzuje. Je to ofenzivní bek, který dokáže dát gól. Když se potřebuje bránit, je to naopak dobrý defenzivní bek,“ smekl chomutovský útočník poklonu svému spoluhráči.

Piráti zvýšili náskok na bruslaře na 5 bodů. D konce baráže ovšem ještě zbývá 5 zápasů. „Myslím, že ještě není nic rozhodnuto. Hraje se stále o 15 bodů, což je pořád dost. Je to otevřené. S Boleslaví budeme hrát ještě jednou, s ostatními týmy ještě dvakrát. Teď je důležitý příští zápas v Liberci,“ neusíná Šagát na Vavřínech a naopak burcuje před dalším zápasem v Liberci. „Musíme hrát stejně jako první zápas proti nim. Hrát odpovědně dozadu, nepustit je do mnoha šancí a tvrdě napadat. Nesmíme být ovšem vylučovaní, protože přesilovky rozhodují,“ upozornil Šagát na důležitost hry ve větším počtu hráčů a závěrem dodal: „Dnes jsme dali góly při hře pět na pět. Doufám, že se v přesilovkách prosadíme, až to bude zapotřebí.“

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov