Baráž jde do své druhé poloviny, do Chomutova znovu přijede Mladá Boleslav

Napsal 06.04.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Barážové boje jsou v plném proudu, na řadě je už zápas číslo sedm. Do Chomutova znovu přijede Mladá Boleslav, která na Piráty ztrácí dva body. Pro utkání se dá použít klišé “o šest bodů“, neboť v případě vítězství Severočechů by byl náskok už pětibodový. Duel je na programu v neděli, sedmého dubna. Úvodní vhazování je na programu na tradičních 17 hodin a 30 minut.

Piráti se proti Mladé Boleslavi postaví potřetí. Jednou zápas vyhráli, jednou naopak prohráli, ovšem až po samostatných nájezdech. Do utkání znovu nebude moci zasáhnout Zdeněk Ondřej, jelikož mu to smlouva neumožňuje.

Zákroky Boleslavských – jedná se o náhodu?

Ošetřovaný Lukáš Pulpán, který zůstal po faulu Pituleho ležet ne ledě.

Může se to zdát trochu jako náhoda. Piráti se v baráži s Boleslaví střetli zatím dvakrát a v těchto bojích přišli o dva klíčové hráče. První zápas nedohrál po tvrdém zákroku Pituleho Lukáš Pulpán, jenž musel podstoupit vyšetření v chomutovské nemocnici, druhý duel nedohrál Štěpán Hřebejk, jehož fauloval Toman. Rozhodčí tento zákrok nepotrestali, zákrok na Pulpána byl potrestán pěti minutami a trestem ve hře. V posledním zápase Pirátů už byl ale Pulpán připraven a dokonce svou vítěznou trefou zajistil Chomutovu bonusový bod.

Zajímavé je, že v loňské baráži znovu nedohrál chomutovský hráč. Adam Lapšanský po likvidačním faulu opouštěl stadion na nosítkách a o barážové boje tak přišel. Před pěti lety vzájemný zápas nedohrál Petr Domin, ten po faulu Schnabela musel na operaci.

Boleslavi se daří především doma

Boleslavským se venku vůbec nedaří. Zatím odehráli celkem tři venkovní zápasy a v nich nezaznamenali jediný bod, navíc skórovali pouze dvakrát. Tři domácí zápasy pak vyhráli a zaznamenali v nich osm bodů, díky čemuž figurují na průběžném třetím místě tabulky skupiny o udržení.

Poslední vzájemný zápas

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 4:3sn

Po první třetině se zdálo, že Mladá Boleslav si jde pro tři body. Piráti se však ve druhé části nevzdali a branky Divíška s Bartejsem znamenaly vyrovnání. V poslední části přidal každý tým po jednom gólu. Vyrovnaný zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Úspěšnější byli domácí, kteří dvakrát překonali na nájezdy nasazeného Matúše Kostúra.

Branky a nahrávky: 16. Výborný (Toman, Němeček), 18. Výborný (Toman, Vrbata), 52. Toman (Výborný), rozh. náj. Mikulík – 22. Divíšek (Rýgl), 37. Bartejs (Palin), 58. Palin (Šagát, Kraft). Rozhodčí: Polák, Mikula – Horina, Lhotský. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 020. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

„Nezačali jsme zápas dobře. V úvodu jsme se dostali do oslabení tří proti pěti, které jsme sice ubránili, ale celou první třetinu jsme tahali za kratší konec. Propadali jsme, pouštěli soupeře do přečíslení. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, předváděli jsme náš hokej, což vedlo k vyrovnání. Třetí třetina byla vyrovnaná. Co nás trápí, jsou častá vyloučení. Dnes to bylo druhé prodloužení v barážových bojích, opět jsme nebrali druhý bod navíc. Asi budeme muset zapracovat na nájezdech.“ hodnotil zápas Zdeněk Skořepa, asistent trenéra Pirátů.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:1

Výsledky venkovních zápasů Bruslařského klubu zůstávají pod bodem mrazu. Zatímco ve třech domácích utkáních dali 15 branek, venku se ve stejném počtu duelů trefili jen dvakrát. Jedním z těch gólů je trefa Tomáše Nouzy, který na ledě libereckých Tygrů snížil ve 40. minutě na 1:2. To bylo ale jediné důraznější slovo, které Boleslavští v šestém utkání baráže řekli.

Utkání hodnotil trenér bruslařského klubu Jan Vidner: „Prohráli jsme, ale utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, kdybychom proměnili trestné střílení a dostali se v zápase do vedení. Dostali jsme tři góly v oslabení, kdy jsme nedokázali vyhodit puk a soupeři tak vlastně nahráli.“

Sestava Boleslavských z posledního utkání

Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Kulich – Nouza, Koudelka, Havlíček – Jiránek, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Rys, Pitule, Ondřej.

O utkání

Sedmé barážové utkání se odehraje v neděli, sedmého dubna. Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na 17 hodin a 30 minut. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport, příznivci psaných onlajnů mohou zápas tradičně sledovat na www.onlajny.com